Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Klání singlistů dominoval Kučera Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 03.03.2016

2016 zbecsin 01(Zbečník) Singlisté nemají mimo soutěžní období mnoho příležitostí poměřit své síly. Jednou z výjimek je turnaj, který pro vyznavače nejmladší nohejbalové disciplíny připravuje TJ Sokol Zbečník. Jeho třetího  ročníku se letošní poslední únorovou sobotu zúčastnil solidní počet 20 hráčů. Vítězství bral největší favorit, úřadující singlový republikový šampión Milan Kučera z TJ Avia Čakovice.

„V předchozích dvou letech vyhráli Karel Hron a Michal Plachý. Při absenci ne zcela doléčeného Hrona byli tentokrát největšími favority právě Plachý a také tuzemský mistr v této disciplíně Kučera. Nejpočetnější výpravy, kromě domácího oddílu, přijely z Hlavence, Horažďovic a Pekla,“ uvedl ředitel turnaje LUKÁŠ VLACH.

Ze čtyř základních skupin se probojovalo do osmifinále nejlepších 12 hráčů,  ti nepostupující pak sehráli ještě zápasy o celkové umístění. Úvod turnaje se obešel bez většího překvapení. „Mírně nečekané bylo snad pouze vyřazení Marečka z Hlavence,“ podotkl Vlach. Již v osmifinálových skupinách ale skončil jeden z favoritů Michal Vrtiška (Hlavenec) a konečnou se stala tato fáze turnaje i pro Marka ze stejného oddílu, Kašpara (SK Bělá) a domácího žáka Pohla, pro kterého však byl úspěchem už postup ze základní skupiny.

Ve čtvrtfinále Kučera nedal šanci Příhodovi (Peklo), do té doby výborně hrající Kábrt (Zbečník) nestačil v oddílovém souboji na Andrýse, Plachý až ve třetí sadě přetlačil Lukáše Hokra (Horažďovice) a další z domácích hráčů Vlach zdolal příjemné překvapení turnaje Vyčítala (Peklo). V semifinále vzdoroval Andrýs Kučerovi vždy jen do poloviny setů, koncovky již patřily favoritovi. Druhý duel dostal Vlach spíše silou vůle a díky množství chyb Plachého do třetího setu, tam už ale dominoval favorit ze Vsetína.

V boji o bronz zahrál Andrýs téměř bezchybně a s již značně vyčerpaným Vlachem zvítězil ve dvou setech. V očekávaném finále obou hlavních adeptů na vítězství patřil úvodní set skvěle hrajícímu Kučerovi. Ten druhý ale začal soustředěněji Plachý a vypracoval si především díky svému dělovému servisu pětibodový náskok. V koncovce však čakovický hráč mohutně stahoval. A nakonec úspěšně, protože za devítek Plachý poslal svůj útok do zámezí…

„Finálový zápas rozhodl i fakt, že reprezentant Vsetína měl viditelně o něco méně fyzických sil, jelikož musel dva předchozí vyřazovací souboje odehrát na tři sety. Gratuluji Milanu Kučerovi k zaslouženému vítězství. V celém turnaji ztratil pouze jediný set proti Kábrtovi, jinak poměrně s přehledem zvítězil. Ukázal svůj singlový um i to, že hraje momentálně ve skvělé formě. Velkým pozitivem akce bylo, že se zúčastnilo velké množství mladých hráčů a rozhodně nebyli pouze do počtu, každý hráč na turnaji získal alespoň nějaký bod. Výborně se ukázali nadějní dorostenci Kábrt s Příhodou, slušně hrál například Slavíček, velký potenciál ukázal i nejmladší hráč turnaje Zavacký. Vzhledem k tomu, že se turnaje v singlu v průběhu roku příliš nekonají, systém jsme udělali takový, aby si všichni zahráli co nejvíce a každý účastník tak odehrál minimálně pět zápasů,“ hodnotil ředitel turnaje.

Konečné pořadí turnaje:
1. Kučera M. (TJ Avia Čakovice)
2. Plachý M. (NK Climax Vsetín)
3. Andrýs J. (TJ Sokol Zbečník)
4. Vlach L. (TJ Sokol Zbečník)