Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Zimní Praze vládla Pankrác Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 30.03.2016

2016 zpoharpraha6 1(Praha) Poslední březnový víkend sebou přinesl i konec zimního pohárového seriálu, který pro svá družstva uspořádal Pražský nohejbalový svaz. Vítězem celé soutěže se stala sestava z Pankráce, která na druhém turnaji v Nebušicích vyválčila stříbro a to na celkový triumf v součtu s předchozími výsledky stačilo. O jediný bod skončily druhé Kolovraty, bronz potěšil Nebušice.

Účast na posledním turnaji ovlivnil především termín. Slunečný prodloužený velikonoční víkend mnozí využili k jiným záležitostem, než halovému nohejbalu. I proto se v nebušické hale představilo pouze devět trojkových formací, vesměs však ty, které usilovaly o vysoké umístění v celé soutěži. Díky tomu tak došlo oproti dřívějším akcím ke změně hracího systému. Podle získaných bodů a skóre ve skupinách byl vytvořen žebříček nejlepších týmů od prvního po sedmé místo a dle toho proběhlo nasazení do následného pavouka. Na nejlepší skupinový tým, což byli domácí Watto A, čekal vítěz zápasu osmého s devátým Start - Kunratice. Úspěšnějším v tomto jediném osmifinále byl Start, který po vydřeném prvním setu šel do druhého uklidněn a ten v pohodě vyhrál. Následně se ovšem Start nedokázal vypořádat s již zmiňovaným domácím týmem a Wattu A podlehl podobným jasným výsledkem. I Kolovraty jako nasazená dvojka si v dolní části pavouka nedělaly se svým soupeřem moc starostí a přejely Watto B. O semifinálovém soupeři pro Watto A rozhodoval zápas čtvrtého s pátým, Spoje - Stop Zevling. Spoje sice první set vyhrály o balon, další dva sety ale byly plně pod kontrolou jejich soupeře.

2016 zpoharpraha6 2Ovšem tím nejočekávanějším byl souboj třetího se šestým, Pankrác - Žluté Lázně. Pokud chtěli Pankráčtí pomýšlet na vítězství v celkovém hodnocení poháru, musel postoupit a skončit minimálně o dvě místa lépe, než dosud vedoucí Kolovraty, které čekaly na vítěze střetnutí v semifinále. Stejně na tom byly Žluté Lázně, pokud se chtěly dostat na celkovou třetí příčku před o jeden bodík lepší Watto. Tento souboj tak byl již jedním z určujících celkové pořadí. Na Žlutých Lázních však bylo od rána znát, že nehrají ve své obvyklé formě a tomu i odpovídal výsledek proti motivované Pankráci.

V prvním semifinále vletěli stále se lepšící hráči Stop Zevlingu na domácí Watto A a bezchybnou hrou vyhráli první set. V tom druhém začali soupeře drtit, po oddechovém čase domácícg následovalo jejich zmrtvýchvstání a odvrácení vypadnutí. V třetím setu se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Až v jeho závěru přišlo jedno z mála zaváhání Zevlingu a Watto A mohlo slavit postup do finále. Kdo bude jejich soupeřem a zároveň přímý souboj, který mohl hodně napovědět o celkové vítězi Zimního poháru, to bylo druhé semifinále Kolovraty - Pankrác. Jisté bylo, že v případě výhry nad Pankrácem se Kolovraty stanou vítězem poháru. Ve hře byla i možnost společné celkové výhry těchto dvou oddílů, pokud by Kolovraty skončily v turnaji třetí a Pankrác druhý.

2016 zpoharpraha6 3Tyto velmi slušné vyhlídky byly nejspíše pro Kolovraty příliš svazujícími a přestože bojovaly, pohoda a herní jistota nebyla taková jako v předchozích zápasech či turnajích a na pankrácké bojovníky ve třetím setu nestačili. Skleslé Kolovraty museli vypít svůj kalich hořkosti až do dna v zápase o třetí místo, kde je čekal celý den výborně a v pohodě hrající Stop Zevling. Ten je definitivně zlomil výhrou také ve třetím setu. Velká radost tak mohla propuknout na Pankráci, protože čtvrté místo Kolovrat znamenalo jejich premiérovou výhru v Zimním poháru a to bez ohledu, jak úspěšní budou v následně hraném finále. Tam se sice snažili, ale přeci jen už hra z jejich strany neměla takovou soustředěnost, aby to stačilo na domácí. Watto A též ve třetím setu zvítězilo a na domácí půdě zůstalo neporaženo  i v druhém turnaji, hraném v jejich mateřské hale.

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Sokol Nebušice - SK Watto A (J. a F. Buddeusové, Říha)
2. TJ Pankrác (Sýkora, Šplíchal, Harmanec)
3. Stop Zevling (Černý, Kovář, Svítil)
4. Maestro Club Kolovraty (Dlouhý, Martínek, Neoral)

Konečné pořadí seriálu:

1. TJ Pankrác - 20 b.
2. Maestro Club Kolovraty - 19
3. TJ Sokol Nebušice - SK Watto - 18
4. NK Žluté lázně - 12