Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Startuje Zimní pohár pražských družstev Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 27.01.2016

2016 zpoharpraha 1(Praha) Již v minulém roce se pražští nohejbalisté mohli těšit, že si dobře zahrají i v době, kdy republiku ovládne zima. A že za zahráním nemusí vyrážet daleko. O tuto výhodu nepřijdou ani letos, kdy na konci ledna odstartuje svůj druhý ročník Zimní pohár pražských družstev, organizovaný Pražským nohejbalovým svazem.

O co letos půjde přibližuje JAN BUDDEUS, předseda STK PNS. "Jedná se o druhý ročník turnajového seriálu zaměřeného na zimní období, kdy mezi sebou mohou poměřit síly oddílové trojice napříč všemi pražskými soutěžemi od krajského přeboru až po nejnižší, šestou třídu. Aby byly šance vyrovnané, hraje se hendikepovým systémem. Hraje-li trojice z krajského přeboru s trojicí z 1. třídy, prohrává v setu 0:1. V případě soupeře ze 2. třídy pak 0:2, u 3. a 4. třídy je to 0:3, u 5. a 6. třídy 0:4. Tento hendikepový systém je již osvědčený z jiné akce pořádané naším krajským svazem. Přesvědčil mě o svých výhodách, neboť umožňuje slabším, amatérským nebo začínajícím hráčům z nejnižších úrovní soutěže odehrát ve většině případů vyrovnané zápasy s velkou šancí na úspěšný výsledek. A zároveň se ti ostřílení borci z nejvyšších pater musí setsakramentsky snažit hrát naplno bez chyb a nevymýšlet kravinky, mnohdy hraničící se zesměšňováním slabého soupeře, jako to občas vídám na běžných turnajích. V tom vidím hlavní přínos pro oba konce zainteresovaných družstev. Z jednotlivých tůrnajů se pak sčítají body do celkového pořadí, které je odměněno finančním bonusem pro družstva umístěné na 1.-8. místě. Dalším záměrem bylo určité stmelování kolektivu a zlepšování komunikace uvnitř oddílů. Proto v každém z turnajů může za přihlášený oddíl nastoupit jiné družstvo, nebo různí hráči ze stejného oddílu dle domluvy a hendikep se určuje družstvu podle hráče, hrajícího nejvyšší soutěž. Trochu mě mrzí, že se nám nepodařilo oznámit zahájení letošního ročníku poháru s dostatečným předstihem, ale narůstající zájem mezi oddíly způsobil, že všech 12 volných míst bylo během tří dnů vyčerpáno. Přislíben je i grant z magistrátu Hlavního města Prahy, který je rozhodující pro další udržení vysoko nastavené laťky poháru. Ale na potvrzení musíme počkat až po zasedání Rady města. Závěrem bych rád pozval všechny příznivce nohejbalu ať se přijdou podívat na jednotlivé turnaje, kde o překvapení není nouze. Občerstvení je vždy zajištěno."

Turnajový halový seriál v Praze roztočí svá kola v sobotu 30.1. v Nebušicích, následovat budou turnaje v Kolovratech (13.2.), Radotíně (27.2.), Pankráci (12.3.) a seriál zakončí druhý turnaj v Nebušicích (26.3.).

 

Komentáře   

 
#1 Jiří 2016-01-27 12:43
Pánové, skvělá myšlenka, jen tak dále! :)