2017 vlcnov 01(Vlčnov) Jedenáct trojic, tedy téměř dvojnásobek loňských sestav, se sešlo první lednovou sobotu ve Vlčnově. Po patnácté přijely uctít svou hrou památku místního patriota a propagátora nohejbalu Karla Prchlíka. Celkově se ovšem ve Vlčnově hraje již po pětadvacáté. Startovní listinu vyšperkovala jména jako Müller, Doubrava, Kalas, Ungermann nebo Pavelka.

Ve dvou skupinách zápolily týmy o první tři místa. Vítězové potom postupovali přímo do semifinále a druzí s třetími se utkali o zbývající dvě semifinálové pozice. Skupině A, i přes porážku od Veteránů, vévodil překvapivě Start Praha. Skupinu B ovládli Stromáci bez ztráty kytičky. Ve vloženém čtvrtfinále nejprve přehráli stále se lepšící Veteráni v čele s Doubravou Hlohovec (Ifka D., Loskot, Nezval) a v klubovém derby podlehlo áčko Climaxu (Pavelka, Vichtora, Olšák) těsně vsetínskému béčku.

První semifinálový duel svedl proti sobě Start Praha a Veterány. Oba blokaři - Doubrava i Tůma - dokazovali, že si přivezli slušnou formu a výsledkem byl poměrně vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro Veterány. V tom druhém si Stromáci jasně poradili s Climaxem B, když Valaši v poli nenašli zbraň na útočné výpady dvojice Müller, Košatka.

2017 vlcnov 02O třetí místo se tedy utkali Pražané s Climaxem B. Přestože smečař Novosad v dresu Valachů už vypadal dost unaveně, zvítězili Vsetínští nad soupeřem nejtěsnějším způsobem, když jinak jistý Tůma na síti občas provedl nějakou útočnou chybičku. Zkušený MAREK NOVOSAD si do Vlčnova prakticky jen odskočil, ale jinak je zde na turnaji častým hostem. „Jsem rád, že jsme se probojovali do semifinále, ale tam už to proti Müllerovi nešlo. Celá trojka jim dobře fungovala a Martin byl podle mne nejlepším hráčem turnaje. Ale na to, že jsme se báli, že nevylezeme ze skupiny, je třetí místo skvělým úspěchem, i když proti Startu jsme měli i trochu štěstíčka. Jen taková zajímavost - v loňském roce jsem hrál nohejbal pouze čtyřikrát, a tím pádem mi hodně chyběl trénink. Ale za těch dvaatřicet let v nohejbalu toho už bylo dost,“ dodal s úsměvem.

Ve finále se čekal tuhý boj, ale v obou setech byl průběžný stav vyrovnaný pouze zpočátku. V dalším průběhu se prosazoval Doubrava hlavně spolehlivým blokem a přes bránícího Košatku i smrtícím útokem. Navíc právě díky bloku nepouštěl k nebezpečnému zakončení ani snajpera Müllera. „Mám pocit, že jsme do finále nastoupili s velkým respektem. Projevilo se to hned zpočátku, kdy nás Jirka eliminoval výborným blokem a my jsme se nemohli dostat ke své obvyklé hře a jistotě, se kterou jsme proplouvali celým turnajem. Vlastně jsme, kromě několika výjimek, neustále tahali za kratší konec,“ uznal tahoun Stromáků MARTIN MŪLLER. 

2017 vlcnov 03Když se za Doubravou dařilo v poli i Ježdíkovi s Klesalem, bylo o vítězi turnaje celkem brzy rozhodnuto. Ve druhém setu za stavu 8:6 zablokoval Doubrava útok Müllera, aby následující výměnu naopak proměnil nechytatelným úderem do Müllerovy pravé nohy. Právem pak mohl zvednout nad hlavu pohár pro vítěze turnaje při svém prvním startu na tomto mezinárodním turnaji. „Celý turnaj jsme s kluky pojali víceméně jako společenskou akci. Přátelé z Vlčnova mě pozvali, a mně se spolu s Pavlem Ježdíkem podařilo letos poprvé přijet. Ráno jsme se trochu déle aklimatizovali a naše výkony zpočátku nebyly optimální. S kluky v týmu ale už máme také něco za sebou a věděli jsme, že se dokážeme během dne zlepšit. Před finále jsme se s domluvili, že Martin hraje hodně blízko bloku, a tak ať příliš nehlídají jeho extrémní údery, které bývají nechytatelné. Naopak se měli soustředit hlavně na údery těsně kolem mne. Na Ondru jsme vypustili blok vzhledem k tomu, že nemá tak razantní úder. Naopak, několik dobrých bloků pak donutilo Martina hrát dál od sítě, což se nakonec ukázalo jako vítězná taktika,“ shrnul úspěšné tažení turnajem JIŘÍ DOUBRAVA.

Konečné pořadí turnaje:
1. Veteráni (Doubrava, Ježdík, Klesal)
2. Stromáci (Müller, Košatka, Nováček) 
3. Climax B (Novosad, Gargulák, Zgarba)
4. Start Praha (Tůma, Hvězda, Bálek) 


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři