Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Letní turnaje v plném proudu Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Čtvrtek, 11.08.2016

2016 turnajdashwood(Bojanovice, Bratřínov, Nezabudice, Zaječov) Léto zatím nenabízí tolik tropických dní, kolik meteorologové původně prorokovali. Teplé slunečné dny střídají ty deštivé a pořadatelé nohejbalových turnajů občas mají zamotanou hlavu. Ale zatím si na nepřizeň počasí rozhodně stěžovat nemohou.

Po posázavském dvojbloku Merida - Šacung se hlavní turnajová osadní Grand Prix přesunula zpět na říčku Kocábu. Poslední červencovou sobotu nohejbalovými údery rezonovaly skalní stěny nad osadou Dashwood. Na dvou hřištích osady, kde se nohejbalové turnaje hrají již od roku 1951, se druhým rokem pořádal turnaj s označením Memoriál Jardy Brindy. "Mohu za celý pořadatelský tým říci, že turnaj se vydařil a předčil naše očekávání. Sešlo se tu celkem 17 trojek a to ještě tři další se nakonec nedaly dohromady. Mj. i tým Prakticky nezničitelní, což byli Mirkové Sachlové s Jirkou Peroutkou, kteří svým názvem chtěli vzdát hold oblíbené hlášce Jarda Brindy. Jenže porucha automobilu způsobila, že tento tým nakonec nestartoval. Herní kvalita nás i diváky také uspokojila. Vyhrál favorit z Českých Budějovic, který potvrdil svou roli. Finále, které bylo jednoznačné, sehrál proti loňskému obhájci. Jinak ale došlo během turnaje k několika výsledkovým překvapením. Na hru byly ideální nohejbalové podmínky. Co se také dlouho nestalo, několik týmů přijelo už v pátek večer a vítěz pak zůstal až do neděle. Byla to důstojná oslava vítězství," okomentoval turnaj jeho ředitel MAREK ZAPLETAL.

Konečné pořadí turnaje:

1. Chalupa, Matějka, Hokr
2. O. Vít, J. Suchý, Hubalovský
3. Ungermann st.,Ungermann ml., Zapletal

První sobotu v srpnu se další turnaj osadní Grand Prix odehrál na osadě Askalona. "Ráno se zde prezentovalo dvacet trojek. Většinou to byly složené sestavy, ve kterých byli hráči z extraligy a dalších ligových soutěží. Takže velmi dobrá kvalita. Počasí turnaji přálo, bylo nějakých 22 stupňů, prostě pro nohejbal ideální. Po sportovní stránce se nám podařilo nasazení, z osmi nasazených trojek jen jediná nepostoupila do play-off. Tam už je to specifické. Tím, že zde nebylo slabých trojek, už od začátku bylo o co hrát. Jsem rád, že k nám dost hráčů kamarádů přijíždí už v pátek a vydrží až do neděle. Je vidět, že se jim u nás líbí. Chtěl bych jménem pořadatele všem účastníkům poděkovat za jejich účast a předvedené výkony," řekl ředitel akce PAVEL ŠIMÁČEK.

Konečné pořadí turnaje:

1. Vanke, Košatka, Nováček
2. Pachnam, Kalous J., Mikota
3. Ungermann st., Kačírek, Mareček

2016 turnajrozvedcikVe stejný den konání turnaje na Askaloně nezaháleli ani na další osadě, kde už také mohou hovořit o tradici. "Čtvrtstoletý" trojkový turnaj O pohár Jana Železného pozval nohejbalisty na osadu Rozvědčík u Nezabudic na Střední Berounce. Navíc okořeněný informací, že se jedná nejen o jubilejní, ale zároveň i poslední ročník. "Už máme k dispozici pouze jedno hřiště, proto jsme účast omezili na max. dvanáct trojek. Nakonec jich přijelo jedenáct a ve velmi slušné kvalitě. Byli zde i hráči z nejvyšší soutěže. I když bylo avizováno špatné počasí, nakonec vůbec nebylo špatné a většinou bylo slunečno. To, že letos byla taková účast, přikládám i té nostalgii, že se jednalo o poslední ročník," vysvětloval PAVEL BUREŠ. Ale opravdu poslední ročník? "Lhal bych, kdybych řekl, že jsme teď definitivně rozhodnuti. Před turnajem ano, ale po turnaji za námi přišlo hodně hráčů, ať to ještě zvážíme. Někteří sem jezdí rok co rok pravidelně, většinou jsou to kluci z Plzeňska a Rakovnicka, kteří to sem mají blízko. A kluci z Žatce, co to vyhráli, si odmítli vítěznou trofej navždy ponechat, jak jsme před začátkem turnaje oznámili. Přišli, že tento pohár patří sem k nám na osadu. Bylo to nečekané a i to přispělo k tomu, že jsme teď načatí," doplnil ředitel turnaje.

Konečné pořadí turnaje:

1. O. Vít, Sýs, Pertlík,
2. Gruber, Lidický ml., Beránek
3. P. Vít, Novák, Jančík

2016 turnajzajecovmkrAle léto, to nejsou jen trampské osady. Poslední dekádu jim přibývá stále větší konkurence v podobě turnajů městských a obecních. I ty mají své místo na nohejbalové mapě. Jedním z takových je i turnaj v Zaječově na Hořovicku, který se šestým rokem hraje jako Memoriál Karla Jonáka, tedy pocta bývalému významnému hráči, trenéru a funkcionáři. Letošní ročník se odehrál třetí červencovou sobotu. "Turnaje se zúčastnilo devět trojic ze širokého okolí. Hrálo se ve skupinách na dva sety a první čtyři sestavy postoupily do k.o. V sestavách se objevilo plno známých a ostřílených borců z ligových celků a naproti tomu i nastupující mládí, které taky už nastupuje v naší nejvyšší soutěži. Mezi nejznámější hráče patřili reprezentant Ondra Vít a bývalí reprezentanti Libor Chytra, Honza Tirpák a Míša Pecina. I v dalších trojicích se objevovali bývalí ligoví a krajští hráči. Výborně nám vyšlo počasí a celý memoriál se nesl v duchu fair-play," řekl KAREL JONÁK ml., ředitel klání.

Konečné pořadí turnaje:

1. Štolka, Pa. Stehlík, Boček
2. Ja. Tirpák, M. Dvořák, Jonák
3. Svoboda, V. a R. Kubínové