Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Na Dynamu opět vzpomenou na J. Veseckého Tisk
Napsal Ondřej Matějka  |  Středa, 17.08.2016

2016 mjv 01(České Budějovice) Břehy řeky Malše poblíž železničního mostu v Českých Budějovicích jsou jedním z památných míst, kdy byly v roce 1922 položeny základy hry zvané nohejbal. Jedním z těch, kteří proslavili tento krásný sport nejen na jihu Čech a zasloužili se o jeho rozvoj a popularitu, byl hráč Tesly a později TJ Dynama České Budějovice Jaroslav Vesecký.

„Jméno Vesecký se v souvislosti s nohejbalem objevuje již v roce 1971 na prvním mistrovství Československa v nohejbale dvojic, které se uskutečnilo právě u nás v jihočeské metropoli. Hráči domácí Tesly ve složení Jaroslav Vesecký, Pavel Charypar a Milan Hönig v turnaji dvanácti nejlepších dvojic z Československa obsadili krásné druhé místo a získali tak historické stříbrné medaile. Ve stejném roce navíc na šampionátu trojic v Kroměříži obsadili hráči ve stejném složení čtvrtou příčku. V 70. letech patřil Jaroslav Vesecký společně s výše jmenovanými spoluhráči k elitním hráčům Československa. Jeho hra v poli, bojovnost a cit pro nahrávku byla obdivuhodná. Právě proto byl ve své době považován nejen na jihu Čech za nejlepšího polaře a nahrávače,“ vzpomíná Veseckého spoluhráč  a někdejší předseda TJ Dynamo České Budějovice MILOSLAV ŘEHOŘ.

2016 mjv 02V dalších letech působil Vesecký v dresu Tesly a později Dynama České Budějovice i v naší tehdy nejvyšší nohejbalové soutěži, československé extralize. „Především jeho zásluhou došlo v polovině 80. let k doplnění a omlazení mužstva, které v dalších letech bojovalo v krajských a oblastních soutěžích. V následujících letech vyhrává mužstvo Dynama několikrát krajský přebor a dokonce postupuje zpět do ligových soutěží,“ připomíná Řehoř.

Bohužel svůj největší a poslední zápas Jaroslav Vesecký nevyhrál. Zákeřná choroba ukončila jeho život v 47 letech. „Do poslední chvíle věřil, že se uzdraví a bude se moci vrátit na antukové kurty. Všichni jsme doufali s ním. Nestalo se tak.“ Sportovní veřejnost se s Jaroslavem Veseckým naposledy rozloučila 9. října 1987. „Odešel člověk, který nadevše miloval život, sport, přírodu a lidi kolem sebe. Odešel tak velký bojovník, hráč a ještě větší kamarád. Je velká škoda, že se nedočkal navrácení barev Dynama mezi nejlepší oddíly na jihu Čech a postupu dokonce až do extraligy. Určitě by měl velkou radost. Byl to jeho velký sen. Nikdy na Jardu nezapomeneme a budeme pokračovat v jeho díle i plánech, které měl a již nestačil uskutečnit,“ říká současný předseda TJ Dynamo České Budějovice BRONISLAV PILBAUER.

2016 mjv 03O tom, že nemluví do větru, svědčí třeba skutečnost, že už tuto sobotu se na kurtech Dynama České Budějovice odehraje 29. ročník Memoriálu Jaroslava Veseckého. Tedy turnaje dvojic, jenž patří na jihu Čech ke špičce. „Prvních ročníků se pravidelně účastnily nejlepší sestavy z jihočeského kraje doplněné dalšími výbornými debly z celé republiky. Nejúspěšnější hráčem v začátcích turnaje byl původem písecký Láďa Krul, který si připsal tři vítězství. V následujících letech dvakrát triumfoval třeba plzeňský Jiří Miksan. Třikrát turnaji dominovala dvojice bratří Nekolů. Petr Nekola je pak společně se Zdeňkem Musilem a Michalem Kozlem rekordmanem v počtu výher, všichni ovládli turnaj čtyřikrát. Zajímavostí je, že v turnaji si zapsali vítězství i hráči současné generace Jan Chalupa a Daniel Fík, kteří tak navázali na někdejší triumfy svých otců,“  nabízí pohled do historie Pilbauer.

Pozvánka:

Komentáře   

 
#1 Dynamo 2016-08-17 15:53
Aktuálně máme čtyři volná místa, kdo má chuť poměřit v sobotu své síly s extraligovými nohejbalisty z pořádajícího oddílu a Karlových Varů, s reprezentanty Švýcarska a dalšími ligovými hráči, může se stále přihlásit. Těšíme se na všechny hráče i diváky, pozvánka ze včerejšího mezinárodního tréninku s Gillesem: https://www.facebook.com/nohejbaltv/posts/287025251673393
 
 
#2 . 2016-08-22 06:06
Vysledky jsou???
 
 
#3 Dynamo 2016-08-22 18:00
1) Dynamo A - Chalupa, O. Vít
2) Horažďovice A - Babka, Vanke
3) Dynamo B - Matějka, Fík
4) Dynamo D - Koudelka Z., Koudelka V.

Turnaj se vydařil, celkem se zúčastnilo 12 dvojic. Už se těšíme na příští rok na jubilejní 30. ročník, snad ještě v hojnějším počtu než letos.