Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 30.05. 09:29 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Tak pane Spilka, vyjádření , ze by chtělo omladit kádr rozhodčích svádí ...
  • 24.05. 13:02 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Co vy jste za Fandu ze ho neznam? Ano Radek Safr tam byl ale neni trener ale ved ...
  • 23.05. 14:23 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Pane Spilka, pokud něco takového píšete, tak by jste měl napsat i druhou st ...
Poslední smeč jubilantem Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pátek, 11.12.2015

2015 psmecpozvanka(Praha) Poslední. Ne určitě turnaj roku, ale určitě poslední velký a mezinárodní turnaj roku v ČR. Pražská Poslední smeč svou éru nastartovala v roce 1984 a od té doby zapsala dost ročníků na to, aby si získala ceněný kredit a také ceněný termín "tradiční". Byť tři roky se musely obejít bez tohoto zakončení, turnaj to do letošního jubilea dotáhnul. 30 let, to je nohejbalista ve vrcholné formě. A i když nohejbalovým akcím pomalu diváků ubývá, ti věrní si vždy do haly TJ Pankrác, která turnaj pořádá, cestu najdou. A litovat určitě nemusí.

Dvoudenní turnaj (12.-13.12.) nese statut mezinárodního klání, o tu zahraniční účast se starají slovenské sestavy. Letos tak diváci uvidí dvě sestavy úhlavního českého rivala, a to formace z Revůce, Hlohovce a z KAC Košice. "Oslovili jsme ještě nejúspěšnější slovenský tým historie turnaje, košický DPMK, ale nesetkalo se to s odezvou. Mají tam zranění, nedají dohromady kvalitní sestavu. Naopak se nám ozval vedoucí české reprezentace Jiří Šmejkal s tím, že v rámci letošního jubilea by do turnaje vyslal ligový výběr. Na divokou kartu by tak tento výběr měli reprezentovat Kop, Pelikán a O. Vít, což bude příjemné zpestření," řekl ředitel turnaje LUBOŠ ALBRECHT.

Na to, že turnaj je hrán v přechodném klidovém období, bývá herní úroveň až na výjimky velmi slušná. A byť se vždy nějaký ten černý kůň najde, a to i třeba ze druhé nejvyšší soutěže, vítězství si v drtivé většině odnáší některá z favorizovaných sestav. Stačí nahlédnout do listiny vítězů posledního období. Tři výhry v podání Karlových Varů, dvě výhry pro Modřice a Košice, jeden triumf Šacungu a české reprezentace (reprezentační výběry mužů už několik let na nesvazových akcích nestartují). Vítězství obhajuje trojice Karlových Varů (loni v sestavě Vanke, Kokštein, M. Medek, Bláha).

Třicetileté jubileum těší zejména pořadatelský oddíl. "Na výročí jsme hodně hrdí. Představuje pro nás úspěšné zakončení desetileté periody, kdy jsme na začátku jako parta nadšenců navázali na tradici našich předchůdců. Bereme jako úspěch, že turnaj, kterému hrozil zánik, dnes nejen žije, ale má svou vysokou hodnotu a kvalitu. A to jenen sportovní, ale i společenskou. Třeba co máme ohlasy od starší generace nohejbalistů, tak si právě chválí tu možnost setkat se před koncem roku s přáteli a probrat, co vše rok přinesl. Po sportovní stránce má turnaj také svou kvalitu i přesto, že zasahuje do klidového období. Dokazuje to i přístup oddílů. Několikrát se nám stalo, že oddíl, který by neměl k dispozici kvalitní sestavu, se raději nepřihlásil, než aby reprezentoval v nějaké improvizované sestavě. Aniž bych chtěl snižovat kvalitu mezinárodních akcí typu MS nebo ME, tady má divák výhodu, že od začátku vidí zajímavé a vyrovnané zápasy. Prestiž turnaje umocňuje i spojení s vyhlášením ankety Nohejbalista roku a to, že znovu bude přítomna i Česká televize," řekl ředitel turnaje Albrecht.

40minutový záznam z turnaje vysílá Česká televize na programu ČT sport v pátek 18.12. (od 16:45) s reprízami v sobotu 19.12. (04:05) a v úterý 22.12. (10:55).

 

Komentáře   

 
#1 Jonatán 2015-12-11 10:52
Bude z turnaje přenos na TV-com ?
 
 
#2 divák 2015-12-11 11:14
Nebude. Neseď doma na zadku a přijeď.
 
 
#3 ŠeDivák 2015-12-11 13:13
Diváku, komentáře tohohle typu může vypustit snad jen naprostej blbec. Pokud je člověk např. v zahraničí, tak má taky dojet, jo? Zaplatíš mi to, lulane?
 
 
#4 ... 2015-12-11 14:59
Přenos bude zajištěn z nedělního programu, včetně vyhlášení ankety Nohejbalista roku 2015.
 
 
#5 divák 2015-12-11 15:31
Já jenom popichoval. Jestli bude nebo nebude přenos netuším.
 
 
#6 V.Pabián 2015-12-14 13:26
http://cnsvlasta.rajce.idnes.cz/Posledni_smec_2015