• 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Hron triumfoval bez ztráty setu Tisk
Napsal Lukáš Vlach  |  Pátek, 02.03.2018

2018 szb 01(Hronov-Zbečník) Pokud patříte mezi vyznavače nejmladší nohejbalové disciplíny, tak vám turnajový kalendář moc širokou paletu možností poměřit své kvality s ostatními nenabízí. Jednou z mála příležitostí je singlový turnaj ve Zbečníku. Poslední únorovou sobotu proběhl jeho již pátý ročník. Tentokrát dorazilo 14 hráčů a z vítězství se radoval karlovarský Karel Hron, kterému protivníci nedokázali v průběhu dne sebrat ani set.

Organizátoři rozdělili účastníky do dvou základních skupin, nejlepší osmička postupovala do play-off. Hned na začátku turnaje však bohužel došlo k nepříjemnostem, když se ve svých úvodních zápasech zranili dva spolufavorité - Příhodu zradila kyčel a obhájce prvenství Beránek musel vzdát pro problémy s lýtkem. ,,Zranění mě mrzí. Především Beránek měl papírově bojovat ve finále o konečné vítězství s Hronem, kterému tak bohužel záhy ubyl hlavní konkurent. Oběma přejeme brzký návrat k nohejbalu,“ uvedl ředitel akce LUDVÍK VLACH z pořádajícího TJ Sokol Zbečník. V základních skupině ve Velkém Dřevíči jasně dominoval Hron před Vlachem, Nováčkem a Vyčítalem. Ve Zbečníku skupinu těsně ovládl o jediný míč modřický Burian. Domácí mladík Pohl přišel o prvenství až v posledním setu, který mu sebral jeho spoluhráč z dorostu Kábrt. Osmičku čtvrtfinalistů doplnil ještě Semerád.

2018 szb 02Právě posledně jmenovaný singlista z Modřic výrazně potrápil Hrona v zahajovacím setu úvodního čtvrtfinále, kde musely rozhodnout až devítky. Karlovarský borec ovšem překvapení nedopustil a v dalším průběhu již dění na hřišti ovládl. To Burian měl s Vyčítalem z Pekla o něco lehčí práci, přestože ani ten neprodal svoji kůži lacino. V nejdelším klání spolu bojovali místní oddíloví kolegové a mladík Kábrt nakonec Vlacha v tiebreaku přetlačil. Svou tradičně velice nepříjemnou hrou tentokrát Nováček ze Zlína lepšícího se mladíka Pohla nezastavil, a ten mu tak vrátil loňskou porážku z vyřazovacích bojů.

Semifinále mezi Kábrtem a Burianem z Modřic nabídlo dramatický a pohledný souboj. V prvním setu za devítek nekompromisně zakončil Burian, pak ovšem Kábrt zlepšil hru a srovnal. Ve třetím dějství se moravský borec dostal do vedení 8:6, avšak domácí mladík parádně zabojoval, odvážně trefil eso ze servisu na 9:8 a stal se po obratu prvním překvapivým finalistou. Ve druhém semifinále se Pohl snažil a k vidění bylo hodně hezkých výměn. Hron ale hrál téměř bezchybně a zajistil si bez větších problémů postup.

2018 szb 03Duel o bronz zahájil domácí Pohl bravurně a získal vedení 7:1. Pak ale následoval jeho velký výpadek a série chyb, která se do konce setu nezastavila. Tento kolaps na něm zanechal stopy i v dalším setu. Burian si tak alespoň částečně vynahradil zklamání ze semifinálové porážky a získal bronzovou pozici. Úvod finále byl vyrovnaný. Kábrt držel solidní hrou krok až do stavu 8:8 v první sadě. Od tohoto momentu ale začal favorizovaný Hron na kurtu dominovat a došel si již podruhé pro prvenství na tomto turnaji. „Až na výše zmíněná zranění turnaj znovu proběhl v pohodové atmosféře. Jsem celkem spokojen se solidními výkony našich dorostenců. Letošní účast byla o něco slabší než v předchozích ročnících, všichni singlisté si ale znovu zahráli dostatečně,“ bilancoval Ludvík Vlach.