Regiony
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

2016 louisiana 1(Štěchovice, Poddubí) Dva další z řady turnajů seriálu osadních akcí se konaly třetí červencovou sobotu. Nohejbalisté se dostatečně mohli vyřádit nejen díky úsilí pořadatelů, ale i díky velké přízni počasí. A to je vždy alfou a omegou venkovních podniků.

Na rozdíl od předchozích turnajů na trampských osadách Montana a Maják tentokrát mohli být pořadatelé spokojeni. Určitě ti, kteří připravili 23. ročník turnaje osady Louisiana na Kocábě. Ačkoli tento turnaj, hraný na dvou antukových hřištích, vždy patřil mezi ty menší, letos přilákal slušných 15 trojic. K vidění byli i hráči, kteří působí nebo působili v ligových soutěžích, ale vesměs v sestavách doplněni neligovými hráči. Vítězem turnaje se stala trojice Škabroud, Horníček, Matviak, která ve finále zdolala Chejna, Hanuše a A. Fürbachera.

"S průběhem turnaje u nás panuje velká spokojenost. Ani jsme takovou účast i kvalitu nečekali a děkujeme všem, kteří na naší osadu dorazili. Přece jen turnaj na Meridě je proslavenější. Bylo tady i několik ligových hráčů a výborné je, že finálové boje byly nesmírně vyrovnané. Skoro všechny byly o jeden nebo dva míče ve třetím setu. Ale na těchto turnajích nejde jen o výsledky. Podstatné je to, že se jako kamarádi sejdeme a popovídáme," zhodnotil turnaj KAREL SLANIČKA.

2016 merida 1Ve stejném termínu se odehrál již 53. ročník turnaje osady Merida na Sázavě u hvězdonického jezu. Tady sice byla účast slabší loňské, ale celkově 16 trojic je na současné poměry dobré číslo. Již tradicí je na Meridě silná účast diváků, daná i atraktivní polohou areálu. Turnaj, hraný na dvou kurtech s povrchem z kameniva, je kombinací sestav všech výkonnostních kategorií. Hráči z ligových soutěží tvoří více než třetinu startovního pole.

"Na kvantitu to bylo o něco méně účastníků. Přece jen je turnajů každý týden hodně a hráčů ubývá. S kvalitou jsem ale spokojen, bylo tady dost hráčů od extraligy po druhou ligu. Počasí nám vyšlo parádně a přišlo asi dvě stovky diváků z Posázaví. Škoda jen, že už ve čtvrtfinále na sebe narazili dva z velkých favoritů, Spilkova a Kučerova sestava.  Večer tady někteří hráči zůstali na rockovou zábavu. Já sám jsem si turnaj užil i herně, hrál jsem se dvěmi slečnami z Čelákovic a šlo jim to náramně. Diváci je odměňovali potleskem," řekl ředitel turnaje ROMAN KOPÁČEK.

Konečné pořadí turnaje:

1. Totální nasazení (Kučera, Jeník, Holas)
2. Petstotisíc Euro (Vedral, Souček, Šafr)
3. Čakovice (Poncar, Tůma, Kopáček)
4. Hvězdonice (O. Cibulka, V. Müller, Škoda, Církva)

 

 

Nejčtenější články

Poslední komentáře