Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
Organizovaný nábor v Prostějově Tisk
Napsal Richard Beneš  |  Neděle, 17.03.2019

2019 nabpv 01Většina oddílů a nohejbalistů mě zná jako člověka, který trvale podporuje mládež, který zhruba 20 let mládež v Prostějově trénuje a který v žádném případě nemá nic proti podpoře mládeže v rámci celé republiky. Přes to všechno jsem funkcionářem, jenž zná klady i zápory kreditního systému a na základě těchto skutečností je proti kreditnímu způsobu v podobě, která je prezentována naším svazem. Na základě provedeného organizovaného náboru vysvětlím, proč sdílím tyto názory.

Na základě naší žádosti na ČNS proběhla 24. ledna 2019 v novém Národním sportovním centru Prostějov organizovaná náborová akce žáků do oddílu nohejbalu. Náboru jsem věnoval mimořádnou pozornost, množství hodin a konzultací s řediteli škol. Cílem bylo, aby na tyto ukázky vrcholového nohejbalu a nábor přišlo co nejvíce dětí ve věku 9-10 roků. Vše se podařilo, v hledišti bylo asi 320 kluků v námi požadovaném věku.

Akce se zúčastnili reprezentanti ČR Lukáš Rosenberk, Jakub Pospíšil, Jan Matkulčík a kapitán prvoligového týmu Prostějova Jan Valenta. V průběhu náboru byla stručně vysvětlena pravidla hry, přihlížející viděli ukázku tréninku technických a razantních úderů, nabídli jsme rozhovory s reprezentanty, do hry se později zapojili i přítomné děti. Vše natáčela regionální televize, která vysílala šoty v každodenním vysílání na regionálním televizním kanálu. Byli zde přítomni zástupci regionálních novin, kteří vše zveřejnili v tisku, včetně plakátu s náborem do oddílu. Všechny děti obdržely malé letáky s informacemi o místě tréninků, i kde se mohou přihlásit.

Kromě této aktivity téměř každý třetí týden vychází v Prostějovském večerníku plakát s náborem do oddílu a plakáty jsou i na všech základních školách již od ledna 2019. Dále jsme se pokoušeli o zavedení kroužků nohejbalu na třech školách, bohužel bez úspěchu. Navíc již od ledna běží v Prostějově dlouhodobá soutěž základních škol v nohejbale, do níž je zapojeno celkem šest škol. Každý měsíc se koná jeden bodovaný turnaj ve trojicích na tři dopady.

Na výše uvedené náborové akci jsme při rozhovorech s dětmi zjišťovali jejich názor na nohejbal. Zda se jim hry líbí a zda se budou chtít zájemci zúčastnit aktivně tréninků. Překvapilo nás, že většina odpovědí byla kladná, a tak jsme měli z celé akce velice dobrý pocit. Každý nábor je ovšem úspěšný až tehdy, když se do tréninků zapojí alespoň někteří mladí zájemci. Bohužel po našem, podle mého názoru perfektně připraveném náboru, se do tréninků zapojil pouze jediný (!!!) žák ve věku 10 let.

2019 nabpv 02Oddíl tedy udělal prakticky všechno možné, aby získal mladé hráče do přípravy. Bez úspěchu. Podle stávajících směrnic proto hradí ČNS za rozvoj mládeže a žen 15 tisíc korun, jelikož jsme celkem, který působí v první lize mužů.

Proto se ptám: Je správný postup ČNS v otázce kreditů za neplnění povinnosti mládeže, když jsou oddíly, které mají zájem o přípravu mladých nohejbalistů, dělají každoročně pro nábor do svých řad maximum, ale z různých důvodů se jim momentálně nedaří hráče získat? ČNS nebere v úvahu, že je rozdíl mezi městy s cca 1-5000 obyvateli, kde jsou 2-3 sporty a mezi městy, kde je na vysoké úrovni více jak 25 sportů, a tudíž možnost získat v dnešní době mládež podstatně složitější. Jsem pro to, aby oddíly mládež měly, ale je zřejmě nutný jiný způsob řešení než takto tvrdé postupy na oddíly, které hrají pravidelné soutěže, mají jistou základnu a tradici a i v budoucnu jsou zárukou provozování nohejbalu v daném městě.

Argument, že u jiných sportů je to obdobné u mě neobstojí, neboť nelze slučovat podmínky ve fotbalu, hokeji, basketbalu aj. známých sportech s nohejbalem. Proto rád přivítám v tomto směru jakoukoliv změnu, která bude pro budoucnost nohejbalu přínosem.

autor je jednatelem a trenérem TJ Sokol I Prostějov

Komentáře   

 
#21 Roman ccc 2019-03-19 13:59
Mladí na pořádně ceny slyší. Hrát turnaj kde vyhrají pohár a micudu na to nikdo neskoci. To co je ve článku na takovou propagaci děti neslyší.
 
 
#22 Pavel S. 2019-03-19 21:02
Papírku, mezi tuhle partu bych nikdy nešel. Dokud se to na svazu nepročistí. A to jen tak nebude. Komise propagace funguje řadu let a jaké má výsledky?
Nohejbal je v médiích čím dál méně. Není o něm vědět. Pokud se nohejbalová extraliga nepřesune do haly a nezkrátí se utkání do 120 minut, není šance být pravidelně v TV.

Pane Beneš, mám za sebou spoustu praxe v propagaci, kampaních, managmentu, řízení lidí i firem, korporátech i byznysu soukromém. Vím, že bych do tohohle typu turnajů stovky dětí ze ZŠ 100% dostal, kdyby ČNS dal na ceny těch 300 000 Kč + zapojil oddíly na pořádání žákovských turnajů u nich na kurtech.
Nikdo nepsal o bojkotu mezinárodních akcí. Ale členů UNIF je 24 asi, tzn. za 10 let na nás vychází jedna akce a ne 11 a neustále svět dotovat. Dotujeme svět a potápí se nám kraje, 2. liga, dorostenecká liga.
 
 
#23 Trenér 2019-03-20 16:31
Je otázkou kdo by taky stál o tebe. Myslím že jseš velký žvanil, pozná se to podle siláckých keců. Je mi oíto ale je mi bližší radši šedesátiletý bafuňář co dělá srdcem než mladý žvanil, poloředitel zeměkoule. Zkus nám tady odprezentovat co jsi doteďka pro nohejbal v klubu, v okresu, v kraji udělal. To by tio nemělo dělat problém. Jestli nejsi ani takovou maličkost schopný, pak na 100 procent platí druhá věta.
 
 
#24 Pavel S. 2019-03-20 21:05
Trenére, a co jsi pro nohejbal udělat ty? Já dal aspoň funkční radu. Na tu teda byla jen kritika. I od lidí co jsou v nohejbale 30 let a více. A vyrostl za tu dobu český nohejbal, členská základna, konkurence ve světě? Na Slovensku je nohejbal každý týden 3 x v TV. Extraliga je plně profi a hráči tam jsou mediální hvězdy.
 
 
#25 venca 2019-03-21 11:58
tak to je paráda,akorát nerozumím tomu proč ty nejlepší hrajou u nás
 
 
#26 Antonín Stehlík 2019-03-21 13:03
Holky a kluci opálení... https://www.facebook.com/futbolteniscolombia/videos/355128315087843/UzpfSTQwOTExNzQ0NTgxMTM5ODoyMTk1ODc1NzcwNDY4ODgx/
 
 
#27 Trenér 2019-03-21 14:06
Jenom když kritizuješ ty co něco dělají měl by si jít příkladem a nestydět se říct co si doteď udělat sám. Většinou kritizují v nohejbalu žvanilové, který se přitom vezou na práci jiných. Co ti brání dokázat že nejsi jenom další z žvanilů ty managment byznys korporáte? Neokecávej a piš, jinak jsem jměl pravdu.
 
 
#28 Znalec 2019-03-21 14:15
Dnes je smutná doba. Peníze vládnou světu. Všichni jen dřou pro peníze, hrajou pro peníze, zadarmo nic nikdo neudělá. A my budme taky lákat děti na peníze. To už je síla. Zlatej socialismus na tohle. Chce se mi blejt. Lepší to už nebude. Lidstvo se nikdy neponaučí. Když jim nejde o peníze, tak mají radost, jak si dávají 2 [***]ové v ringu do držky. A kolik takovejch je. Smutné...
 
 
#29 Kodl 2019-03-21 15:18
No my jsme v Brně zkusili udělat nábor, máme dvě hřiště, balony sítě a lidi ochotné se dětem věnovat. Zapojila se celá Sokolská jednota. Vyvěšovali se letáčky chodili jsme po školách prezentovat nohejbal, zkusili jsme ukázkový den a efekt 0. Pak po nás do tělocvičny vlítne 15 desetiletých kluků na malý fotbal a nadšeně lítají hodinu po hřišti. Ona je možná chyba v tom, že nohejbal není zrovna akční, děcka nebaví stát a trénovat přihrávky zvlášť když jim to ze začátku nejde. Nevím :-( jestli má někdo nápad - tím nemyslím odvolat vedení nohejbalu - my nejsme registrovaný klub, ale opravdu nápad jak děcka přitáhnout k tomuto sportu pište
 
 
#30 Antonín Stehlík 2019-03-21 15:50
Také nábor. https://www.facebook.com/futbolteniscolombia/videos/630599154049447/UzpfSTQwOTExNzQ0NTgxMTM5ODoyMTk2MDY1NjQ3MTE2NTYw/