Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Skřípák 2017: Jak je důležité míti Filipa Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Čtvrtek, 13.07.2017

2017 skripak 02(Ivančice) Průtrž mračen spojená se silným větrem jakoby ctila tradici. Obloukem se totiž vyhnula místu konání 37. ročníku tradičního Skřípáku v Ivančicích u Stříbského mlýna, hranému jako 28. ročník Memoriálu Standy Štěpánka. Po noci, kdy pro mraky nebylo vidět na nebi hvězdy a provazy deště zkrápěly vyschlou zem, přivítalo sluncem zalité ráno devatenáct trojic bez omezení výkonnosti.

Lesk turnaji dodala jména zkušených extraligových hráčů a reprezentantů jako jsou Kop, Mrákava, Pelikán, Rosenberk nebo Gulda. Na jihu Moravy se objevil i další významný host, prezident ČNS KAMIL KLENÍK.  „Moje letošní návštěva Skřípáku byla bohužel pouze zdvořilostní, tedy bez aktivní účasti na hřišti i mimo něj. Ještě stále léčím zranění nataženého břišního úponu, a tak jsem vzal s sebou do auta alespoň nestora a rekordmana letních středočeských osadních turnajů sedmdesátých a osmdesátých let Jirku Šmejkala, který se již delší dobu chystal přijmout pozvání Petra Guldy,“ usmíval se první muž českého nohejbalu a pokračoval: „Letošní ročník se těm minulým téměř vůbec nevymykal,  což je vlastně moc dobře. Atmosféra byla tradičně přátelská a mohl jsem si příjemně popovídat s mnoha hráči a hráčkami, které během soutěžního období osobně potkávám jen zřídka.  Příští ročník už se ale opět chystám vyběhnout na hřiště a večer si užít „regeneraci“ v kruhu místních osadníků u dobrého nápoje a zpěvu.“

2017 skripak 01Úderem deváté hodiny otevřeli tedy turnaj organizátoři ústy hlavního garanta Petra Guldy. Na dvou přírodních hřištích začaly boje o pomyslnou korunu krále Skřípáku ve třech pětičlenných a jedné čtyřčlenné skupině. Po jejich skončení nastoupili před početné publikum mladší žáci MNK Modřice Patrik Iláš, Tomáš Jahoda, Štěpán Nesnídal a Michael Svoboda, kteří převzali poháry za vítězství v Přeboru Jihomoravského kraje starších žáků trojic. Odměnou jim byl potlesk a sympatie přítomných milovníků nohejbalu. Ceny předával šéftrenér ČNS Jiří Šmejkal.

Do čtvrtfinále se už probojovaly zejména favorizované sestavy, jejichž lídři se většinou maskovali nejrůznějšími přezdívkami v naději, že je nikdo nepozná. Ze skupiny A postoupili Smrček a Konvy, z béčka Dejvova školka a Czech futnet, ze skupiny C jeden z favoritů Vyjáji tynula s Indiány a ze skupiny D Florbal klub a Stopeři z Oslavan.

2017 skripak 03Přes první KO potom dál prošel Smrček přes Stopery z Oslavan (T. Gulda, Vohradský, Lebeda) a Indiáni eliminovali pomocí třetího setu Dejvovu školku (Burian, Boleloucký, Bartoš). Šikovný polař QUIDO BOLELOUCKÝ z toho nedělal žádnou vědu: „Ve třetím setu jsme udělali dvě zásadní chyby a následně za stavu 9:7, znovu po chybě v rozehrávce, můj smeč z dálky skončil na pásce.“ V souboji dvou gigantů na síti Pospíšila a Kopa se po výprasku v úvodní sadě Pospíšilova sestava vzpamatovala a vyřadila ze hry spolufavorita Czech futnet (Jahoda, Kop, Iláš). „V prvním setu nám hodně pomohl Kuba tím, že zkazil tři zkrácené míče. Ve druhém už soupeř tolik nekazil a srovnal stav. V rozhodující sadě to bylo do samotné koncovky bod za bod a jediná naše nahrávka do bloku rozhodla o chybě na smeči,“ litoval vyřazení PATRIK ILÁŠ. Konvy v infarktové koncovce třetího setu přetlačili Florbalový klub (J. Ertelt, Volman, Mrákava). „V třetím setu nám trošku odešlo pole. Utekly nám dva balony, které jsme měli na noze, následně jsem netrefil místo, kam jsem mířil a už jsme tahali za kratší konec. Nemrzí mě to, svedlii jsme až do koncovky třetího setu s výborným soupeřem vyrovnaný boj,“ lovil v paměti rozhodující okamžiky JAKUB MRÁKAVA.

2017 skripak 04O postup do finále, znovu přes zaváhání v prvním setu, udolali hráči Vyjáji tynula i Pelikánovy Konvy a stali se prvními zájemci o vítězství. Podobně jako v celém průběhu turnaje, tak i v druhém semifinále podali hráči Smrčku kolektivní výkon, když k stabilnímu bloku přidali i velmi kvalitní pole. To bylo, vhledem k velmi přírodnímu umístění kurtů, nakonec rozhodujícím faktorem a Indiáni na něj nenašli žádný útočný recept. Ve finále zklamaných se jednalo hlavně o to, kdo v týmu Indiánů se dokáže vypořádat s excelentním podáním Rožka. V druhém setu jich nedokázali zpracovat pět a k tomu lze připočíst ještě končící eso do pravé nohy Krátkého.

Ve finále si hráči Smrčku udržovali vysokou úspěšnost pole a dokázali držet v nejistotě snajpra Pospíšila. Zápas dospěl do rozhodujícího závěrečného dějství, ve kterém Smrček vedl 7:5, aby vzápětí prohrával 8:9. Samotnou koncovku vzal ale na sebe Halva, který svým útokem podél bloku Pospíšila a s jeho nepatrným dotekem ukončil finálovou bitvu. „Jsem tu na Skřípáku už čtvrtý rok a vždycky jsem si říkal, že by bylo fajn být na bedně a třeba i na nejvyšším stupínku. Když jsem byl před dvěma lety na třetím místě, tak jsem myslel, že to bude na dlouho největší úspěch. Moc bych chtěl pochválit kluky vzadu a hlavně Ivoše Nováčka, jehož zákroky jsou hlavním důvodem toho, proč jsme vyhráli. Navíc i Míša ze Smrčku na nahrávce, který hraje kraj, se plně vyrovnal ostatním polařům. Je to turnaj, který pořádá náš trenér áčka Petr Gulda, a tak jsem rád, že jsem se trochu ukázal. Budu na sobě dál makat a doufat, že budu mít jeho důvěru,“ zářil po finálovém zápase smečař vítězné formace FILIP HALVA. Naopak do řeči moc nebylo kapitánu poražených KVÍDOVI BOLELOUCKÉMU: „Moc jsme toho Kubovi nepochytali a vůbec nám, hlavně ve finále, vázl příjem a mezihra a bez toho se neprosadí sebelepší smečař. Snad je i lepší dostat výprask, než prohrát posledním míčem ve třetím setu.“

Konečné pořadí turnaje:
1. Smrček (Halva, Nováček, M. Bednář)
2. Vyjáji tynula (Pospíšil, V. Havránek, K. Boleloucký)
3. Konvy (Pelikán, Rožek, Adamec)
4. Indiáni (Krátký, Horváth, Gloser)

Komentáře   

 
#1 Jojda 2017-07-14 04:47
Velký dík patří organizátorům a obsluze. Poněvadž udržet účastníky tři dny v bdělém stavu je nadlidský výkon. Organizace, obsluha a zábava opět excelentní.