Regiony
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

2017 meridaopen 1(Kaliště - Poddubí) Když vyjde počasí, je u hvězdonického jezu na Sázavě hodně dobře. Letos se pořadatelé 54. ročníku turnaje Merida Open museli vypořádat i s mírnou nepřízní počasí, ale to nakonec ukázalo svou příznivější tvář a turnaj se bez problémů dohrál. Zlato si z posázavské trampské osady odvezla složená trojice Jana Chalupy, Marka Vedrala a Lukáše Rosenberka.

Na dvou osadních šotolinových hřištích se prezentovalo celkem 19 trojic velmi slušných kvalit. V roli obhájce stála sestava Totální nasazení (Kučera, Jeník, T. Chadim), ve které čakovický T. Chadim nahradil na nahrávačském postu Holase. Ten se pro změnu představil v sestavě Iggee Korea B (Ki Hong, Flekač, Holas). Ze základních skupin se vstupovalo do vyřazovacího pavouka, který čekal na šestnácku trojic. V prvním kole pavouka zdolal loňský finalista Petstotisíc euro (Chalupa, Vedral, Rosenberk, loni však hrál místo Chalupy a Rosenberka Souček s Šafrem) trojici Čelákovic (Padělek, Hájek, Šlais), HC Bomby (Macurek, Kyral, Suchý, Vacek) přehrálo Baywatch (J. Kalous, J. Chadim, Poncar), Sázava (O. Bálek, Klabík, Gregor) Osečnou (Suchar, Bartoš, Engel), Totální nasazení zdolalo Iggee Koreu B, Iggee Korea C (Kilík, Vrtiška, Šafr) porazila první domácí formaci (Škoda, Škodová, Noska), Iggee Korea A (Spilka, Yeon Sok, Doucek) Nespeky (Kačírek, Flaks, Marek), Zemětřesení (Doubrava, Ježdík, Nováček) Pardubice (M. Březina, Hezina, Voldřich) a k radosti domácích fandů Merida 2017 (Tůma, J. Kopáček, Z. Kalous) přehrála Sokolíky (J. Březina, Cibulka, Beneš).

2017 meridaopen 2Ve čtvrtfinále už šlo o hodně. Petstotisíc euro skolilo HC Bomby, Totální nasazení Sázavu, v "korejském" derby bylo lepší áčko a posledním semifinalistou se stala sestava Zemětřesení, jíž podlehlo domácí trio. Trojice Petstotisíc euro nezaváhala a porazila Totální nasazení, stejně tak se vypořádalo Zemětřesení s Iggee Korea A. Totální nasazení ani letos bez medailové příčky neodjelo, v souboji o bronz se vypořádalo s Koreou A. Ve finále byla velkým favoritem "eurová" sestava s trojicí velmi pohyblivých a na svých postech hrajících extraligových hráčů. Ale Doubrava s Ježdíkem a Nováčkem procházeli turnajem nenápadně, ale o to efektivněji. A podařilo se jim favorita finále zaskočit v prvním setu. Jenže poté začala Zemětřesení odcházet mezihra a hlavnímu tahounovi i síly. To naopak neplatilo o jeho smečařském soku Chalupovi, který přitvrdil na razanci a ve třetím setu už nic neponechal náhodě a několika nártovými klepáky vyjasnil, kdo bude brát zlato.

Po loňském stříbru se zlata dočkal univerzál vítězné sestavy MAREK VEDRAL. "Dneska bylo dobré, že jsme si díky silné skupině zahráli už od začátku. Ve čtvrtfinále sjme měli trošku namále, tam jsme prohrávali, ale nakonec otočili. Podobné to bylo i v semifinále, tam jsme také otáčeli. A finále vlastně zase to samé. Naštěstí jsme koncovky měli pod kontrolou. Turnaj se mi moc líbil, škoda jen, že ráno pršelo. Pro mě je Merida nejlepší letní turnaj."

2017 meridaopen 3Pohodu zažíval i ředitel turnaje ROMAN KOPÁČEK. "I když nevyšlo úplně počasí, jsem s turnajem spokojen. Ještě ráno jsem si myslel, že budeme turnaj losovat. V deset hodin se ale počasí umoudřilo a začalo se hrát. Myslím, že letošní ročník byl nejkvalitnějším za posledních deset let. Bylo tady dost ligových trojic, které mohly turnaj vyhrát. Myslím, že divákům se turnaj musel líbit. Zejména to vylepšili korejští hráči. Opravdu jsem s letošním ročníkem spokojen."

Konečné pořadí turnaje:

1. Petstotisíc euro (Chalupa, Vedral, Rosenberk)
2. Zemětřesení (Doubrava, Ježdík, Nováček)
3. Totální nasazení (Kučera, Jeník, T. Chadim)
4. Iggee Korea A (Spilka, Yeon Sok, Doucek)

 

Komentáře  

#1 Michal.Nemec 2017-07-27 12:12
Foto, záznam: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/17-turnaje/401-merida-2017

Supr turnaj.

K clanku - preklep: sjme --> jsme
Citovat

Nejčtenější články

Poslední komentáře