Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
Poslední vítězem roku jsou Modřice Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 10.12.2018

2018 psmec 1(Praha) Končíme! Tak zavelela Poslední smeč, poslední velká akce roku českého nohejbalu. 33. ročník mezinárodního halového turnaje se stal kořistí Modřic, stříbro patří Šacungu, bronz mají Čakovice. Definitivní tečka za ročníkem patří loňskému vítězi ankety Nohejbalista roku ČR Jakubu Pospíšilovi, který za devítek vyslal svůj mečbolový a vskutku poslední smeč do prázdného prostoru hřiště.

Tradiční formát akce, tradičně kvalitní organizace, tradiční slušná divácká návštěva, tradiční slušná hra s ohledem na herní období, tradiční setkání kamarádů a bývalých spoluhráčů, tradiční večerní pitky... Klasický kolorit pražského turnaje, který v předvánoční atmosféře nastavuje zrcadlo českému nohejbalu. To, co dnes akce tohoto významu citelně chybí, je televizní záznam, dříve pravidelný.

Dvě desítky trojic (dvě však startovaly jako náhradní za na poslední chvilku odhlášené sestavy) rozehrály své boje v sobotních pěti základních skupinách, ze kterých se polovina účastníků mohla těšit na nedělní pokračování. V té štastnější polovině byli prakticky všichni ti, od kterých se postup čekal. Proto na větší překvapení se čekalo až do druhého hracího dne. Zajímavý byl vývoj v obou čtvrtfinálových skupinách, nesoucí jména dvou nejvýznamnějších nežijících činovníků pořadatelského klubu. Zatímco ve skupině Milana Svobody se pojem remíza stal naprosto neznámým, ve skupině Antonína Srpa plichtou skončilo sedm z desti zápasů. Ve Svobodově skupině se nejlépe vedlo Šacungu A (Doubrava, Kalas, Stejskal), do semifinále jej doprovodily Modřice (Pospíšil, Spousta, Rosenberk). Na nepostupových příčkách skončily třetí Junioři ČR (Matkulčík, Z. Kalous, Hanus, Pohl), čtvrté Čelákovice A (Spilka, Flekač, Šafr) a pátý Vsetín B (Kurka, Majštiník, Bílý). Ve skupině Srpově se dařilo dvojici čakovických trojic (O. Cibulka, Kučera, J. Kalous, J. Chadim a Souček, Pachman, Fík, T. Chadim), třetí skončily Košice (Belko, I. a M. Hulínové, Prachár), čtvrté Karlovy Vary (Vanke, Bíbr, D. Putík, Musil), pátý Vsetín A (Chalupa, Plachý, Gebel). Co říci ke čtvrtfinálové části? Za překvapení lze určitě brát pouhé dva získané body první čelákovické trojice a tři body první vsetínské.

V prvním semifinále se jednalo o jednostranný průběh zápasu, ve kterém Šacung A skolil Čakovice B. Urputnější bylo druhé semifinále, kde Modřice udolaly áčko Čakovic až ve zkrácené sadě. Na pražský oddíl tak čekal "jen" bronzový souboj, který neměl favorita a který nakonec pro sebe získalo béčko.

Ve finále na sebe narazili soupeři, kteří už pár vavřínů z Poslední smeče ve vitríně mají. Zatímco Šacung proplouval nedělním blokem bez ztráty setu a v žádném ani nebyl pod větším tlakem, Modřice svou formu stupňovaly zápas od zápasu. Bylo tak otázkou, co se stane, když rychlík na své cestě poprvé bude muset dohánět zpoždění a to se také stalo. Hned v prvním setu se Jihomoravané od soupeře odpoutali a ten první krizi dne už neuhasil. Ve druhém setu se ale Šacung zvedl, jenže čtyři školácké kiksy posadily na koně soupeře. I přesto druhý set došel na devítky, famózně hrající Pospíšil ale další mečbolovou nabídku už bodově uklidil. Za zmínku stojí kvalitní výkony modřického Spousty a benešovského Stejskala (zároveň tajemníka pořadatelské jednoty), kteří nejvyšší soutěž pravidelně nehrají.

"Hrát finále na takovém turnaji, jakým je Poslední smeč, je vždy parádní počin. Pochopitelně když už finále hrajete, po porážce jsou pocity smíšené. Mám ale celkově z naší hry výborný pocit. V sobotu jsme si zajistili postup a zakolísali jen proti velmi dobře hrajícím Čakovicím, kde jsme ale zahodili vedení 9:6. To už ale byl zápas jen o tom, do které čtvrtfinálové skupiny postoupíme. V neděli nám to šlo moc dobře, byli jsme dost dominantní a všechny zápasy do finále jsme měli pod kontrolou. Ve finále jsme narazili podruhé během dne na Modřice. Odveta tentokrát soupeři vyšla, přehrál nás a zaslouženě zvítězil," řekl FRANTIŠEK KALAS, druhý smečař a polař Šacungu. 

Jakoby pořád výhře na slavném turnaji nevěřil, tak se cítil modřický polař a nahrávač JAKUB SPOUSTA. "Asi ani nedokáži vyjádřit pocity, které teď prožívám. Je to pro mě obrovský zážitek. Jsem vděčný, že si mě k sobě vzali dva z nejlepších hráčů. V sobotu ještě hrála určitě roli moje nervozita, postup se ale povedl. A dneska to byla jedna velká pohádka. V semifinále proti Čakovicím to bylo hodně těžké, ve finále proti Šacungu se to povedlo už ve dvou setech zvládnout. Moji spoluhráči zahráli opravdu zkušeně a to rozhodlo."

Konečné pořadí turnaje:

1. MNK SILNICE GROUP Modřice (Pospíšil, Rosenberk, Spousta)
2. SK Šacung Benešov 1947 A (Doubrava, Kalas, Stejskal)
3. TJ AVIA Čakovice B (Souček, Fík, Pachman, T. Chadim)
4. TJ AVIA Čakovice A (O. Cibulka, Kučera, J. Kalous, J. Chadim)

Fotogalerie: