Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
HonemSem, je tu Přerov Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Neděle, 31.01.2016

2016 prerovpozv 01(Přerov) Před dvěma měsíci se Poslední smečí na Pankráci definitivně uzavřela loňská sezona. Do startu ligových soutěží naopak ještě zbývá zhruba stejná porce času. Tohle období je pravidelně vyplněno řadou turnajů různé úrovně po celé republice. K těm špičkovým se už poměrně dlouho řadí přerovský turnaj trojic HONEMSEM, hraný jako Memoriál Pavla Holíka. Ani letošní rok nebude výjimkou a na Hané se příští sobotu představí více než dvě desítky elitních tuzemských sestav. „Máme potvrzenou účast našich reprezentantů z ME v Humenném a čekáme na potvrzení účasti Jána Brutovského. Obhajovat loňské vítězství budou Pavel Kop s Jakubem Mrákavou a Ondřejem Vítem a zopakovat vítězství z roku 2014 budou jistě chtít hráči Modřic,“ říká ředitel akce JIŘÍ PAVELKA.

Pane Pavelko, letos chystáte už devátý ročník turnaje, který patří k nejlepším u nás. Je vaším cílem završit desítku nebo budete pokračovat v pořádání akce i nadále?

V Přerově v tomto rozsahu a s názvem HONEMSEM proběhly první dva ročníky turnaje v letech 2005 a 2006. Jejich duší a hlavním organizátorem byl tehdejší předseda přerovského nohejbalového oddílu Pavel Holík. Po roční pauze, způsobené jeho odchodem, jsme se v  rozhodli, že navážeme na to, co jsme už dokázali, a v roce 2008 jsme turnaj pořádali už jako 1. ročník memoriálu Pavla Holíka. Takže letos máme 11. ročník turnaje HONEMSEM, pořádaný jako 9. ročník memoriálu. Čili desítku ročníků už máme v Přerově za sebou. Co se týká nejbližšího výhledu, myslím, že jubilejní 10. ročník memoriálu v příštím roce je velmi reálný a realizovatelný. Těmi lety se nám vytříbil kolektiv pořadatelů, kteří vědí o čem to je a co se od nich očekává. To je to nejdůležitější. Ale podlehnout můžeme třeba neblahému vlivu vnějších podmínek, hlavně ekonomických. Letos se nám nepodařilo přesvědčit nové vedení města Přerova, a tak máme jeho podporu hlavně morální, materiální a technickou, nikoliv přímo finanční. Řešíme také výpadky některých dříve stabilních partnerů. Ony to asi budou takové běžné pořadatelské starosti, ale zase to nesmí přesáhnout jistou míru únosnosti, aby člověk neztrácel chuť do příštích let. Pokud turnaj zajistíme finančně a udržíme jeho atraktivitu pro hráče a diváky, můžeme si říkat po každém ročníku, že tedy příští rok zase…

2016 prerovpozv 02Co pro Vás osobně turnaj znamená?

V každém případě pět týdnů na začátku roku věnovaných přípravám. Nezbývá mnoho času na něco jiného. Když jsem stál v roce 2008 před „mým“ prvním ročníkem, byla to hlavně výzva něco dokázat. Dnes, když vím, že to jde, mám pocity z turnaje trochu jinde. Nikdy nevím, co se kdy stane, jestli bude průběh bezproblémový, bez úrazu, jestli bude bezchybně fungovat internetová TV a spousta dalších věcí a věciček. Pak si na konci oddechnu, když všechno vyjde. A pak vnímám reakce hráčů, diváků, pořadatelů, přátel. A pokud jsou spokojené a pozitivní, tak to je má odměna. Samozřejmě člověka potěší, když znalé nohejbalové osobnosti a samotní hráči zařazují přerovský turnaj mezi nějakých Top 5 halových turnajů v ČR. Pan prezident Kleník o turnaji s úsměvem kdysi řekl, že to je „zlatý klenot přerovského nohejbalu“.

Na co se tedy mohou hráči i fanoušci 6. února v přerovské sportovní hale těšit?

Turnaj prošel svým vývojem, co se týká zajištění a organizace ale i časové náročnosti. Zkoušeli jsme různá vylepšení a zpestření turnaje, třeba herní ukázky mládeže, tombolu, šipky v předsálí a podobně. Ale došli jsme k tomu, že hodně ceněný je hlavně časový průběh turnaje. Takže se snažíme udržet  turnaj v časovém rozmezí od 9:00 do 18:00 hodin, což je přiměřené jak pro hráče tak i diváky. Tomu odpovídá i počet sestav, kdy optimální pro naše podmínky jsou čtyři skupiny po pěti trojicích. Bohužel letos je to horší s mezinárodním obsazením.Ze zahraničí jsou zatím přihlášeni jen hráči NK Revúca. Finanční odměny zůstaly a snažíme se turnaj zpestřit také věcnými cenami. Celková dotace je 40 000 Kč a každý účastník si navíc z Přerova něco odveze.

A na závěr otázka, která obvykle zajímá fandy, kteří se přímo do Přerova nechystají. Bude TVCOM?

Letos v hale není zaveden vysokorychlostní internet, ale přesto se snažíme ve spolupráci s ČNS přenos TV COM zajistit. Máme nadějné přísliby pomoci. Ale dokud na místě nebude potvrzeno, že je vše v pořádku, nebude jistota přímého přenosu. My na místě budeme samozřejmě držet palce domácím hráčům a těšíme se na pěknou atmosféru v hledišti a na vrcholový nohejbal na hřišti.

Pozvánka (klikněte pro zvětšení)

Komentáře   

 
#21 Jenom se směju 2016-02-07 18:42
Šnídl: "Ty si uvědom, že si bezcenná anonýmní hnida".
Kdo se všude, tady i na zzzz schovává jako anonymní Evžen, Pepa Kováře, Lhoták, Frog??? Kdopak ten anonymní boreček asi je? Formi, naprosto trefné. Ostuda celé Prahy! Jak chcete mít dobrý vztahy v nohejbalu když Praze vládne hulvátství nejhrubšího zrna. Je to i vaše vizitka.
 
 
#22 zdara 2016-02-08 08:45
Knoflíková válka. Super hoši, jen tak dál. :(
 
 
#23 Petr 2016-02-08 09:56
Všecko dělá jeden nebo možná dva lidi co jsou naštvaný na svaz a píšou to ke každýmu článku. Aniž si to uvědomí výsledkem je, že tím vlastně všecky na které jsou naštvaný posílí. Jenže říkej to hloupýmu a zaslepenýmu. Steně na to časem přijde. Chvilku to musíme vydržet.