(Kaposvár, Maďarsko) Zhruba šedesátitisícové město Kaposvár na jihu Maďarska se ve dnech 10. 7. – 11. 7. 2021 stalo nohejbalovým centrem Evropy. Za účasti zástupců sedmi zemí se zde pod názvem Császárrét Open 2021 konal čtvrtý ročník mezinárodní futnetové akce. Její součástí byly turnaje jednotlivců, „krátkých“ dvojic na jeden dopad a navíc amatérský dvojkový turnaj. S trochou nadsázky se dá mluvit o malém futnetovém mistrovství Evropy. Českou republiku zde zastupovala výprava z Čelákovic. Úspěšně, protože si zásluhou Michala Kolenského odvezla trofej za vítězství v singlu a díky dvojici Kolenský, Bareš i cenu za druhou příčku z deblů.

32 singlistů, 17 dvojic a navíc velké množství amatérských formací. Sestavy z Maďarsko, Česka, Slovenska, Francie, Rumunska, USA a Ukrajiny. Během víkendu přes 200 zápasů na čtyřech kurtech. To jen pro představu, že maďarští pořadatelé připravili opravdu monstrózní podnik. Navzdory problémům spojeným s nekončící koronavirovou pandemií „Covidová situace v Česku i v Evropské unii ovlivnila i naši účast na tomto turnaji. Původně jsme měli letět letadlem, ale Maďarsko povolovalo vstup pouze očkovaným osobám, což jsme všichni nebyli. Pak ale padlo do zelené barvy a podmínky pro vstup byly nakonec benevolentnější. Těsně před odjezdem se však zase změnila pravidla pro vstup do ČR a do zaměstnání. Povinné vyplnění příjezdového formuláře plus do pěti dnů absolvovat antigenní test. Bez testu člověk nemohl jít do zaměstnání,“ vylíčil těžkosti, se kterými se během léta setkala nebo setká většina českých turistů, vedoucí čelákovické výpravy MARTIN FLEKAČ. Nakonec se ale povedlo výjezd zorganizovat „V pátek dopoledne jsme vyrazili do maďarského Kaposváru. Na Balatonu jsme si udělali zastávku a náležitě se osvěžili. Jak v moři, tak i maďarským pivečkem,“ dodal.

Na místě nasadily Čelákovice do turnaje kvarteto singlistů - Kolenský, Bareš, Löffelmann a Nesládek. Ve dvojicích na mezinárodní pravidla pak do hry navíc zasáhla další čtveřice - Flekač, Spilka, Štěpánek a Šafr. „Před turnajem jsme absolvovali pouze několik tréninků dvojic na jeden dopad, proto naše ambice nebyly v této disciplíně nijak vysoké. Mezi jednotlivci jsem doufal v medailové umístění Kolenského,” nastínil Flekač. Turnaj odstartovala v sobotu klání jednotlivců v základních skupinách, ale ne ve všech, protože zápasy se mísily s amatérskou částí. Zbytek základních skupin tak začal až v neděli, stejně jako souboje dvojic.

Své  skupiny s přehledem vyhráli jak v sobotu Bareš, tak o den později Kolenský. Naopak dorostenci Löffelmann a Nesládek dál nepostoupili. „Bareš dostal stopku v prvním kole play-of od maďarského hráče. Kolenskému zavařil v úvodním zápase pavouka Rumun Nagy. V prvním setu Michal vedl 10:7 ale prohrál 10:11. Druhá sada se vyvíjela vyrovnaně do stavu 6:6, pak ale Nagy ztratil síly a Kolenský už měl ve zbytku zápasu navrch. Další část turnaje pro něj nebyla nijak náročná a pohodově si došel pro zlato,” okomentoval triumf svého oddílového kolegy Martin Flekač.

2021 kaposvar 03Také ve dvojicích se středočeskému oddílu dařilo se střídavými úspěchy. Béčková čelákovická formace (Löffelmann, Šafr) měla nejtěžší los a nepostoupila, když v pětičlenné skupině dokázala vyhrát pouze jednou. Sestava D (Spilka, Štěpánek) sice prošla do play-off z druhého místa, kvůli zranění však musela turnaj „odpískat“. Dvojice s označením C (Flekač, Nesládek) ve skupině porazila organizátora turnaje Adáma Harsanyiho, který je v mezinárodních futnetových vodách dobře znám, a postoupila také z druhé pozice. Ve vyřazovací části ovšem podlehla Rumunům z Tengo Salonta. Nejlépe se vedlo áčkovému tandemu (Kolenský, Bareš). Ten měl docela přívětivý los a celkem hladce se dostal až do finále, kde nestačil na slovenské duo Brutovský, Marek Hulín. „Výborně rozehraný první set nedokázali kluci urvat na svoji stranu a podlehli soupeři i v tom následujícím,” poznamenal vedoucí české výpravy. Vzhledem k výsledkům a možná i díky tomu, že všechny své zápasy musel odehrát až v neděli, zvolili pořadatelé nejlepším hráčem víkendu Michala Kolenského. „Za odměnu jsme mu svěřili řízení dodávky zpět do Čelákovic,“ smál se Flekač.

Vynaloženého času ani prostředků v Čelákovicích nelitují a hodlají se akce zúčastnit i příští rok. „Chtěli jsme ukázat mladým hráčům, že hra na jeden dopad je trošku o něčem jiném. Je potřeba jeden na druhého spoléhat, být všude včas a nepodcenit žádný pohyb. Určitě to pomůže všem v mezihře a je to celkové zpestření letní přípravy. Zahraniční hráči mají velmi kvalitní příjem a nahrávku, v tomto obrovsky vynikají. Jen potřebují zlepšit útok ve dvojkách, který není tak razantní. V singlu to ale stačí a dělali nám velké problémy,” uvedl předseda oddílu MARTIN SPILKA.

ADAM HARSÁNYI. Maďarský reprezentant, špičkový hráč a zároveň člověk, který už čtyři roky stojí v pozadí největšího tamního turnaje. „Nohejbal mám rád a chci mu pomoci. Z účasti na řadě mistrovství světa a Evropy jsem získal dostatek zkušeností k tomu, abych se mohl pustit do pořádání podobné akce, v Maďarsku jediné. O mě a mé rodině je známo, že když si něco usmyslíme, jdeme do toho naplno. Tentokrát jsme sehráli přes 200 zápasů. Je to pořádná porce na dvoudenní akci, ale zvládli jsme to. Chci poděkovat všem, kteří se akce zúčastnili a pomohli s organizací. Už nyní mám avízo od řady zahraničních hráčů, že rádi přijedou i za rok. Tímto také potvrzuji, že pátý ročník bude,” slíbil hlavní organizátor mezinárodního podniku.

Konečné pořadí turnaje (jednotlivci):
1. Kolenský (Čelákovice, ČR)
2. Fodor (Maďarsko)
3. Szabó (Maďarsko)
4. Hulín Ma. (Slovensko)

Konečné pořadí turnaje (dvojice):
1. Brutovský, Hulín Ma. (Slovensko)
2. Kolenský, Bareš (Čelákovice, ČR)
3. Sorean, Nagy, Bagosi (Rumunsko)
4. Tümbüly, Slávecz (Maďarsko)


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři