Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
V Petrovicích vzpomínali na bratry Veselé Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Středa, 26.07.2017

2017 mbv 01(Petrovice) Po zániku nohejbalového vranovského léta doplňuje posledních několik let seznam pohodových turnajů na jihu Moravy dvoudenní smíšený turnaj trojic a dvojic - Memoriál bratrů Veselých v Petrovicích. Letos se jej zúčastnila plejáda známých tváří nejen z ligových soutěží mužů ale i žen.

„Jedná se o vzpomínkovou událost na kamarády Libora a Romana, na které si při téhle události každičkým rokem vzpomenou všichni, kdo je znali,“ vysvětlil hlavní pořadatel akce a zároveň hráč MARTIN KARANDYSZEWSKÝ. Letos přijelo 32 týmů - 16 sestav trojic a 16 dvojic. Systém byl takový, že ve čtyřech skupinách po čtyřech týmech se utkal každý s každým a postupovaly první dva týmy do vyřazovacích bojů.

Ve středu 5. 7. proběhl turnaj trojic a díky účasti extraligových borců Chalupy, Kalase, Rosenberka či Malátové se bylo opravdu nač těšit. Svoje kvality již od začátku až do samotného finále prokazovali právě Chalupa a Kalas. Tihle dva se společně se svými spoluhráči a spoluhráčkami probojovali až do finále. Tam byl úspěšnější vsetínský snajper. „Díky účasti dvou atraktivních žen Terezy Doležalové a Romany Fendrichové bylo ve finále k vidění více než jen řádění dvou opor reprezentace. Pánové mi v tom dají jistě za pravdu. Myslím, že nejen finále ale i celý turnaj trojic musel potěšit oko každého diváka, jenž se dorazil podívat,“ pochvaloval si Karandyszewský.

Výsledky turnaje trojic:

1. Rumča (Chalupa, Fendrichová, Ježdík)
2. Depeyrac (Kalas, Doležalová, Nováček)
3. Smrček (Halva, Štěpánek, Nevřivý)

2017 mbv 02Po náročné noci se o den později proběhl turnaj dvojic, který se hrál stejným systémem jako trojice. Zde svoje kvality od samého začátku až do konce představoval čerstvý mistr světa Rosenberk, který společně se spoluhráčem Kadlecem neměl konkurenci ani v aktuálním mistru republiky Chalupovi. Možná to bylo zaviněno zraněním Františka Kalase z předchozího dne, neboť jeho herní styl a ohromné zkušenosti mohly pořadím pořádně zamíchat. Turnaj okouzlil i jednoho z vítězné dvojice LUKÁŠE ROSENBERKA: Petrovický turnaj se nesl ve velmi přátelském duchu, který byl podpořen výbornou organizací, dostatkem zábavy a kvalitním obsazením. Neúspěch ve trojicích jsem si na druhý den vynahradil s perfektně hrajícím Michalem Kadlecem, a tak jsme se mohli těšit ze zlatých medailí. Na tomto turnaji jsem byl poprvé a rád bych se zúčastnil i příští rok.”

 

Výsledky turnaje dvojic:

1. Velrybáři (Kadlec, Rosenberk)
2. Dejvova škola (Burian, Novotný)
3. ČB (Chalupa, Ježdík)

Při loučení s celou akcí dával najevo svou velkou radost právě Martin Karandyszewský, který memoriál pomáhá organizovat a propagovat mezi nohejbalovou veřejností: „Rozhodně chci zmínit, že úroveň letošního turnajebyla největší a nejatraktivnější za jeho pětileté konání. Zúčastnilo se ho pět zástupců, kteří letos pravidelně naskakují v české extralize i řada dalších kvalitních hráčů. Atraktivitu pak zajišťovalo osm velice sympatických nohejbalistek. Ať už to byly zástupkyně ligové soutěže nebo úplné amatérky. Chtěl bych všem účastníkům moc poděkovat za to, že mi pomohli vytvořit nádhernou kulisu, úžasnou atmosféru, nádherné nohejbalové i nenohejbalové okamžiky a hlavně pro mě nezapomenutelný zážitek z  toho, že až z Prahy, Zlína, Českých Budějovic, Smrčku, Brna i dalších koutů republiky přijeli do malé vesničky Petrovice u Moravského Krumlova zavzpomínat na moje dva kamarády, kteří tu už bohužel nejsou.“ 

Fotogalerie zde