Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Vsetínskou Valašku obhájili domácí Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 20.07.2016

2016 valachopen 1(Vsetín) Jubilejní 20. ročník má za sebou vsetínská "Valaška" - Climax Valach Open. Poslední období nejkvalitnější moravský turnaj pod otevřeným nebem při svém jubileu sice musel oželet tuzemskou prvotřídní kvalitu (s výjimkou domácích sestav), ale dostavili se gratulanti ze zahraničí. Vítězem se celkem očekávaně stala domácí první trojice Brutovského, Stupáka a Vichtory.

Na turnaji se prezentovalo celkem 27 týmů z pěti zemí, přičemž poprvé přijeli hráči až z Ukrajiny.Jak je již tradicí, turnaj byl rozdělen do dvou výkonnostních kategorií. V kategorii rekreačních hráčů se zájmu diváků kromě vsetínských formací těšili zejména někdejší mistři světa Old boys KAC Košice (Ivanecký, Bertko, J. Žigala), kteří už s rezervou překročili kvalifikační hranici padesáti let. Ti však ve finále našli po třísetové bitvě překvapivého přemožitele - NK Kysuce. Třetí skončil Smedný mnich ze Vsetína, jehož smečař David Doležel byl vyhlášen i nejlepším hráčem turnaje.

2016 valachopen 2V kategorii výkonnostní nastoupilo do základních skupin 14 trojic. Z tuzemských sestav to byly dvě sestavy Valmezu, čtyři sestavy pořadatelského klubu a sestava s názvem Československo. Zahraniční účast pak představovaly trojice Hlohovce (2 sestavy), Velkého Zalužie, KAC Košice (2 sestavy), Salonty a Kyjeva. Do semifinále turnaje se probojovaly tři domácí sestavy a sestava košického áčka. V prvním derby semifinále uspělo áčko, ve druhém pak Košice A. Béčko Vsetína si spravilo náladu v boji o bronz, kde v klidu přehrálo své oddílové spoluhráče ze sestavy XXL. Finále nakonec vyznělo pro hlavního favorita - Vsetín A.

"Cením si toho, že se nám podařilo turnaj vyhrát. I vzhledem k tomu, že v semifinále jsme uspěli ve třetím setu jen o jediný míč proti našim spoluhráčům se skvěle hrajícím Míšou Plachým. Ve finále sjme vrhli poslední síly z celého dne proti Košicím, kde jsme až v koncovkách setů eliminovali jejich útok," okomentoval výhru smečař a blokař vítězné sestavy JÁN BRUTOVSKÝ.

Konečné pořadí turnaje:

1. NK Climax Vsetín A (Brutovský, Stupák, Vichtora)
2. NO KAC Košice A (Gálus, Igor a Marek Hulínové)
3. NK Climax Vsetín A (Plachý, Belko, Gargulák)
4. NK Climax Vsetín XXL (Mikula, Nezval, Kawulok)

 

Komentáře   

 
#1 kdo jinej 2016-07-24 11:36
Když tam byli jenom domací hráči:-D
 
 
#2 Milda 2016-07-26 10:48
Některé věci v nohejbalu nechápu. Pořád se kritizuje svaz a pořadatlé že neumí sehnat peníze. Když je seženou tak do vsetína nepřijede ani jeden tým z ligy!!! Pořád míň týmů jezdí i na další turnaje - Šacung, Jedličkárna, Vranov radši rovnou zrušili. Pěkný hodně dotovaný turnaj dělali na Moravě v Zábřehu. Nedivím se že potom nasranej pořadatel prachy přestane sypat když je nohejbalisti ne chtěj. Jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá.