Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Ve finále Valašky se střetly domácí sestavy Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 19.07.2017

2017 valachopen 1(Vsetín) Nejlepší moravský turnaj, to je mezinárodní mužské klání CLIMAX Valach Open, hrané ve Vsetíně. Tady většinou hlavní trofej zůstává doma a letošní 21. ročník nebyl výjimkou. Z finále nakonec s výhrou odešlo trio Brutovský, Plachý Stupák, které skolilo své oddílové spoluhráče Chalupu, Garguláka a Valu. Bronz putuje zásluhou reprezentačního výběru na Slovensko.

Již tradičně se u vsetínské sokolovny představily dvě herní úrovně - rekreační a výkonnostní. V rekreační části se utkalo celkem 20 trojic, z toho hned tucet zahraničních. Vítězstvím se potěšila sestava Pegas (Husařík, Kašpar, Špok), která ve finále přehrála KAC Old Boys (Ivanecký, Bertko, Ki Hong).

V hlavní kategorii se o cennou trofej utkalo 17 trojic, z toho osm zahraničních. Největší účast pochopitelně měl domácí oddíl. Ze čtyř základních skupin se přímo do čtvrtfinále kvalifikovaly formace Slovensko, KoreaČel a obě nejvýše nasazené domácí trojice. Cesta k výhře byla ale rozdílná, zatímco domácí áčko neztratilo ani set, béčko čtyři z šesti vyhraných setů vyhrálo nejtěsnějším rozdílem. Slovenský výběr vyhrál na "matematiku" souboj tří celků se stejným počtem bodů a KoreaČel odvrátila čtyři mečboly sestavy Trnava Szentendrei (Novosad, Rácik, Sziposz).

"V osmifinále se utkalo příjemné překvapení turnaje, Junioři NK ValMez (Andris, Bílý, Majštiník) s CLIMAX 3XL (Nezval, Mikula, Kawulok). Mladíci se dokázali prosadit i tentokrát. To nejlepší z Moravy (Pavelka, Klaudy, Gebel) přehráli Slávia Trnava B (R. Loskot, Ifka, Ifka), Slovensko udolal Hradec nad Moravicí (Doležel, Kurka, Lokoč) až ve třech setech, a Trnava Szentendrei, která v zápase o prvenství v základní skupině promarnila čtyři matchbally a tím i přímý postup do čtvrtfinále, se do něj nakonec nedostala vůbec, neboť ve třech těsných setech podlehla KAC Košice A (Galus, Hulin, Hulin). Všichni vítězové skupin se probojovali i do semifinále. KoreaČel zastavila dosavadní vítězné tažení juniorů NK ValMez, CLIMAX B potřeboval k vyřazení týmu To nejlepší z Moravy tři sety, podobně jako Slovensko k vyřazení Hradce nad Moravicí, naopak CLIMAX A porazil KAC Košice A vcelku jednoznačně. Oba vsetínské týmy pak zvládly svá semifinále fenomenálně, CLIMAX B zastavil KoreaČel a CLIMAX A omlazenou slovenskou reprezentaci. Ta se pak dokázala ve dvou setech prosadit i v zápase o třetí místo. Finále nabídlo nejkrásnější nohejbal dne. Trio Stupák, Brutovský, Plachý v úvodu turnaje tápalo, ale od semifinále hrálo jako vyměněné a ve finále porazilo své kolegy z CLIMAXu A ve dvou setech, což byly jedné dva sety, které CLIMAX A na celém turnaji nevyhrál. Celkově bylo za 11 hodin odehráno celkem 92 zápasů a 204 setů," popsal vyřazovací část ředitel turnaje VÍT ZGARBA.

2017 valachopen 2Týden po zisku deblového zlata z českého národního šampionátu se slovenský legionář ve vsetínských barvách LADISLAV STUPÁK mohl potěšit další trofejí. "Každé vítězství těší, to nikdy neomrzí. I když jsme byli jedním ze spolufavoritů turnaje, zpočátku to na celkové vítězství nevypadalo. Sehrávali jsme se dlouho, navíc soupeři nebyli žádní nazdárci. Ze skupiny jsme přesto šli z prvního místa, ale ani ve čtvrtfinále s moravským výběrem to s námi nevypadalo dobře, nechytili jsme začátek třetího setu. To, že se hrál nezkrácený, nám tentokrát pomohlo a zvládli jsme ještě zápas otočit v náš prospěch. V semifinále proti korejsko-čelákovické trojce už jsme se konečně rozehráli a byl to rozhodně snažší zápas, než ten předchozí. Ve finále proti naším klubovým spoluhráčům to byl boj o každý míč. Dobře se známe, bylo těžké se něčím překvapit. Ale rozhodla naše lepší mezihra, dokázali jsme dobře pokrývat útoky v obraně a z chycených proměňovat."

Konečné pořadí turnaje:

1. NK CLIMAX Vsetín B (Brutovský, Plachý Stupák)
2. NK CLIMAX Vsetín A (Chalupa, Gargulák, Vala)
3. Slovensko (Belko, Bezeg, Uličný)
4. KoreaČel (Spilka, Flekač, Šafr, Yeonsok)