Nejčtenější články - Publicistika

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Kam s nimi? Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Neděle, 31.01.2016

2016 kamsnimi 1Kam s nimi? Toť otázka, která provází nohejbal už dlouhou dobu. Řeč je o jednorázových soutěžích sestav, okresními přebory počínaje a republikovými šampionáty konče. Spektrum názorů na ně je velmi různorodé a snad i proto jsou jednorázovky častým terčem úprav, ať z pohledu jejich hracího systému či zařazení do termínového kalendáře. Některé jednorázové soutěže dokonce z kalendáře mizí bez náhrady.

Rozdílnost pohledů v různé době charakterizují např. krajské přebory jednotlivců, dvojic, trojic. Kdysi velmi pěkné turnaje s kombinovanou účastí krajských i ligových sestav, vyšperkované právě statutem kvalifikace na mistrovství republiky, dnes v řadě krajů živoří a někde se už ani nehrají. Pravidelná neúčast některých kvalifikovaných sestav na domácím šampionátu (často za tím stála rozdílnost pravidel - krajský přebor hrán na tři, mistrovství republiky na dva dopady míče) i další důvody vedly k rozhodnutí o odebrání kvalifikačního statutu a jeho nahrazení pevným klíčem, daným umístěním v dlouhodobé soutěži družstev.

V diskuzi se však posuňme o patro výše, na vrcholné tuzemské jednorázovky - mistrovství ČR. I tady se hrací systém i termíny jednotlivých turnajů často mění. Z dvoudenního víkendového klání jedné disciplíny se staly jednodenní akce, v posledních letech ale po vzoru mládežnické a ženské kategorie v některých disciplínách spojované do víkendové akce. Ještě více upoutají různé posuny napříč termínovým kalendářem. Šampionáty se tak hrály a hrají v říjnu (po skončení dlouhodobé soutěže), v září, v červnu, ale i na začátku či konci letních prázdnin a nyní i před zahájením dlouhodobé soutěže. Na samotnou diskuzi je i obrovské množství udělovaných mistrovských titulů všech kategorií během jednoho roku, jejichž hodnota je množstvím rozmělněna.

Lakmusovým papírkem mohl být i prosincový seminář ligových klubů. Neukotvenost jednorázovek se projevila právě i zde. Většina účastníků se shodla na nejen historickém významu jednorázovek. Avšak jejich zařazení na konec přípravného období, před zahájení dlouhodobých soutěží, toto jaksi popírá. Také kumulace tří jednorázovek do čtyř týdnů nepotěší jak činovníky, kteří mají tuzemské šampiónáty jako jeden z vrcholů ročníku prodávat navenek, tak i samotné úspěšné hráče, kteří na svou slávu mají skutečně jen pár dní. O tom, že samotná kvalita hry těžko bude dosahovat úrovně v hlavním soutěžním období, netřeba diskutovat. Je zřejmé, že jde o experiment, daný zejména vyšší prioritou pro termíny ligových soutěží. Pak je ale zbytečné hovořit o vrcholu v podobě mistrovství ČR, protože právo první noci má zkrátka ligová soutěž. Možná letos, možná další rok zase dojde ke změnám. Těžko vinit svazové činovníky nebo ty klubové. Prostě největší vinu nese dlouholeté nenalezení jasně definované pozice jednorázovek v soutěžní struktuře. Zeptali jsme se proto i některých zkušených extraligových hráčů na jejich pohled. I z něho je patrné, jak rozdílně se na věc dívají.

2016 kamsnimi 5Letos jsou mistrovství ČR mužů zařazena do termínovky před začátek ligových soutěží. Jak toto vnímáš?

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice): Nepřipadá mi to moc vhodné a to hlavně zde dvou důvodů. Pokud to nese název MČR, tak by to měl být špičkový nohejbal, což na začátku sezóny určitě nebude. Probíhá zimní příprava, člověk není ještě v zápasovém tempu. Absolutní nesmysl je pak zařazení singlu do začátku sezóny. Na trénincích v zimní přípravě je nás např. deset, náklady na halu jsou enormní a teď do toho máme trénovat disciplínu jednotlivců? Nesmysl!

MARTIN JANÍK (Český Brod): Přesun MČR z prázdninových termínů bylo pro mě velkým letošním překvapením. Poslední roky se konalo MČR mužů hlavně na venkovních hřištích a každý si mohl užít krásu nohejbalu naplno, na antuce pod sluncem s velkým počtem diváků. Osobně nejsem zastánce přesunu MČR před začátek sezóny, jelikož je víceméně jasné, že se vše bude odehrávat v hale, kde mají převahu útočné typy hráčů nad těmi technickými a bude mi trochu chybět ten nádech tradičního venkovního prostředí nohejbalu. Také jsem zvědav na připravenost hráčů na začátku sezóny a v neposlední řadě mě zajímá úhel pohledu pořadatelů, jak se dokáží vyrovnat s přípravou MČR a sehnáním prostředků na zajištění hal. Zda se jim to bude vůbec vyplácet uspořádat MČR v hale oproti venkovním MČR. Nechme se překvapit, ale myslím, že se moc pořadatelů hlásit nebude.

MILAN KADĚRA (Český Brod): Termín by neměl být jakoukoliv překážkou, protože všichni účastníci mají stejné výchozí podmínky přípravy. Kvalitu musíš ukázat jestli chceš vyhrát a je jedno v jakém termínu. Z pohledu hráče bych termín tedy vůbec neřešil. Případné spekulace nad rozehraností či povrchem nechám jiným.

PAVEL KOP (Modřice): Abych byl upřímný, nejsem z toho příliš nadšený. Sice příprava na novou sezónu probíhá plným proudem, ale pochybuji, že hráči se dostanou do formy jako v průběhu normální sezóny

JAKUB MRÁKAVA (Čakovice): Zařazením jednorázových MČR před začátkem ligových soutěží, není špatným krokem. Týmy jsou v plné přípravě, tím pádem můžeme počítat s tím, že budou všechny opory zdravé a v plné sílé. Určitě to přinese méně překvapivých výsledků, která poskytla minulá MČR a favorité na jednotlivé tituly se dostanou mezi nejlepší bez problémů. Druhou stranou mince je posunutí termínů začátku a konce extraligy, což může vyvolat v nohejbalovém hnutí vlnu kritiky. Já osobně to vnímám jako nejlepší část přípravy, kdy máme možnost si zahrát proti jiným týmům a ukázat svojí i týmovou formu.

FRANTIŠEK KALAS (Šacung): Je to poměrně nezvyklý termín. Nevím jestli je to úplně šťastné řešení, ale chápu, že termínů v sezoně moc není. Ale pokud se termínům přizpůsobí příprava, neměl by to být problém. Navíc se dá MČR vzít i jako příprava před extraligovou sezonou.

LUMÍR GEBEL (Vsetín): Vnímám to pozitivně. Pro mě to bude vyvrcholením herní přípravy na dlouhodobou část. Hrát se bude v halách, hráči budou mít natrénováno, proto očekávám kvalitní výkony.

ONDŘEJ VÍT (Žatec): Nevnímám to nijak negativně. Jediné co asi zamrzí je, že se nebude tím pádem hrát na antuce, ale v hale. Jinak tento model už tady byl a špatný nebyl. Někdo možná bude namítat, že hra před sezonou nebude na takové úrovni jako v srpnu, ale já si myslím, že po zápasech ve skupinách už budou výkony gradovat.

ZDENĚK MUSIL (České Budějovice): Velmi negativně. Z hráčského pohledu jsme sice asi všichni v tomto období v hlavní přípravě na extraligu, ale hned první ostrý start začínat jednorázovkama není to pravé. První dvě kola ligy jsou většinou jeden dva překvapivý výsledek. Jenže v lize je potom prostor jedno dvě zaváhání ze začátku dohnat. Na jednorázovkách zaváhat nemůžeš. Myslím, že se tím zrodí mnohem více překvapivých výsledků než doposud. Mnohem větší bolest pak bude určitě pořadatelství, nevím teď jestli už všechny MČR mají své pořadatele, ale pochybuji. Nevím kolik přispívá ČNS na pořádání MČR v nohejbale. Ale haly jsou drahé a pokud je tam povinnost dodržet i rozměry haly, kolik oddílů má k dispozici takovou halu s dvěma kurty kde mohou uspořádat MČR? Léta všichni investujeme do areálů, zlepšujeme divácké zázemí, instalujeme TVCOM atp. a pak se takové akce přesunou do haly. Upřímně mi zůstává rozum stát nad tím, že se to vůbec odhlasovalo. Když slyším diskuze kamaradů na turnajích jaká je to hovadina, ale přitom zástupci jejich oddílů museli hlasovat pro, je mi to divné. Jak kdyby funkcionáři oddílu vůbec neposlouchali zájmy hráčů, natož je prezentovali u ČNS. Je ale pozitivní pro mě, že se to neděje jen u nás. My například žádnou schůzi, kde bychom probrali jak bude náš oddíl hlasovat, neměli. Proběhl nějaký hromadný mail, aby se neřeklo, ale to byla celá aktivita - ale to bude asi problém většiny oddílů. Vlastně ani nevím jak jsme hlasovali

MICHAL KOKŠTEIN (Karlovy Vary): Podle mě je to nešťastné řešení. Titul mistra ČR v jednorázových přeborech by měl odrážet výkonnost dvojice, trojice nebo singlisty v celé sezoně. Proto mi přijde logičtější udělat MČR ke konci základní části, kdy jsou všichni aktéři soutěží rozehraní a titul je podle mě více zaslouženější.

MICHAL DOUCEK (Čelákovice): Obecně. Nepovažuji to za šťastné řešení. Nicméně pakliže to má být vůlí většiny, akceptuji její názor. Zařazení do před sezónního kalendáře pro mě znamená brát šampionáty jako přípravu na soutěž klubovou. Zejména v singlu si neumím představit přípravu vůbec žádnou. V před sezonním období nebudu schopen zařadit do přípravy víc než jednu jednotku. Obecně si myslím že spíš než test kvality toto pro mě bude znamenat test fyzické připravenosti

JAN VANKE (Karlovy Vary): Já to vnímá jako nový model, který není vyzkoušený a má za úkol ukázat, zda byl návrh přijatý ligovými zástupci na semináři správný. Domnívám se, že ať jsou jednorázové soutěže zařazeny na jakýkoliv termín v roce, rozhodně to bude lepší, než model předchozí, kdy se odehrály dvojice a trojice v jednom víkendu v roce, a to často za velice extrémních podmínek. Dal bych tomuto modelu šanci a uvidíme, jak se osvědčí v praxi.  

DAVID EŠNER (Český Brod): Je to částečně škoda, protože hráči nebudou ještě tolik rozehraní, na druhou stranu budou zase o to víc natěšení na hru. Samozřejmě vnímám i to, že je nějaká termínová listina a vedle toho není vůbec jednoduché sehnat organizátora MČR a tomu se musí termín podřídit. Pokud má klub zájem na MČR uspět, potom tomu přizpůsobí i přípravu, resp. načasování formy hráčů. Chápu i to, že pro některé to bude první větší turnaj po dlouhé pauze, ale vzhledem k tomu, že jde pořád jen o amatérský sport, což je škoda, nedá se s tím asi nic dělat

JAN KADĚRA (Čelákovice): Je to každopádně zajímavé řešení. Když vzpomenu na rozpačité výkony v začátcích některých sezón, tak myslím, že máme zaděláno na překvapení na stupních vítězů. Druhá věc je, že systém jaro-podzim by měl přirozeně gradovat na podzim. Takto mám trošku obavu, že budeme jmenovat krále zimní stopy s prvním prosincovým sněhem.

2016 kamsnimi 4Jakou hodnotu má u tebe úspěch z mistrovství ČR v porovnání s extraligou?

FLEKAČ: Samozřejmě dlouhodobá soutěž má pro mě mnohem větší váhu než MČR. Pokud ale se udělá dobře zorganizované MČR dvojic nebo trojic venku, před početnou diváckou kulisou, určitě to má taky své kouzlo. Jenže když to natáhneme do haly, nikdo tam nebude a význam MČR absolutně postrádá smysl.

JANÍK: Hodnota úspěchu z MČR je pro mě trochu menší než vyhrát celou extraligu. A to z toho důvodu, že ligu hrajete celý rok a jako tým. Jsou dny, kdy se vám nemusí vydařit zápas, ale neskončíte díky němu v soutěži, protože druhá část mančaftu vás podrží. A nohejbal je týmový sport, proto se mi také líbí hrát dlouhodobé soutěže za daný klub, kde je dobrá parta lidí, která se baví nohejbalem a drží pospolu i mimo něj.

M. KADĚRA: Titul v extralize a MČR je z domácích soutěží prostě nejvíc. Mezi sebou bych je nesrovnával, protože pro každý z titulů vede trochu jiná cesta, která ale má stejné jmenovatele. Jako je kvalita, forma, štěstí atd. Je to jiná forma tlaku, protože hráči si sebou nesou určitou předpokládanou výkonnost z družstev, kterou ne vždy musí umět prokázat. Poslední MČR bych považoval za výjimku toho co píšu

KOP: Vyhrát titul mistra republika v jednorázových soutěžích je pro mne vždy velká výzva. Ale zároveň již nic jiného, než zlatá medaile je pro náš oddíl neúspěch. Chceme dominovat stejně jako v loňské sezoně.

MRÁKAVA: Extraligový titul je asi největším úspěchém, který může nohejbalista získat na tuzemské úrovni, jelikož je to dlouhodobá práce jednotlivce i celého týmu. Získání titulu z jednotlivých disciplín vyžaduje formu, dobrého spoluhráče a hlavně musí mít člověk den

KALAS: Každá medaile je super. Každý úspěch chutná úžasně. Jen pocity z extraligového vítězství jako týmové soutěže jsou přece jen o něco lepší. Ale titul na jednorázové soutěži je samozřejmě také super, jen to prostě není vyústění celoročního snažení.

GEBEL: Obě soutěže mají své velké kouzlo. MČR vnímám jako jednodenní akci, kde o výsledku rozhoduje momentální forma, kus herního štěstí, los atd. Proto také často dochází k překvapení na úkor favoritů. Každá chyba může znamenat vypadnutí z turnaje a roční čekání na složení reparátu. Extraligu vnímám jako dlouhodobou soutěž týmů, kde o výsledku rozhoduje kolektivní výkon. Jediné měřítko můžu brát délku a intenzitu oslav případných úspěchů z obou akcí. V tom případě má navrch extraliga.

VÍT: Úspěch z jednorázového MČR má pro mě osobně asi stejnou váhu jako úspěch v dlouhodobé soutěži. V dnešní nohejbale, kde dominují na extraligové úrovni Modřice, se cení vyrvat jim z rukou titul, byť i na jednorázové akci

MUSIL: Extraligový titul je hlavně kolektivní úspěch a výsledek dlouhodobé práce, resp. úspěch celého oddílu - i proto je pro mě by byl osobně cennější. Nicméně nesnižuji úspěch na MČR. Je to také obrovský úspěch, ale týká se spíše momentální až denní formy. Vždyť kolikrát vyřadil v K.O. nebo ve skupině prvoligový tým favorita, protože mu to ten den lepilo. Viz loni třeba Zruč.

KOKŠTEIN: Extraliga je dlouhodobá soutěž a titul z extraligy má u mě podstatně vyšší prestiž, než jednorázové tituly. Zejména proto, že se jedná o týmovou medajli a získat titul nemůže být pouhá náhoda nebo povedený den, jak se tomu stává u jednorázových mistrovství. Navíc je i oslava titulu v družstvech mnohem příjemnější v tom, že slaví celý mančaft, kdežto u jednorázovek jsou v oddíle jak ty štastnější, kteří nějaký titul získají, tak ti zklamaní, kterým se momentálně nedařilo.

DOUCEK: Za normálních okolností, tedy starého formátu termínů, jsem považoval republiky jako příjemné zpestření a test připravenosti s menší hodnotou v mých očích než soutěž družstev.

VANKE: Asi každý nohejbalista upřednostňuje vítězství v dlouhodobě části před vítězstvím na jednorázových akcích. Při jednorázových akcích záleží na momentálním rozpoložení, shodě určitých okolností a neprojeví se tolik dlouhodobá výkonnost a týmovost. To nehovořím o tom, že když vyhrajete dlouhodobou část mistrovství republiky družstev jako jeden tým, rozhodně je to příjemnější, než když na sebe narazí jednotlivé klubové sestavy, které se v průběhu turnaje navzájem vyřadí. Myslím si, že za poslední léta ztratila jednorázová mistrovství republiky ten správný náboj a jsou poměrně opomíjena. Třeba úspěch na jednorázovém turnaji jako jsou Austin cup, Poslední smeč, Jedličkov open nebo Šacung open může mít pro vítěze obdobnou cenu jako vítězství na jednorázových mistrovstvích republiky, protože se zde utkají nejen všechny nejlepší republikové, ale i mezinárodní sestavy.

EŠNER: Každý úspěch, ať už z jednorázovky, jako je např. MČR nebo dlouhodobé soutěže v podobě titulu má obrovskou hodnotu a je strašně těžké některý z nich vyzdvihovat. Na MČR záleží, vedle potřebného štěstí, na aktuální formě hráčů i na tom, zda si sestava sedne. Zaváhání už většinou nejde napravit. Proti tomu dlouhodobá soutěž je zrádná v tom, že je třeba, aby hráčům vydrželo po delší dobu zdraví i forma a občasný výpadek jde většinou ještě napravit. Je to o síle ducha, týmu i osobnosti trenéra, který dokáže mužstvo připravit na rozhodující okamžiky. Úspěch na MČR je asi víc individuální, vždyť jsou hráči, kteří jsou mistři extraligy a na titul z MČR stále čekají. Přeji všem, kteří ještě nezažili pocit zisku titulu, jedno jakého, aby se jim to splnilo, protože je to něco úžasného, nepopsatelného

J. KADĚRA: Extraligu řadím přeci jen výš. Finále extraligy má zvuk a je o něj mediální zájem. Myslím, že s predřazením MČR na úvod sezóny význam extraligového finále ještě vzroste.

2016 kamsnimi 3V čem spatřuješ hlavní motiv toho, že vedle ligové soutěže existují i mistrovství ČR?

FLEKAČ: Libí se mi, že MČR se můžou zúčastnit i týmy z nižších ligových soutěží. Jen bych snížil frekvenci, jeden rok dvojice, druhý rok trojice a jednou za dva roky např. singl.

JANÍK: Existence MČR je podle mne spíš měření aktuální roční hráčské formy v dané disciplíně. Přeci jen MČR je turnajová záležitost a když to někomu vyjde v daný den, tak dokáže snáž sáhnout po vítězství než v dlouhodobé soutěži. Jako příklad můžeme úvést současného mistra v singlu Kučeru, kterého by před MČR nikdo netipoval na to, že by se stal mistrem. Ale zahrál dobrého singla a dostal se až nejvyšší příčku a v tom vidím smysl mistrovství ČR. Kde každý může poměřit své síly s nejlepšími a každý se může stát nejlepším v daném roce. V dlouhodobé soutěži je to o dost těžší propracovat se k úspěchu.

M. KADĚRA: Asi i v jiných sportovních odvětvích je možné vidět, že hledá své jednorázové krále a i nohejbal by je měl mít. MČR je jiná forma soutěže, která otvírá prostor pro sestavy z družstev, kde mají třeba jednu špičkovou formaci, která tým táhne. Naopak dobré týmy z družstev těží z vyrovnanosti týmu, která v jednorázovkách mizí.

KOP: Spatřuji v tom asi to, že si v jeden oměří síly ti nejlepší nohejbalisti. Může vyhrát prakticky kdokoliv, záleží na aktuální formě. Což je potom velmi zajímavé.

MRÁKAVA: Motiv vidím v tom, že v některých týmech jsou velice dobří singlisté, dvojkaři a trojkaři, akorát v týmovém měřítku nedosahují úspěchů. Jednorázové MČR jim poskytuje možnost ukázat, jak se poměří s ostatními a když mají den, porazí všechny. Příkladem je tým Žatce, který v extraligových soutěžích nehraje prim, ale když Vítové přijedou na MČR, musí se s nimi počítat.

KALAS: Jednorázové soutěže mají určitě své místo v termínové listině oprávněně. Jsou vděčné divácky, protože kumulace kvalitních hráčů na jednom místě přitahuje vyšší počet diváků. MČR je asi i atraktivnější pro televizní přenos. Navíc není nouze o překvapivé výsledky. Díky MČR a dalším velkým jednorázovým turnajům se daří nohejbal zviditelňovat a dostávat ho do povědomí širšímu spektru lidí.

GEBEL: Již od žáků jsem se těšil na každé MČR, kde budu moc poměřit své umění s dalšími hráči z jiných oddílů a soutěží, se kterými jsem se jinak za celý rok nepotkal. MČR má svou dlouholetou tradici, prestiž, kde se utkávají nejlepší hráči v dané disciplíně.

VÍT: Je to příjemné zpestření a jak jsem psal výše, možnost i pro týmy, které nemají šest vyrovnaných hráčů, urvat pro sebe nějaký ten titul.

MUSIL: MČR by určitě mělo mít své místo v kalendáři, ale minimálně v termínu jako doposud. Má určitě i svou historickou hodnotu a v neposlední řadě je to skvělá společenská událost, kdy se všichni sejdeme a můžeme popovídat

KOKŠTEIN: Jelikož jsou někteří hráči specialisti té či oné disciplíny, mají zde možnost dokázat, že jsou ve své oblíbené disciplíně nejlepší a historie se neptá na turnaje a druhá místa z mistrovství, ale na tituly. I proto, pokud se podíváme do historie, jasně vidíme, kdo v jaké dekádě které disciplíně kraloval. Toto měřítko v extralize tak patrné není, protože je to týmová a taktická soutěž. Myslím že každý nohejbalista si na jednorázovém titulu zakládá, protože není lehké ho získat. Znám mnoho velice kvalitních nohejbalistů, kterým se to nikdy nepodařilo a nebo byli mnohokrát druzí, ale titul si každý rok odnese jen jedna formace. Proto určitě jednorázovky mají své opodstatněné místo v termínovém kalendáři a myslím že je každý nohejbalista bere velice prestižně.

DOUCEK: Samotné klání v jednotlivých disciplínách považuji za něco, co k podobný sportům patří. Sportům, kde se soutěž klubová hraje ve formátu kombinace jiných odlišných disciplín. Možná se postupně začínám přiklánět k názorům delší prodlevy mezi šampionáty

VANKE: Jednoznačně spatřuji v jednorázových MČR jistou tradici, která by měla být zachována. Myslím si, že by měla tato mistrovství být nějak odlišena od jiných klasických turnajů a měla by jim být navrácena prestiž let minulých. Měl by to být vrchol pro všechny hráče. Bohužel si myslím, že nyní je v nohejbalové obci vnímán vrchol jediný a to vítězství v dlouhodobé soutěži. 

EŠNER: Šanci uspět na MČR mají i hráči z klubů, které nemusí nutně patřit do absolutní špičky. Jde právě mj. o aktuální formu a vhodně poskládanou sestavu, která spolu v dlouhodobé soutěži nemusí, aby byla více vyrovnaná druhá polovina mužstva. Je to nejvyšší domácí jednorázovka s možností účasti i mužstev hrajících nižší soutěž než extraligu. MČR má specifikum v tom, že mohou uspět specialisté na tu konkrétní disciplínu, kteří se v jiných disciplínách neprosadí. V tomto smekám před univerzály, kteří dokázali získat všechny tři tituly z MČR. MČR stejně jako finále extraligy jednoznačně propaguje nohejbal, což je dobře a hlavně potřeba. No a v neposlední řadě i to, že titulů není nikdy dost a každá akce, kde se dá nějaký získat, je vítána a měl by to být svátek pro každého hráče. Jak se říká, titul se nikdy nepřejí

J. KADĚRA: Z mého pohledu je soutěží moc. Musím říct, že i jako člověk od fochu někdy ztrácím přehled o konaných nohejbalových kláních - extraliga, republika, pohár mistrů, ME, MS. Zkrátka nestíhám sledovat naše úspěchy. Umím si představit, že by se nohejbal obešel bez MČR a místo toho by ČNS zaštítil několik prestižních turnajů v průběhu zimy a léta.

 

Komentáře   

 
#1 Petr 2016-01-31 12:28
Hezky článek, podnětné rozhovory. Pochvala za spoustu prace.
 
 
#2 Tomáš 2016-01-31 17:49
Zdeněk Musil v první otázce, férovej náhled.
 
 
#3 M.Šnídl 2016-01-31 18:45
Při vzpomínkách na pěkná venkovní mistrovství by se mělo trochu dbát i na diváky.Pořádají cí Kluby přijdou akcí v hale určitě o řadu fanoušků, kteří navštěvovali raději letní, venkovní akce. Pro hráče samotné to bude v některých případech ohledně počasí asi lepší.
Je otázkou do budoucnosti, jestli se snažit dostat vrcholný nohejbal do hal a opustit venkovní hřiště.
 
 
#4 Divak 2016-02-01 18:30
Super clanek. Chvalim :) Nicmene myslim,ze letos na MČR moc divaku neprijde....ven ku je venku.