Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Smrček svědčil modřickému béčku Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Neděle, 06.08.2017

2017 smrcek 01(Smrček) V okolí Pernštejna každoročně probíhá seriál turnajů, které se vyznačují nejen úžasnou pohodou a kamarádstvím, ale také velmi slušnou kvalitou startovního pole. Jeho součástí je tradičně i turnaj trojic v malé vesničce Smrček na Vysočině. Poslední červencovou sobotu proběhl jeho šestadvacátý ročník – hraný jako 15. ročník Memoriálu Mirka Němce.

Nohejbalisty bez rozdílu výkonnosti přivítal pěkný areál, početná divácká kulisa a jako bonus nedaleký biotop. Muž, na jehož bedrech leží pořadatelské starosti, VLADIMÍR BEDNÁŘ, byl příjemně překvapen účastí řady špičkových hráčů. Jména jako Rosenberk, Pelikán, Hron či Topinka byla zárukou vysoké kvality, ale také dobré pohody na celé akci. „Z pohledu obsazení se jednalo o nejlepší ročník. Přijeli k nám extraligoví i ligoví hráči, mnoho kamarádů a známých. Je velká škoda, že máme ve Smrčku jen jedno hřiště. Turnaj máme plně obsazen  týdny dopředu a na všechny se bohužel nedostane. Důvodů je určitě více. Jedná se již o 26 ročník, takže povědomí o něm je dlouhodobé. S kluky z Modřic se stýkáme již tradičně a potkáváme se na turnajích mnoho let. Za námi sem jezdí jak za kvalitou, tak za zábavou,“ poznamenal.

2017 smrcek 02Po vřelém přivítání  čekal účastníky nástup, kde bylo rozděleno všech 16 týmů do 4 skupin. Na základě výsledků z loňských ročníků a očekávané úrovně některých trojic byla první mužstva ve skupinách nasazena. Bezprostředně po odehrání skupin začalo play-off. Hned první zápas nabídl parádní podívanou mezi formacemi Radka Pelikána a Filipa Halvy. Po velmi vyrovnaném boji, se nakonec radoval druhý jmenovaný. V ostatních zápasech byly potvrzeny papírové předpoklady ve prospěch vítězů skupin. To znamenalo konečnou i pro sestavu KARLA HRONA: „Původně jsem do Smrčku jet neměl, plánoval jsem víkend bez cestování. Ve čtvrtek večer mi ale volala Soňa Kleinerová, jestli nemám v sobotu čas, protože se Patrikovi Kolouchovi a Tomáši Rychlovskému zranil třetí. A  přestože vím, že si tam člověk na svůj zápas celkem počká, tak se hraje v přátelské atmosféře před spoustou povzbuzujících fanoušků. Souhlasil jsem tedy, že přijedu. Nakonec jsme v pavouku vypadli po několika mých neproměněných útocích s týmem Lukáše Novotného a Milana Konopky.“

V semifinále na sebe narazily týmy Smrček a Hezcí kluci a v druhém nastoupili Žraloci proti týmu z Předklášteří. Zatímco druhé semifinále dopadlo poměrně jednoznačně ve prospěch Žraloků, to první byla bitva o každý balón. Rozhodujícím faktorem bylo promarněné vedení Hezkých kluků 9:6 v prvním setu. V setu druhém je za stavu 9:9 pro změnu zradila mezihra. Náladu si však Rosenberk a spol. spravili v zápase o třetí místo, kde přehráli hráče Předkláštěří.

2017 smrcek 03Ve finále na sebe narazily týmy, jejichž osy tvořili hráči modřického béčka. Od úvodu bylo patrné, že se soupeři dobře znají a prim hrály hlavně obrany. Rozhodnout musel až třetí set, kde se v koncovce prosadila trojice vedená FILIPEM HALVOU. „Turnaj ve Smrčku má obrovskou tradici a každoročně na něj jezdí někteří hráči Modřic. Poprvé se letos turnaje zúčastnili Radek Pelikán a Lukáš Rosenberk, a tak byla kvalita turnaje asi největší za celou dobu, co je pořádán. Atmosféra je tu vždycky fantastická, jedná se asi o největší letní turnaj na Vysočině. Se svojí hrou jsem byl spokojen, jelikož jsme díky losu museli porazit všechny největší konkurenty. Ve čtvrfinále Pelikána, v semifinále Rosenberka a ve finále Konupku s Novotným. Pro mě je hřiště ve Smrčku domácí a jeho rozměry vyhovují mé hře. Kluci vzadu navíc odvedli skvělou práci. V téhle sestavě jezdíme na turnaje dost často a ještě se snad nestalo, že by to neklapalo,“ pochvaloval si smečař vítězné sestavy.

Konečné pořadí turnaje: 
1. Smrček (Halva, Bednář M., Štěpánek)
2. Žraloci (Novotný, Konupka, Smolík)
3. Hezcí kluci a David (Rosenberk, Vopelka, Burian)
4. Předkláštěří (Fic, Havlík, Bodo)