Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 30.05. 09:29 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Tak pane Spilka, vyjádření , ze by chtělo omladit kádr rozhodčích svádí ...
  • 24.05. 13:02 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Co vy jste za Fandu ze ho neznam? Ano Radek Safr tam byl ale neni trener ale ved ...
  • 23.05. 14:23 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Pane Spilka, pokud něco takového píšete, tak by jste měl napsat i druhou st ...
Ohlédnutí za letní Grand Prix Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 20.08.2018

2018 grandprix 1(Okolí Prahy) Kdysi slavná letní turnajová Grand Prix, seriál turnajů na starých trampských osadách v okolí Prahy, točila svá kola i letos. Není tajemstvím, že účastnické kvality i kvantity v průměru ubývá. Vydali jsme se proto za řediteli některých turnajů, aby nás seznámili s tím, jak letošní ročník naplnil jejich očekávání a tužby.

Osada Askalona

O pozici kocábské jedničky spolu mnoho let soupeří turnaje osady Havran a o něco výše položené osady Askalona pod Bratřínovem. Právě Askalona uzavírá turnajovou část na říčce. V roli ředitele či spoluředitele se představuje český exreprezentant PAVEL ŠIMÁČEK, který díky čtvrtému místu své sestavy ukázal, že i v herní roli se rozhodně neztratí.

„Přijelo k nám celkem dvacet trojek, což je stabilní počet. Větší počet už by byl problémem, proto ani turnaj nijak nepropagujeme na internetu. I kvalita je stabilní, máme tu dost hráčů ze dvou nejvyšších soutěží a zápasy nejlepší osmičky mají vysokou úroveň. Z mé strany určitě vládne spokojenost, byť letos jsem vnímal drobné nedostatky. Je to také dané tím, že k tomu ještě hraji, což už ale dlouho nebude. Co mě letos hodně potěšilo, byl počet diváků. Bylo jich mnohem více, než v předchozím ročníku. Už se tedy těšíme na příští ročník. Z pohledu budoucnosti nohejbalu na osadě je jediným problémem to, že tady máme skoro samé holky.“

Konečné pořadí turnaje:
1. Jihlavanka (Vanke, D. Putík, J. Putík)
2. Žába je nejhezčí (Doubrava, Kalas, Bubniak)
3. Proudy (Ungermann, Kačírek, Marek)

2018 grandprix 2Osada Merida

Z trojice hlavních posázavských klání je tím nejmladším turnaj osady Merida u hvězdonického jezu. 55. ročníku řediteloval ROMAN KOPÁČEK, který mj. šéfuje i zimnímu turnaji Pardubice Open.

"Nemohu být nespokojen. Bylo tady osmnáct trojek, z toho polovina měla v sestavě extraligové hráče. Vyvedla se tedy jak kvalita, tak kvantita. Vyšlo i počasí a napočítal jsem na tři stovky lidí, kteří tak mohli být spokojeni. Turnaj určitě přispívá k popularitě nohejbalu na osadě. Kromě sobot a nedělí chodí na obě hřiště trénovat hráči, kteří hrají okresní přebor a s nimi chodí i další kluci z Hvězdonic a Sázavy. K hlavnímu turnaji děláme i menší turnaj a na něm se letos sešlo 24 trojek."

Konečné pořadí turnaje:
1. Olymp (Vanke, Z. Kalous, Fík)
2. Las Vegas (Tůma, O. Bálek, Kopáček)
3. Petstotisíc Euro (Kilík, Rosenberk, Vedral)

2018 grandprix 3Osada Zapomenutých

Do povodí Zahořanského potoka spadá osada Zapomenutých u Libně. Zdejšímu turnaji, hranému jako memoriál Vildy Hrachovce st., vládne bývalý extraligový matador VILÉM HRACHOVEC.

„I když hráčů celkově ubývá, nabídka turnajů je během prázdnin obrovská. Jen v našem termínu bylo v přehledu turnajů avizováno třináct akcí a řada dalších ani není v přehledu uvedena. Před dvěma roky jsme měli dvacet trojek, loni jedenáct, letos třináct a docela kvalitních. Přijeli i hráči z extraligy. Počasí vyšlo parádně, nebylo extrémní horko. Takže jsem určitě spokojen a snad i samotní hráči. Mám radost z toho, jak se nohejbalu na osadě daří. Pravidelně tady trénují týmy z různých soutěží i rekreační sportovci. Hřiště jsou tak prakticky každý den využívána.“

Konečné pořadí turnaje:
1. Radotín (Doubrava, Krajčí, Ježdík)
2. Nespeky (Kačírek, Golda, Flaks)
3. A je to (Tůma, Müller, Potočník)

2018 grandprix 4Osada Jedličkov

Ve stejný den, jako turnaj Zapomenutých, se na Berounce v osadě Jedličkov u Mokropes odehrál i z hlediska kvality nejlépe obsazený letní turnaj. Role turnajového ředitele připadá JANU VOITHOVI.

„Letos se odehrál jubilejní šedesátý ročník turnaje. Jsem proto trochu smutný z účasti, nakonec dorazilo jen třináct trojic. Vím, že se konalo hodně dalších turnajů, ale stejně jsem právě i vzhledem k jubileu čekal více sestav. Ty, co přijely, ale byly tradičně hodně kvalitní, minimálně devět trojek bylo extraligových, kvalita tedy byla výborná. Všichni si zahráli parádně, protože se hrálo ve dvou velkých skupinách. Opět se potvrdilo, že v semifinále někdo překročí svůj stín, ale ve finále mu dojdou síly. Vítězná trojka vyhrála turnaj už podeváté v řadě. Potěšila mě divácká účast. Chtěl bych také poděkovat všem organizátorům z řad dobrovolníků. Co se týká nohejbalu na osadě, stará parta hraje stále méně častěji, přece jen věk a zranění jsou znát. Začala sem ale chodit nová parta z vesnice a ta sebou bere i ženské a děti. Hodně se to tím oživilo, hraje se i ve všední den. Někteří z nich se v roli organizátorů představili na turnaji.“

Konečné pořadí turnaje:
1. Krtečci (Vanke, O. Vít, Rosenberk)
2. Makla (J. Chadim, Z. Kalous, Vacek)
3. Holice (Kop, Mrákava, Kučera)