Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
Odveta za šampionát - Poslední smeč Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Čtvrtek, 06.12.2018

2018 psmecpozvanka(Praha) Již tradičně nohejbalový soutěžní ročník uzavírá pražská Poslední smeč. Turnaj je nejstarším mezinárodním halovým turnajem a v pohodovém přechodném období láká tu nejvyšší kvalitu elitní kategorie. Již 33. ročník se odehraje v sobotu 8.12. a neděli 9.12. v hale TJ Pankrác.

"Letos je hlavní motiv Poslední smeče jasný, po nedávno proběhlém mistrovství světa na mezinárodní pravidla bude zajímavé sledovat měření sil českých a slovenských reprezentantů na česká pravidla. Ukáže se tedy, zda mistrovské tituly jsou ve správných rukou. Každým rokem představujeme nějakou větší či menší novinku, tu letošní diváci nepoznají, ale ocení ji hráči. Došlo k rekonstrukci hráčských šaten. Další novinka se chystá na internetovém přenosu. Co se týká formátu turnaje, je to roky prověřený model a ani nemáme od účastníků žádné signály na změnu. Proto nebudeme zatím nic měnit. Kromě sportovní stránky je turnaj společenskou příležitostí pro hráče všech věkových kategorií. Především ti starší se už ozývají a těší se, až si v partě kamarádů popovídají," zve na akci ředitel turnaje LUBOŠ ALBRECHT.

Vítězství na turnaji obhajuje trojice z Modřic. V loňské kombinované modřicko-karlovarské sestavě s Lukášem Rosenberkem, Radkem Pelikánem a Janem Vankem se letos ale nepředstaví. "I když vím, že bývá zvykem obhajovat ve stejné sestavě, nakonec jsme tomu nechali volný průběh a z obhájců jsem vlastně zůstal v sestavě jen já. Mými spoluhráči budou Kubové Pospíšil a Spousta. Věřím, že toto neoficiální mistrovství se nám podaří vyhrát. Bude to ale hodně náročné nejen kvůli silné konkurenci, který se tu vždy schází, ale také vzhledem k náročnému sobotnímu večeru," popsal úskalí turnaje LUKÁŠ ROSENBERK.

Dvoudenního klání se zúčastní celkem 20 trojic, rozdělených do pěti základních skupin. Z nich do nedělních čtvrtfinálových skupin, pojmenovaných po velikánech pankráckého oddílu, proklouzne polovina. Do semifinále, hraného už vyřazovacím systémem, se probojují dvě nejlepší sestavy ze čtvrtfinálové skupiny. Kromě českých klubových sestav se představí i juniorský reprezentační výběr a dvě slovenské formace z Košic a Trnavy.

 

Komentáře   

 
#1 Karloss 2018-12-07 15:53
Konečně pěkný nohejbal a ne ta Knedlíkarna..