2013 stre 01(Střelice) S nezvyklým věkovým omezením – do třinácti let - uspořádal nohejbalový oddíl TJ Sokol SDS EXMOST Modřice turnaj dvojic žáků. Mezinárodní účast zajistili chlapci z Košic, ale přijeli také hráči z Karlových Varů nebo z Dolní Radechové.

Šestnáct dvojic bylo rozděleno do čtyř skupin po čtyřech účastnících. Do play-off postupovali první dva, ale ani ostatní účastníci ještě nebalili kufry. Třetí a čtvrté týmy sestoupily do play-out, které se hrálo až do zápasů o konečné umístění. Bojovalo se na dvou kurtech školní tělocvičny ve Střelicích a turnaj měl zpočátku rychlý spád. „Pravdou je, že hodně setů končilo ve skupinách rozdílem třídy a teprve od čtvrtfinále nabrala hra na napětí,“ konstatoval trenér juniorské reprezentace PETR GULDA, který na turnaji působil v roli rozhodčího.

Mezi postupující osmičkou porazil Zbečník Košice, Valašské Meziříčí smetlo Karlovy Vary A, Modřice A si poradily s košickým KZO Miláno 2007 a v dramatickém třísetovém zápase zdolala Dolní Radechová posledním možným míčem modřické éčko. V semifinálových bitvách Valašské Meziříčí přehrálo Zbečník a v další třísetové bitvě skolila Dolní Radechová Modřické áčko. V souboji poražených semifinalistů si nakonec Zbečník nenechal ujít stupně vítězů a v poklidu porazil zklamaný domácí první výběr.

2013 stre 02V dramatickém finále na sebe narazily dva výborně připravené týmy. V prvním setu se po vrcholně vyrovnaném průběhu nakonec radovala z vítězství dvojice Dolní Radechové, kde dominoval nekompromisním útokem Patrik Levý. V druhém setu se karta obrátila a vyrovnanější dvojice Valašského Meziříčí celkem s přehledem srovnala skóre. Třetí set byl zpočátku také v její režii, ale v nervydrásající koncovce se nakonec obrovskou obětavostí podařilo Východočechům strhnout vítězství na svou stranu. „Trochu nám trvalo, než jsme se dostali do optimální herní pohody, ale po vítězství nad domácími Modřicemi jsme doufali, že by to mohlo vyjít. Samozřejmě, že Valašské Meziříčí bylo favoritem, ale naši kluci hráli na hranici svých možností a vyšlo to. Finále bylo pro nás tím nejtěžším zápasem a určitě vyvrcholením celého turnaje,“ překypoval radostí trenér Dolní Radechové RICHARD LEVÝ.

Zklamání bylo naopak znát na druhé straně sítě. Přestože během celého turnaje kosili Valaši jednoho soupeře za druhým, ve finále byli nakonec lepší pokračovatelé Michala Plachého a Jiřího Doubravy. Při neúčasti Čakovic a Českých Budějovic, které jsou v ročníku 2000 nyní top v republice,  byli pro nás  nejvážnějšími soupeři Modřice A, houževnatý Zbečník a pozdější vítěz Dolní Radechová.  Ve finále se ukázalo, že míč je kulatý a po podceněném prvním setu se rozhodlo ve vždy  trochu loterijním setu třetím. Tam jsme neudrželi slibné vedení 8:6 a soupeř tak mohl slavit vítězství, ke kterému mu s kluky ještě jednou gratulujeme. Myslím, že jsme měli vyrovnanější  dvojici, včetně střídajícího hráče, ale ukázala se stará pravda, že někdy je na miskách vah i potřebné srdíčko. A samozřejmě, co „nenakopeš“ na tréninku, to v zápase dohnat nelze,“ zhodnotil účinkování svých svěřenců trenér Valašského Meziříčí MARTIN ANDRIS.

2013 stre 03V průběhu turnaje nejvíce překvapila stoupající forma pozdějších vítězů a naopak možná až příliš profesorská hra Tomáše Andrise z Valašského Meziříčí. Skvělou podívanou byl výkon osmiletého Davida Dvořáka ze Vsetína, který byl odměňován častým potleskem. „Turnaj měl slušnou úroveň a první čtyři týmy by se na vrcholné republikové akci určitě neztratily. Děkuji hostům až z dalekých Košic, že dodali turnaji přízvisko „mezinárodní“ a také hráčům a vedoucím z Karlových Varů, kteří rovněž vážili únavnou cestu a obohatili turnaj svou herní dovedností,“ uvedl pořadatel turnaje MICHAL JANEBA.