Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
Vanke a spol. „dozráli“ na Hané k triumfu Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Úterý, 09.02.2016

2016 prervys 02(Přerov) Karlovarská trojice v sestavě Jan Vanke, Tomáš Bíbr a Matěj Medek ovládla devátý ročník přerovského Memoriálu Pavla Holíka. Ve finále Západočeši skolili formaci Dynama České Budějovice. Na obhájce loňského prvenství, tým Žatce, zbyla až čtvrtá příčka.

Na startu významného únorového podniku se tentokrát objevilo pouze 17 trojic. „Turnaj proběhl mimořádně dobře, v klidu a doufám, že všichni byli spokojeni. Pravdou ale je, že z dvaceti přihlášených družstev nám tři výrazné sestavy nepřijely, a to nám trochu nabouralo mimo jiné i časový program,“ neskrýval rozporuplné pocity ředitel akce JIŘÍ PAVELKA. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin, ze kterých postupovali do čtvrtfinále pouze vítězové. Celky z druhých a třetích míst museli předtím podstoupit ještě redukované osmifinále.

Skupina A skončila nezvykle vyrovnaným výsledkem, když všechna čtyři družstva získala stejný počet bodů. Zvítězily nakonec Karlovy Vary A před Vsetínem 3XL, Modřicemi B a Přerovem A. Vítěz postoupil paradoxně s třemi remízami. Skupinu B ovládly Modřice A před Vsetínem B, Prostějovem A a Českými Budějovicemi B. V céčku dominoval obhájce prvenství Žatec, z druhého místa postoupil Vsetín A a ze třetího Prostějov B. Černý Petr zbyl na domácí B tým. Pětičlennou D skupinu s přehledem vyhrála první sestava Českých Budějovic, na druhém místě skončil Vsetín C a posledním postupujícím se stala třetí formace domácího Spartaku. Neprosadily se Karlovy Vary B ani jediný zahraniční účastník NK Revúca.

Ve vloženém osmifinále si Vsetín C poradil s béčkem Prostějova, Vsetín A naložil Přerovu C, ve třech setech přetlačil Vsetín B rezervu Modřic a dokonce posledním možným míčem udolal Prostějov A Vsetín 3XL. Čtvrtfinále pak patřilo favorizovaným formacím. Pozvolna se rozjíždějící Karlovy Vary A nedaly šanci překvapení turnaje Vsetínu C (M. a S. Tomkové, Hyžák). Vsetín A (Brutovský, Vichtora, Stupák, Perun) nedokázal konkurovat Modřicím A. Navíc už ve skupině se Valachům zranil Stupák, kterého musel nahradit také zdravotními problémy sužovaný Perun. Žatec pak přejel Vsetín B (Belko, Plachý, Vala) a v přestřelce „střihačů“ Ftačníka a Chalupy jasně dominoval ten z jihu Čech, čímž zavřel Prostějovu A (Ftačník, Valenta, Husařík) dveře k dalšímu účinkování.

V boji o finále se více věřilo Modřickým a týmu Žatce, ale skutečnost byla úplně jiná. Karlovy Vary sice rostly zápas od zápasu, ale jelikož ve skupině měly pole kvality ementálského sýra, nikdo jim příliš šancí proti snajperovi Pospíšilovi nedával. V prvním setu také modřický ostrostřelec jasně dominoval. Jenže když to i v druhém setu začalo se Západočechy vypadat za stavu 1:3 opravdu zle, zatáhl bojovník Bíbr hlasitě za záchrannou brzdu a náhle byl na hřišti úplně jiný tým. Najednou neprodyšná obrana nutila soupeřovy útočníky chybovat a začalo se rodit překvapení. Liapor se v polovině druhé sady poprvé ujal vedení, srovnal a v rozhodujícím dějství už měl navrch. Také druhé semifinále dospělo nakonec do třetího setu a rovněž zde se nakonec radovali Jihočeši. Jejich defenziva předčila tu žateckou, a když Chalupa přidal suverénní nechytatelný útok, bylo jasné, že sestava kolem Kopa loňský triumf neobhájí.

Ve finále zklamaných si udrželi větší touhu po vítězství hráči Modřic. Po přestálé nemoci oslabený Pospíšil většinou jen blokoval, a tak téměř stoprocentní útok obstaral Pelikán, kterého skvělým polem a procítěnou nahrávkou podporoval Rosenberk. Na druhé straně byla  již cítit únava a možná i ztráta motivace. Po prohraném zápase o třetí místo ale nebyl JAKUB MRÁKAVA nijak roztrpčený: „Obhajoba v Přerově je vždy velmi těžká. Stejně jako loni, tak i letos se tu sešla výborná konkurence. V semifinále jsme narazili na Budějky, a my chybovali trochu víc než soupeř, kterému se dařilo nás vzadu rozběhat. O třetí místo to potom bylo ze strany Modřic hodně na jednu branku, ale přesto si i čtvrtého místa vážíme.“ Naopak JAKUB POSPÍŠIL trochu žehral na zdravotní stav: „Na začátku týdne mě skolila viróza, ale už ve středu jsem se cítil v pohodě. Proto jsem přijel. Jenže jak se ukázalo, ke konci už síly trochu chyběly.“

Finálový boj proti sobě postavil pro soupeře nečitelného Vankeho a akrobata Chalupu. Jenže ve hře byl ještě další faktor. Bíbr s Matějem Medkem postavili soupeři téměř nepropustnou hráz, která odrážela i nejtěžší údery Chalupy a Musila. Zkušený univerzál ZDENĚK MUSIL po zápase hru soupeře ocenil: „V prvním setu jsme se tahali. Stavěli jsme na tom, že pochytáme zadek a co půjde, tak i kraťasy. Bohužel závěr nám nevyšel. Ve druhém setu nám utekl začátek, Honza Vanke tam začal sázet koule, které náš blokař nedokázal eliminovat. Soustředili jsme se na zadek, ale on nás začal rozběhávat. Nevěděli jsme pořádně, kde máme stát. Potom už jsme se vlastně nedostali do své hry a soupeř ovládl hřiště.“ Marně se nahrávač Fík snažil různými variacemi nahrávky nasměrovat útočníky k bodu. Když už se dostali skrz blok Vankeho, tak míči v cestě stály hlavy nebo nohy obou polařů. Navíc se zdálo, že i Chalupovi, který „táhl“ svými náročnými údery celý turnaj, pomalu ubývaly síly. „Mám moc dobrý pocit, po třech letech jsem konečně vyhrál turnaj,“ radoval se TOMÁŠ BÍBR a s úsměvem dodal: „Skupina byla z naší strany hrozná. Pak už nám nezbylo opravdu nic jiného, než se zlepšovat. Honza začal hrát to, co nejlépe umí a my v zadu jsme se přidali. Výborně se rozehrál Matěj a soupeřům tím způsobil hodně pupínků.“

Po závěrečném nedorozumění v útoku Dynama tak mohli nakonec zvednout ruce nad hlavu hráči v červených dresech Liaporu. Výbornou formu z poslední doby potvrdil zejména vytáhlý smečař v karlovarském dresu JAN VANKE. Loňskou sezonu zakončil výhrou na Vánočním turnaji v Českém Brodě a začátkem ledna potvrdil fazonu na populárním klání v Pardubicích. V Přerově to však dlouho nevypadalo, že by měl zálusk na třetí zářez v řadě. Karlovarská mašina se totiž rozbíhala jen pomalu a o tom, že postoupila ze základní skupiny, rozhodl jediný set. „Moc si cením skvělého začátku sezóny a doufám, že mi ta forma vydrží co nejdéle. Musím ale pochválit kluky za mnou. V  rozhodujících fázích turnaje hráli opravdu super, a to pak jde na síti téměř samo,“ pochvaloval si lídr vítězné sestavy.

Nejlepší týmy si rozdělily ceny v hodnotě 40 000 Kč. Nejlepším hráčem Memoriálu Pavla Holíka se stal Jan Vanke, osobností turnaje pak Patrik Perun. Oběma hráčům aplaudovala téměř zaplněná hala. Na otázku zda se příští rok v Přerově opět setkáme, s úsměvem odpověděl ředitel turnaje: „Měl by to být jubilejní desátý ročník a bude záležet na tom, jak si udržíme přízeň sponzorů. Za sebe si myslím, že se to podaří a že příští rok tu „desítku“ uděláme.“

Konečné pořadí turnaje:
1. SK Liapor WITTE Karlovy Vary A (Vanke, Bíbr, Medek M.)
2. TJ Dynamo České Budějovice A (Chalupa, Musil, Fík)
3. MNK SDS Exmost Modřice A (Pospíšil, Pelikán, Rosenberk)
4. Žatec (Kop, Mrákava, Vít)

Fotogalerie:

Komentáře   

 
#1 formi 2016-02-10 08:26
Finále na TV com asi není,co?
 
 
#2 Antonín Stehlík 2016-02-10 08:40
http://nohejbal.tvcom.cz/Zapas/Soutez-Posledni-smec/Sezona-2015/131057-9rocnik-Memorialu-PHolika-HONEMSEM-Prerov-2016-pavouk.htm
 
 
#3 Vladimír 2016-02-10 12:58
Klobouk dolů, skvělý turnaj.
 
 
#4 Trenér mládeže 2016-02-11 17:20
Budějky mají každou zimu finále na turnajích předplacené. Přerov, Vsetín, Poslední smeč. Dobrá příprava?