Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Beránek se v singlu vyzná Tisk
Napsal Lukáš Vlach  |  Úterý, 28.02.2017

2017 hronov 01(Hronov) Hron, Plachý, Kučera ... a letos Beránek. Postavou menší, ale nesmírně šikovný singlista ze Slaného ovládl a potvrdil roli asi největšího favorita již 4. ročníku turnaje jednotlivců, již tradičně pořádaného oddílem TJ Sokol Zbečník.

„Letos se turnaje zúčastnilo hned 23 hráčů, kteří nejprve spolu zápolili ve čtyřech základních skupinách. Opět zde byla možnost vidět zajímavý mix mnoha mladých a nadějných hráčů, kteří se v těžké konkurenci rozhodně neztratili a dávali zabrat i mnohem zkušenějším soupeřům,“ uvedl ředitel turnaje LUDVÍK VLACH.

Pár překvapivých výsledků nabídl už dopolední program. V první fázi turnaje se loučil například Kupský ze Šacungu Benešov, který se musel ve vzájemném souboji o třetí místo ve skupině sklonit před dobře hrajícím horažďovickým Slavíčkem. Milým překvapením pro pořádající oddíl pak byl postup dorostence Pošepného. A znovu se do play-off probila také další mladá naděje - Pohl.

Přímo do čtvrtfinále postoupila čtveřice Beránek, Andrýs, Vlach a Příhoda. Především prvně jmenovaný skupinou prošel zcela suverénním způsobem. O zbylá čtyři místa si to rozdala osmička hráčů v předkole. Roli jasného favorita potvrdil Burian, na kterého nestačil Pošepný. Naopak až po velké bitvě, i díky téměř zázračnému zákroku za stavu 8:8, přetlačil obětavý Krejčík v koncovce třetího setu Slavíčka. Rovněž zkrácený set rozhodoval v dalším zápase, kde možná překvapivě padl zbečnický Kábrt s výtečně hrajícím Němcem. Nováčkovi se poté svým netypickým herním stylem povedlo „otrávit“ více kazícího Pohla.

2017 hronov 02V úvodním čtvrtfinále Andrýs nekompromisně ukončil heroickou pouť turnajem Němcovi ze Slavoje Vrdy. Také Beránek bez problémů přehrál pekelského Krejčíka Ve velmi pohledném a vyrovnaném klání spolu bojovali mladíci Příhoda s modřickým Burianem. Šťastnější byl nakonec prostějovský borec, který ve druhé sadě dokázal odvážnou hrou otočit stav ze 6:9. V posledním maratónském souboji - nejdelším za všechny čtyři ročníky, trval téměř 25 minut - domácí Vlach neunesl tíhu okamžiku před velmi dobře zaplněnou halou a stylově podtrhl svůj nepovedený výkon pokaženým míčem za devítek v rozhodujícím setu bitvy proti Nováčkovi.

Ani výborný Příhodův semifinálový výkon nedokázal zastavit Beránka. Sice jej jako první výrazněji potrápil, v koncovkách obou setů se ale radoval slánský singlista. Ve druhém semifinále Nováček ze Zlína-Prštného držel vyrovnaný průběh do stavu 8:8 v úvodním dějství, pak již měl navrch pardubický Andrýs a stal se tak druhým finalistou turnaje.V boji o třetí pozici musela rozhodnout až třetí sada. A tady měl viditelně více sil Nováček, jenž po celý turnaj bavil diváky svou nezvyklou, ale účelnou hrou plnou hlaviček a úderů nártem

Finále bylo opravdovým vyvrcholením turnaje, ve kterém měl zprvu navrch Beránek a získal úvodní sadu. Andrýs se však nevzdal a výborným výkonem si vynutil třetí dějství. Vůbec první ztracený set na celém turnaji ale slánského borce zdravě nabudil a svého soupeře zlomil několika skvěle zahranými míči. Rozhodl tak o svém zaslouženém triumfu na celém turnaji. Příliš zklamaný nemusel být ani jeho soupeř z Dynama Pardubice, který si oproti loňskému ročníku o příčku polepšil. 

2017 hronov 03,,Přestože k nám tentokrát poprvé nezavítal žádný z extraligový hráčů, úroveň byla slušná a některé zápasy velice pohledné. Zcela zaslouženým vítězem se stal Beránek, který ztratil jediný set na turnaji až ve finále. Vyzdvihl bych kromě výborného pohybu a techniky i jeho hru levou nohou, která mu nedělala sebemenší potíže. Potěšila mě pohodová atmosféra mezi hráči a také výborná divácká návštěva. Jsem také rád, že se znovu zúčastnilo i hodně mladých a nadějných hráčů, u kterých je vidět, že se singlu věnují a výrazně se v něm zlepšují. I díky fotkám a videím ze všech zápasů od Michala Němce a Víta Havelky je zajištěna výborná propagace našeho turnaje a již se všichni těšíme na další ročník.“ hodnotil spokojený šéf turnaje a předseda domácího oddílu Ludvík Vlach. 

 

Konečné pořadí turnaje:
1. Jakub Beránek (TJ Sokol Slaný)
2. Jan Andrýs (TJ Dynamo Pardubice)
3. Ivo Nováček (NO TJ Sokol Zlín-Prštné)
4. Marián Příhoda (TJ Sokol I Prostějov)

Foto: Michal Němec

 

Komentáře   

 
#1 Michal.Nemec 2017-03-01 07:46
Výše zmíněný záznam a foto k dohledání na: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/17-turnaje/342-4-rocnik-turnaje-singlu-ve-zbecniku

A foto Víta Havelky: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1867890796833879.1073741883.1505678013055161&type=3 . Jemu taktéž prostřední fotka Nováčka u tohoto článku.
 
 
#2 Singly 2017-03-01 09:08
Pěkný turnaj.Velka pochvala za pěkný videa a fotky.