Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


V Pardubicích triumfovaly Karlovy Vary Tisk
Napsal Marek Líbal  |  Pátek, 15.01.2016

2016 pardubiceopen 1(Pardubice) První velký turnaj nového roku vyhrály Karlovy Vary v sestavě Vanke, Vedral, Rosenberk, když ve finále porazily tým Českých Budějovic, vedený skvělým smečařem Chalupou. Třetí místo obsadily Modřice.

Do pardubické univerzitní haly opět po roce zavítala nohejbalová elita. Doba prvních ročníků, kdy se na turnaji objevili dva nebo tři extraligoví hráči, je již definitivně pryč. O reprezentanty a další hráče hrající extraligu nebyla druhou lednovou sobotu v Pardubicích nouze. Prognózy pořadatelů o nejkvalitnějším ročníku turnaje se tak do puntíku potvrdily. „Kromě našich reprezentantů do turnaje zasáhnul slovenský smečař Ján Kilík a máme radost, že se turnaje zúčastnila i nohejbalová legenda Vilém Ungermann, který je ve svém věku stále výborným hráčem," uvedl jeden z pořadatelů turnaje PETR FILIP.

Startovní pole čítající 36 trojic pořadatelé rozdělili do osmi základních skupin, z nichž vítězové postupovali do osmifinále. O zbývající vstupenky do play-off se utkaly týmy umístěné na druhých a třetích místech v tzv. předkole. Ve většině základních skupin se hrálo podle papírových předpokladů, svůj den neměly pouze Čelákovice (Bareš, Frank, Spilka). Ve čtyřčlenné skupině porazily pouze Bělou „B" a v osmifinále pak nestačily na „okresní" Němčice „A". V dalších osmifinálových zápasech Čakovice „A" nedaly moc šancí Vavřinci (Bálek, Krajčí, Tůma), Český Brod udolal Čakovice „B" (Chadim J., Simon, Ungermann). V českobudějovickém derby Chalupovo áčko vyškolilo béčko (Bělík, Šafránek, Višváder, Žikeš), Karlovy Vary vyprovodily Vsetín (Kawulok, Mikula, Nezval), Dynamo Pardubice (Hezina, Kaplan, Kleandr M.) nestačilo na Holice. Mnichovo Hradiště po dramatickém průběhu nakonec přehrálo Žďár nad Sázavou (Červinka, Šoupal, Voldřich) a Zbečník „B" (Doležal, Řehák, Vlach) se musel sklonit před Modřicemi.

2016 pardubiceopen 2Čtvrtfinálové souboje přinesly vyrovnanější podívanou, přesto se našly výjimky. Karlovy Vary jasně ovládly zápas proti Holicím (Adamec, Kop, Mrákava), svého soupeře přehrávaly ve všech herních činnostech, což ve druhém setu rezultovalo v těžko uvěřitelný stav 10:3. V dalším čtvrtfinálovém zápase hráči Čakovic „A" těžili z razantního útoku Milana Kučery, a když navíc Radim Jeník párkrát bodově zablokoval Doubravu, nebylo o postupujícím pochybností. Odnesly to Němčice „A" (Doubrava, Hoffmann, Vít). Místo v semifinále si vybojovali i hráči z Českých Budějovic, kteří setřásli svůj stín posledních ročníků, tedy Český Brod s Davidem Ešnerem u kormidla. V posledním čtvrtfinále si Modřice poradily s Mnichovým Hradištěm, v jehož dresu nastoupila vedle Holase se Šimáněm slovenská posila Ján Kilík.

Semifinálové zápasy se odehrály již uprostřed haly na centrálním kurtu za velmi slušného zájmu diváků. V prvním semifinále skončila cesta turnajem pro Čakovice „A", které narazily na stále se zlepšující tým Českých Budějovic, v jejichž dresu dominoval Chalupa. Druhé semifinále nabídlo o poznání vyrovnanější a vyhecovanější souboj. V něm se jako koncový hráč předvedl karlovarský Vanke. První set ukončil úspěšným blokem, ve druhé sadě pomohl zkaženým útokem k vítězství Modřicím a v rozhodujícím třetím setu ukončil bitvu povedeným kraťasem. Z utkání o třetí místo se po vlažném začátku vyklubalo slušné drama. Ztrátu prvního setu dokázali modřičtí hráči napravit finišem v sadě druhé a v rozhodujícím setu na rozdíl od svých soupeřů z Čakovic nezkazili jediný míč, což se ukázalo jako klíčové.

Zdálo se, že finále bude vyrovnaným soubojem do poslední možné výměny, ale realita byla z jiného soudku. Karlovy Vary si zkraje prvního setu vybudovaly tříbodový náskok, který se jim díky na útoku neomylnému Vankemu dařilo udržovat až do konce setu. Ve druhém setu se pak Chalupa přestal proti výborné obraně dua Rosenberk - Vedral prosazovat a Vanke neomylně trestal. Po setech 10:7 a 10:4 tak trio Rosenberk, Vanke, Vedral mohlo začít slavit své druhé vítězství na turnaji.

„V osmifinále jsme narazili na naše béčko, kluci působili trochu odevzdaně a moc nás nepotrápili. Ve čtvrtfinále nás čekal Český Brod neboli David Ešner. To byl pro mě osobně velmi těžký zápas, protože při mých předchozích dvou účastí na tomto turnaji mě David ve čtvrtfinále vždy vyřadil. Teď se to konečně obrátilo. V semifinále jsme hráli proti klukům z Čakovic, které znám z juniorské reprezentace. Tady se nám dařilo jak na útoku, tak i mně na bloku, kde jsem Milanovi pár míčů zavřel. Nejtěžší zápas přišel samozřejmě ve finále, soupeř nám hned na začátku o pár míčů utekl, a to se pak hraje úplně jinak. Vzhledem ke konkurenci beru druhé místo určitě jako úspěch," popsal turnaj svou optikou Jan Chalupa z Českých Budějovic.

2016 pardubiceopen 3„Forma jednotlivých hráčů je na začátku sezóny vždy velkou neznámou a i my jsme se nejdříve trochu hledali a dělali laciné chyby. Nastartoval nás zápas ve skupině proti výborně hrajícímu Zbečníku „A", který jsme urvali o jediný míč. Od tohoto zápasu jsme se výrazně zlepšili. Ve čtvrtfinále jsme se střetli s nohejbalovou silou v podání Pavla Kopa a Jakuba Mrákavy a po kvalitním výkonu jsme postoupili dál. Nejtěžší zápas byl v semifinále proti sehrané trojici Pospíšila s Topinkou a Bíbrem. Šťastnější koncovka třetího setu pro nás znamenala postup do finále. V něm nás čekala doposud skvěle hrající trojka Českých Budějovic. Když se nám podařilo odskočit o tři body, dokázali jsme to udržet a ve druhém setu jsme již výhru v celém turnaji potvrdili," popsal cestu k vítězství smečař Jan Vanke. „Jsem moc rád, že se nám podařilo vítězství v Pardubicích obhájit. Turnaj je zajímavý především tím, že se zde sejde celá nohejbalová obec, nejen hráči z extraligy, ale i z nižších soutěží, kteří se z výkonnostních důvodů nemohou zúčastňovat turnajů jako je třeba Poslední smeč nebo Austin cup. Tady mají o motivaci postaráno, často předvádí skvělé výkony a i pro nás to je zajímavé zpestření. O to těžší to je samozřejmě pro organizátory, kteří zde mají na starosti pět kurtů a necelých čtyřicet týmů. Oskarovi i všem ostatním, kteří se na tomto turnaji podílejí, patří obrovský dík!" doplnila karlovarská opora.

K potěše organizátorů turnaj kromě nohejbalové kvality postupně nabývá i společenského rozměru. Adresu univerzitní haly začínají vyhledávat nejen kamarádi a rodinní příslušníci hráčů, ale i diváci z řad nenohejbalistů, což v nohejbale není úplně obvyklé. „Celý turnaj se opět vydařil. Hráči předvedli skvělé výkony, zahájení turnaje a předávání cen nejlepším týmům obstaral náměstek primátora Jakub Rychtecký a po organizační stránce snad všechno také klapalo. Rád bych na tomto místě ještě jednou poděkoval rozhodčím a všem sponzorům, protože bez nich by to nešlo," řekl ředitel turnaje Roman Kopáček.

Konečné pořadí turnaje:

1. Karlovy Vary (Rosenberk, Vanke, Vedral)
2. České Budějovice (Chalupa, Janík, Musil)
3. Modřice (Bíbr, Pospíšil, Topinka)
4. Čakovice „A" (Chadim T., Jeník, Kučera)

(foto Michal Němec, Pavel Kosek)

 

Komentáře   

 
#21 M.Šnídl 2016-01-19 14:20
Já bych byl zase rád, kdyby se i chytráci z jižních Čech naučili podepisovat, když už si dovolují ve svých příspěvcích někoho jmenovat. Věřím, že by se takovým anonymním pisálkům líbyla skvělá anonymní diskuse bez rejpalů, vždyť alespoň tak ze sebe mohou dělat to, co ve skutečnosti nejsou, jako třeba takový trenér mládeže, který je podělaný až za ušima při představě, že by svým neanonymním postojem vyjádřil někomu svou podporu.
 
 
#22 radek 2016-01-19 16:24
Trenére to si fakt myslíš že by ti Šnídl nebo Matia někdy odpověděli? Ty si někdy viděl že by se to stalo?
 
 
#23 K.Kleník 2016-01-19 16:27
Zdravím čtenáře Nohecmagazínu! Velmi mne mrzí, že zde v diskuzích padají velmi nepřesné a místy i zcela nepravdivé informace, které obracejí skutečnost naruby. Stále neumím pochopit proč se většina diskutujících bojí identifikovat a diskutovat bez masky anonyma. S takovými opravdu nemohu rovnoceně vést dialog. Omlouvám se všem, ale jiný už nebudu. Přesto ale vím, že tento velmi zajímavý nohejbalový magazín navštěvují i lidé mimo naše hnutí a některé zde prezentované názory je mohou dezorientovat. Proto jsem se rozhodl vytvořit článek pojednávající o mezinárodním vývoji nohejbalu s uvedením některých faktů, které jasně vysvětlí některé nejasnosti a uvede skutečnost na pravou míru. Pokusím se článek uveřejnit během tohoto týdne. Kamil Kleník, prezident ČNS
 
 
#24 M. Šnídl. 2016-01-19 18:00
Jen ještě pro radka k jeho předchozímu příspěvku, abys neřek, že ti neodpovím. Máš docela pravdu, když jsem šel minule od tvý starý, říkala mi úplně to samý, co si popsal.
 
 
#25 Petr 2016-01-19 23:59
Šnídl a jeho druhé já Lhotákové, Tomášové a já nevím co zasil do nohejbalu takové hulvátství, jaký nemá obdoby! Jemu nikdy o nohejbal nešlo. Jenom má radost když může rozeštvávat lidi. Je mu dobré všecko čím může očernit práci lidí co něco vykonávají. Je mi záhadou že je to jedno i lidem v Praze když je takový člověk nedůstojně zastupuje. Taky se divím že si necháte p. Kleníku s dalšími lidmi ve výboru a komisích takhle kálet na hlavu jedním hulvátem. Tohle už je za hranou a jak to p. Kleníku píšete, čte to i veřejnost. Ukažte sílu a ten hnůj vymeťte co nejdřív!!! Je dost lidí co už tohle nechtějí aby pokračovalo. A vy redakotoři zvažte jestli takovému člověku dovolujete aby zprasil každou slušnou diskusi u článku.
 
 
#26 M. Šnídl. 2016-01-20 01:18
Ukaž Kleníku sílu, ať se já Petr nemusím podepisovat:-)) )))) Redaktoři, zachraňte solidní diskusi na úrovni s Petrem, petrem, petrem 1, petrem 2, Radkem, a jiným podobným hnojem:-)))) Odkud si Péťo ten příspěvek okopíroval? Vždyť už si to minimálně dvakrát psal,podle typického blbismu tě vždy hned poznám. Hlupák bude mít vždycky radši distingovaného lumpa, ale tím si tu svou hlavičku netrap.
 
 
#27 Tomáš 2016-01-20 13:03
p. Šnídl nenechával bych se vyprovokovat, je pak škoda věcné diskuze. Jestliže vy, já a další stojíme v opozici, tak uživatel Petr systematicky bojuje proti opozici, vzhledem k tomu, že je jediný, je jasné na jaké straně barikády stojí. Rusové systematicky platí trolly, aby znehodnocovaly diskuze a očerňovali západ. Petr bude napojený na někoho z ČNS a jen tu napadá ostatní lidi, kteří jsou v opozici. Je třeba si uvědomit, že kdyby nevznikla opoziční platforma Morfeus, tak dnes možná ani není tento magazín a nic by se neřešilo.
 
 
#28 Trenér mládeže 2016-01-20 18:36
Místo troll bych řekl trotl a sedělo by to. Zajímavý že když se někde objeví komentář od Šnídla, hned je tam i Tomáš a petr. Člověk by musel být velký hlupák aby si to nedal dohromady. Ale to víš my napojený agenti na ČNS. Tvoje starosti bych chtěl mít hochu.
 
 
#29 Petr S. 2016-01-20 20:01
Promiňte, ale vaše komentáře sem opravdu nepatří. Proč si takové záležitosti nevyřešíte někde na jednání? Před pár týdny tady byl sloupek, už nevím zda od p. Maršálka nebo Stehlíka, kde autor poukazuje na velké množství negativně vyznívajících diskusních příspěvků od stejného uživatele. Před lety jsem se pohyboval v zastupitelstvu na obecní úrovni, Bylo tam dost nesvárů, ale aby někdo z opozičních lavic ze sta procent pouze kritizoval, to jsem nezažil. Toto se opravdu vymyká běžným zvykům. Nevidím proč by i opoziční zástupce nemohl uznat, že některé věci se povedly. Nohejbal býval sportem kde všichni měli k sobě blízko.
 
 
#30 ... 2016-01-21 08:27
Pro I. Matiu. Romské sdružení Forum: Jsme hluboce přesvědčeni, že v České republice, dochází k obrovskému zneužívání finanční pomoci, kterou v dobré víře poskytují České republice, všechny členské země Evropské unie. Tragickým poznáním je skutečnost, že jsou Romům vnucovány naprosto neefektivní programy, projekty a akční plány, které v konečném důsledku, slouží jen k vytvoření pracovních míst pro občany z majoritní části populace. Integrace Romů do společnosti, se pro ně totiž stala živností, atraktivním tématem pro získání postavení, budování kariéry a slušného existenčního zajištění v podobě pravidelného finančního příjmu.

Než si zase budete stěžovat jak jsme na vás v ČR zlí, zveřejníte účetnictví svoje a vašeho Milána?
 
 
#31 radek 2016-01-21 10:13
Nevěřím že by Matia odpověděl. Ani na tak jednoduchý dotaz jako tento. Můžete pane Matio napsat jaké jsou vypsané podmínky všech dotací které vaše italsko - slovenské sdružení dostává?
 
 
#32 Petr 2016-01-21 14:33
Ucetnictvi kazde neziskovky prece najdete na netu. Pokud Matia cerpa dotace na cigany, se kterymi sportuje? Je to prece daleko lepsi nez kdyby se ty dotace utratily za stavbu hotelu nejakeho politika ne? A ze mu z tech dotaci mozna jde i mzda? No a, nekeca a maka. Je dobre zakazat detem ze SR hrat na nasem turnaji a mut na turnaji aspon jednoho zahranicniho ucastnika? Ze si udelal druhy svaz futnetu v zemi? Kdyz v te hlavni federaci zakladna vymira a cela slovenska spicka hraje ceskou extraligu? A na mistrovstvi fifta startovalo vice ucastniku nez Kamilove mustrovstvi po tech 6 letech?
 
 
#33 Petr 2016-01-21 14:39
Tesim se na clanek Klenika, kde uvede na svetlo rozdily mezi fiftou a jeho organizacemi. A kdyz uz tady tolik lidi zada ucetnictvi Matii, ktery nikoho ve svete nezajima, tak urcite radi konecne uvidi ucetnictvi, naklady tech klenikovych federaci. Kolik to stoji CNS, ceske ministerstva a pomernou cast platu zamestnancu svazu a rozpoctovych polozek. Staci jen posledni rok a vyjezdy na Slovensko a Rumunsko, kde snad bylo pres 10 lidi ze svazu. Naklady, prijmy, rozvahu. Aparaturu na nefungujici tvcom, zakoupil cns a zdarma pujcuje unif? Cestovne, ubytovani, kdo to hradi.
 
 
#34 radek 2016-01-21 21:07
Účetnictví neziskovek na netu? Od kdy? Dots pochybuju. Ale máš Petře pravdu že když svaz přispívá na FIFTA měli by taky ukázat rozpočet, za co se hlavně utrácí.
 
 
#35 Petr 2016-01-21 22:55
Povinnost zveřejnit závěrku v sbírce listin musí každá neziskovka splnit nejpozději do měsíce od jejího schválení nejvyšším orgánem. Dp podavaji do konce brezna.
 
 
#36 Trenér mládeže 2016-01-22 08:12
Radku náš svaz už členem FIFTA není, ale UNIF.
 
 
#37 radek 2016-01-22 14:21
Já se spletl.
 
 
#38 K.Kleník 2016-01-25 16:51
Dobrý den všem čtenářům!
Omlouvám se, ale avizovaný článek k mezinárodnímu nohejbalovému hnutí uveřejním až během tohoto týdne. Trochu jsem přecenil své časové možnosti minulého týdne, kdy jsem byl velmi pracovně i nohejbalově vytížen.
Děkuji za pochopení.
Kamil Kleník, prezident ČNS