2017 prerovpozvanka 01(Přerov) První vážnější test formy před novou sezonou čeká českou nohejbalovou špičku v sobotu 11. února v Přerově. Jubilejní desátý ročník Memoriálu Pavla Holíka je vypsán pro 20 trojic. Motivace přihlášených může být různá – lákavé ceny, možnost vyzkoušení klubových sestav před nadcházejícím ligovým ročníkem, šance poměřit síly s top soupeři nebo si jen dobře zahrát a popovídat se známými. Jedno však mají společné - většina z nich se do sportovní haly TJ Spartak Přerov každý rok v zimě ráda vrací. Pohled do zákulisí příprav jednoho z nejlepších tuzemských turnajů nabídl jeho ředitel JIŘÍ PAVELKA.

Pane Pavelko, před námi je desátý ročník Memoriálu Pavla Holíka. Bude něčím výjimečný?

K letošnímu ročníku turnaje se těch kulatých výročí spojených s Pavlem Holíkem váže víc. Letos 6. února by Pavel slavil sedmdesátiny. A loni v prosinci to bylo deset let, co odešel. A jen připomínám, že letos pořádáme 12. ročník turnaje HONEMSEM Přerov, který on v této kvalitě založil. Přiznám se, že už po ukončení loňského turnaje, ještě v hale po úklidu, jsme si říkali, čím by se dal příští ročník zpestřit. A nakonec jsme došli k tomu, že výjimečností samo o sobě je to, že jsme tak dlouho náš turnaj udrželi v té kvalitě sportovní a společenské, kterou po celých 12 let nabízí a garantuje. A to zejména v poslední době, kdy již nemáme až tak příznivé podmínky pro pořádání turnaje v takovém rozsahu, hlavně ekonomické. Ale to je asi problém většiny pořadatelů u nás.

2017 prerovpozvanka 02Aktuálně přihlásila svoje sestavy polovina extraligových klubů a několik prvoligových. Jste spokojen s takovou konkurencí?

Od svých začátků je turnaj určen pro ligové hráče, ale už jsme také dali mimořádně možnost, s použitím divoké karty, i týmům ne zcela složeným z hráčů splňujících tuto podmínku. Když se dnes dívám na registrované přihlášky, tak polovina oddílů z extraligy přihlásila deset klubových trojic, které jsou ještě doplněny dalšími dvěma trojicemi složenými z hráčů nejvyšší soutěže. I možnost sestavit neklubovou formaci pomáhá zatraktivnit náš turnaj. Co se týká dalších přihlášených sestav, většinou se kvůli omezené kapacitě turnaje vyrovnáváme s problémem, jak vyhovět všem, co se hlásí a co nejméně někoho poškodit. Bývá to složité, ale už se nám také stalo, že se v pátek před zahájením omluvily tři sestavy a nebylo možné je rychle nahradit. Zvláštní pozici mají naši přátelé ze Slovenska, kteří hrají v sestavách českých oddílů. A pak turnaji loajální a věrní hráči Hlohovce, kteří nám udržují "mezinárodní" formát turnaje. Jako vítané okořenění přivítáme týmy Valašského Meziříčí, Startu Praha a Zbečníku. Takže s letošní účastí jsem velmi spokojen a doufám, že se všichni sejdeme v sobotu v hale.

Jak se na turnaj připravují domácí hráči?

Základní požadavek našeho trenéra je přirozený - dát možnost co nejvíce hráčům předvést se v mimořádné konkurenci. Ukázat, jak na tom na začátku roku jsou. Je pravda, že jakési klidové období kolem konce roku a začátku nového, bohužel následované vlnami chřipkových epidemií, příliš možností pro nějakou speciální přípravu na turnaj neumožňovalo. Ale hráči Přerova si uvědomují, že jsou před domácím publikem, že je sledují i naši sponzoři a že mají možnost dosáhnout překvapivého výsledku. V každém případě je turnaj posledním budíčkem pro ty, co zapomněli, že dlouhodobé soutěže už klepou na dveře.

2017 prerovpozvanka 03Bude pro vás osobně jubilejní ročník posledním v pozici ředitele turnaje, nebo už se těšíte na druhou desítku?

Tak to je dobrá otázka a vůbec jsem ji nečekal... (úsměv) Po deseti letech zajišťování, shánění, vyřizování, někdy přemlouvání či často napravování nedostatků na poslední chvíli, už by se člověk mohl zamyslet, jestli nepřichází stereotyp, únava, vyhoření. No, někde to tam možná i trochu bude. Dosud mě drželo nad vodou, že ten turnaj nedělám sám, že je tu celý kolektiv pořadatelů a dalších spolupracovníků, bez jejichž pomoci si to dnes už ani nedokážu představit. Oni už se většinou naučili, co znamená takový turnaj zorganizovat a zabezpeči.t Zvykli si, že musí také něco obětovat a třeba i přinést na trh svůj kousek kůže. A taková loď se neopouští snadno. Zatím myslím, že ředitelem můžu být i nadále, ale pokud se najde nějaká nová krev, někdo statečný, nemám problém.

Zkuste diváky pozvat přímo do hlediště. A těm, kteří to mají na Hanou daleko prozraďte, jestli budou moci jako obvykle sledovat TVcom.

Přenos TVcom, to je fenomén, který má mnoho aspektů a může být příčinou různých důsledků. Abychom měli jistotu, že vše vyjde, musíme jednorázově zavést do haly na víkend vysokorychlostní kabel. Pak nám pomáhá ČNS se zajištěním bezporuchového přenosu a my musíme mít někoho, kdo tímto způsobem umí předávat informace. Pro letošní ročník máme vše zajištěno a pokud se nestane nic mimořádného, přenos z haly by měl být od 9:00 k dispozici. Přicházíme tím ale o diváky, kteří by mohli zavítat  do hlediště, avšak z různých důvodů dají přednost pohodlí domova. Proto říkám - kdo jen trochu můžete, přijďte se přímo do haly podívat na mistry světa z Brna a další členy české i slovenské reprezentace. Atmosféru turnaje poznáte, jen když si ji užijete přímo v hledišti. Nic ji nedokáže nahradit!

POZVÁNKA (KLIKNĚTE PRO ZVĚTŠENÍ)

 

 


Komentáře   

#2 Ondra 2017-02-08 15:51
My takéé ☺☺
Citovat
#1 Kateřina Nadymáčková 2017-02-06 17:04
Už se těšíme ♡
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři