Regiony
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

2017 pardubiceopen 1(Pardubice) Podání, příjem, nahrávka, smeč a... úspěšný blok modřického Jakuba Pospíšila. Tak byl ohraničen příběh s rámcovou kompozicí s názvem Pardubice Open 2017. Start nohejbalového roku si nejvíce užil Lukáš Rosenberk, který přetavil sedmou účast na turnaji v již páté vítězství. Druhé místo pro Harrachov, bronz zacinkal Kladině.

Již klasická akce na úvod roku jela podle zaběhnutých kolejí. Pět kurtů ve dvou tělocvičnách pardubické Univerzity, spousta nohejbalu všech herních úrovní. Turnaj tradičně ozdobila účast reprezentantů a extraligových hráčů, kteří se svou hrou snažili nasytit přibližně stovku náročných pardubických diváků. Pořadatelé se však tentokrát museli vypořádat s různými komplikacemi, především třináct odhlášených sestav během posledního týdne před turnajem se nečekalo. Zdá se, že realita moderní doby, kdy slovo ztrácí svou hodnotu, dorazila definitivně i do nohejbalu. „Turnaj máme koncipovaný na 40 sestav, několik dní před turnajem jsme měli plný stav a pět náhradníků pod čarou, nakonec se ale prezentovalo jenom 32 trojic. Do příštího jubilejního 10. ročníku se budeme muset zamyslet nad způsobem registrace jednotlivých týmů," řekl ředitel turnaje ROMAN KOPÁČEK z pardubického Dynama. Kromě klesající kvantity přihlášených týmů, byť samozřejmě i 32 trojic je pro většinu turnajů u nás astronomické číslo, byl turnaj ochuzen i o některá známá jména. Diváci se tentokrát nedočkali skoro domácích Kopa s Mrákavou, obhajovat prvenství nedorazil Vanke, stejně tak chyběla družina Chalupova.

2017 pardubiceopen 2Ze startovního pole tedy pořadatelé vygenerovali osm základních skupin o čtyřech týmech. Vzhledem k příznivému časovému vývoji postoupili do vyřazovací části poprvé za devět let konání turnaje všichni účastníci. To, že zápasy v šestnáctifinále mezi prvními a čtvrtými týmy ze skupin nejsou jen formalitou, zjistilo třeba Mnichovo Hradiště, které podlehlo ve skupině až čtvrtému Hradci Králové. Přestože je většina týmů teprve na začátku tréninku na novou sezonu, hrál se velice solidní a pohledný nohejbal. Hranicí mezi úspěchem a neúspěchem je vždy čtvrtfinále. V něm Harrachov přejel Vsetín (Kawulok, Mikula, Stařičný), Kladina nedala šanci nadšeně bojujícímu béčku Zbečníka (Kábrt, Pohl, Poláček), Mesit v koncovce třetího setu přetlačil Bělou (Červinka, Remeš, Šrejma) a Modřice odstranily z cesty trojici Čakovic (Chadim T., Kopáček, Macurek).

Obě semifinále se odehrála již na centr kurtu uprostřed rozlehlé haly. V prvním semifinále mezi Harrachovem a Kladinou tloukl do očí propastný rozdíl mezi oběma týmy v mezihře. Zatímco Holas v dresu Harrachova rutinně nahrával a skvěle servíroval, Doubrava na druhé straně sítě neměl z čeho hrát. Ve druhém semifinále se modřické mašině postavil tým Mesit. Jakub Ftačník si svou hrou rychle získal přízeň pardubických fanoušků, ale bez odpovídajícího bloku to proti Pospíšilovi nešlo. Zápas o bronz byl tentokrát doslova zápasem zklamaných. Velké množství zkažených útoků a mizivý náboj z obou stran chvílemi uspával a z fanoušků se rázem stávali nečinní přihlížející. Ve finále se střetly trojice, které se velmi dobře znají. První set byly Modřice o tři míče lepší, v sadě druhé byl obraz hry dramatičtější, ale v koncovce modřický ranař dvakrát za sebou uzavřel prostor nad sítí a potvrdil tak často slýchaná slova Jiřího Šmejkala, tedy že po blocích Pospíšila se už dál nehraje...

2017 pardubiceopen 3„Kdybych měl hodnotit kvalitu našeho vystoupení na turnaji v Pardubicích, tak musím říci, že jsem byl s předvedenou hrou poměrně spokojen. A to především kvůli výkonům Jakuba a Petra, kteří, dle mého názoru, odehráli svůj vysoký nohejbalový standard. Nejtěžší zápasy pro nás samozřejmě přišly v semifinále a v následném finále proti Harrachovu. Rozhodující bylo, že jsme se dokázali lépe vyrovnat s přechodem na větší hřiště, které je na tomto turnaji doslova letištěm, a také jsme dokázali prodat naše zkušenosti. Pardubický turnaj považuji za neodmyslitelný start do nohejbalového nového roku, který je jak po herní, tak i po organizační stránce zvládnut s bravurou," zhodnotil vystoupení svého týmu již pětinásobný vítěz pardubického turnaje LUKÁŠ ROSENBERK.

Konečné pořadí turnaje:

1. MNK Modřice (Pospíšil, Rosenberk, Topinka)
2. Harrachov (Holas, Jeník, Kučera)
3. Kladina (Doubrava, Hoffmann, Ježdík)
4. Mesit (Ftačník, Nováček, Zlatohlávek)

(Foto Michal Němec)

 

Komentáře  

#1 Michal.Nemec 2017-01-23 22:08
Foto a zaznam: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/17-turnaje/339-pardubice-open-2017 ci na nohejbal-pardubice.com
Citovat

Nejčtenější články

Poslední komentáře