(Luleč) Jeden z nejlepších turnajů na jihu Moravy se hraje v Lulči u Vyškova pod názvem Pohoda Cup. Letos se konal už čtvrtý ročník a byl svým způsobem výjimečný. Poprvé se totiž na nejvyšší stupínek nepostavila sestava vedená Martinem Müllerem. Vládce uplynulých tří let se tentokrát musel spokojit s druhou příčkou. Pro vítězství si s přehledem došla trojice Pospíšil, Pelikán, Deutsch.

(Karlovy Vary) Společnost, jaká se schází jen párkrát do roka, si dala dostaveníčko první srpnovou sobotu v areálu SK Liapor v Karlových Varech-Doubí. Půl stovky mužů, kteří zasvětili svoje životy nohejbalu, se sem sjelo z celé republiky, aby změřilo svoje síly a umění na turnaji trojic veteránů, jenž se konal na počest 70. narozenin zakladatele a prezidenta místního klubu Vladimíra „Abbé“ Hlavatého. Kdyby si všichni s sebou vzali své medaile a mistrovské poháry, které v minulosti na nohejbalových dvorcích vybojovali, hodilo by to jistě pár metráků cenných kovů.

(Střední Čechy) Zatímco stavbu a chod oficiálních svazových soutěží již druhým rokem sužují protipandemická opatření, mnohem lépe na tom jsou letní turnaje. Při věkové struktuře diváků nohejbalových akcí strach z koronavirové nákazy svou roli jistě sehrává, z obecného pohledu se však i letos turnajům daří. Své výsadní postavení si stále drží bývalá Grand Prix letních turnajů na trampských osadách v okolí Prahy.

(Žloukovice) Na Berounce, tam je v létě hezky. Platí to i o rekreační chatové oblasti ve Žloukovicích, ležící na půli cesty z Berouna na Křivoklát. Nohejbalisté toto místo mají spojené především s trampskou osadou Červánek, která bývá pořadatelem jednoho z letních osadních turnajů. Již třetím rokem ale na jiném místě u řeky svým umem těší fanoušky nohejbalu české reprezentantky, jež se zde utkávají s místními výběry i vybranými osobnostmi.

(Kaliště-Lensedly) Senzačního vítěze má 60. ročník antukového turnaje mužů Šacung Cup. Všem favoritům vypálila rybník sestava s názvem Dorostenci ČR, vedená trenérem juniorské reprezentace Michalem Douckem. A složení vítězné formace? Filip Hokr (19 let), Lukáš Tolar (16 let) a Filip Seidl (17 let). V proslulé posázavské kleci na trampské osadě Šacung u Kaliště-Lensedel se na jubilejním ročníku akce představilo 13 trojic.

(Ivančice-Stříbský Mlýn) První červencovou sobotu mívá většina nohejbalistů na jihu Moravy zaškrtnutou v kalendáři výraznou barvou. Tento termín je totiž tradičně vyhrazen pro turnaj u Stříbského mlýna v Ivančicích. Populární „Skřípák“ se letos konal už po jedenačtyřicáté a ani tentokrát zde nebyla nouze o hráče všech výkonnostních kategorií. Na dvou přírodních hřištích se tak v krásném prostředí chatové osady prohánělo několik mužských i juniorských mistrů světa, vítězů extraligy či českých šampionů ve všech věkových kategoriích. A společně s nimi si krásy nohejbalu i příjemného letního počasí užívala řada borců z nižších soutěží i úplných amatérů.

Nejčtenější články

Poslední komentáře