Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
    je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
  • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
U mistra ani v létě nezahálí Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 17.07.2017

2017 kempmladezevary 1(Karlovy Vary)  Kdo z nohejbalistů počátkem července navštívil karlovarský areál v Doubí, určitě byl potěšen. Kurty rozhodně neležely ladem.

Zatímco na některém se hrálo ryze o potěchu, na jiném se pilovaly metodické znalosti z příruček v praxi. Starší část zastupoval tucet trenérů, kteří v Karlových Varech absolvovali speciální část školení nejvyšší trenérské nohejbalové licence B. Více než dvojnásobnou převahu mělo ale mládí, které se sem sjelo v rámci kempu mládeže.

Na kempu, organizovaného domácím oddílem, se představilo celkem 27 žáků z Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje. V řadách jejich trenérů byla k vidění i jména, známá z nejvyšší soutěže současné, či doby nedávné.

„Všichni účastníci kempu se účastní krajských pohárových turnajů. Oživili jsme myšlenku, že by bylo fajn, pokud by kluci, kteří spolu v sezóně soupeří, se mohli potkávat na tomto kempu. Zahrát si spolu, zatrénovat. Zároveň se u nich protočí i trenéři, kteří tak vedou hráče z různých skupin. Je to už druhý ročník, loni jsme začali v Radomyšli. Děláme to v týdnu, kdy jsou dva státní svátky. Není to pouze o hře, ale i o dalších činnostech, které k takové akci patří,“ popsal základní údaje hlavní organizátor kempu JAN VANKE z domácího oddílu.

2017 kempmladezevary 2Extraligové zkušenosti si do trénování mládeže přenesl i bývalý plzeňský univerzál, dnes trenér ze Stříbra, MIROSLAV NOZAR. „Dneska už hraji spíše ze setrvačnosti ve Stříbře kraj. Už se více věnuji trenéřině. Na kempu jsme to rozřadili do čtyř výkonnostních skupin, takže kluci v rámci jedné skupiny jsou poměrně vyrovnaní. Jejich herní úrovní jsem příjemně překvapen. Je vidět, že kluci mají o nohejbal velký zájem, snaží se, chtějí něčeho dosáhnout. To se pak příjemně pracuje i nám trenérům a baví nás to. Snažíme se jim udělat pestré tréninky. Každý den vyhlašujeme v každé skupině jednoho hráče, který se nám jevil jako nejlepší. Celý kemp se snažíme pojmout komplexně, s trenéry po večerech vše diskutujeme.“