Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Mezinárodní kemp uvítal i Bulharky Tisk
Napsal Michal Hostinský  |  Pondělí, 05.08.2013

2013 kempchaba 01(Chabařovice) Ve dnech 22. – 27.7 se městečko Chabařovice nedaleko Ústí nad Labem stalo již počtvrté dějištěm rozsáhlého mezinárodního kempu mládeže a žen. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 70 chlapců a žen ze čtyř zemí. Vedle zástupců Česka, Slovenska a Švýcarska se příjemným překvapením stala účast nováčků z Bulharska. Částečnou obměnou prošlo i obsazení trenérských postů. Poprvé kemp navštívili Ondřej Pachman a Dan Putík, kteří nahradili z důvodů „kanadské mise“ absentující lektory.

Podobně jako v předchozích letech byli žáci rozděleni do čtyř výkonnostních skupin pod vedením Richarda Makary, Ondřeje Pachmana, Dana Putíka a Gabriela Viňanského. Tréninkové lekce dvou skupin dívek byly záležitostí Jiřího Šmejkala a Michala Dresslera.  Tropické letní teploty sice nejvyššímu sportovnímu úsilí moc nenahrávaly, ale až na drobné výjimky všichni své tréninkové jednotky zvládli. Další výdej energie si vyžádala čtvrteční diskotéka, bez které si celou akci snad ani nejde představit.

2013 kempchaba 02Páteční odpoledne patřilo již tradičně exhibičním vystoupením. Nejprve si nejmladší hráči mohli zahrát po boku reprezentantů Jana Vankeho a Richarda Makary. Pak přišly na řadu vystoupení nejmladších českých juniorek proti hráčkám z Bulharska, starší nohejbalistky z tuzemska poměřily síly se Švýcarkami. Zajímavé zpestření a největší aplaus publika si zasloužila po svém obtížném žonglérském vystoupení s míčem Simona Petkova. Nejostřejší nohejbal byl vidění v podání Martina Sehriga a Ondřeje Faláta, které ve dvojicích doplnili Pachmana s Putíkem. Závěr patřil souboji zástupců z vedení svazu, kteří až po napínavé bitvě podlehli nejlépe hodnoceným žákům z kempu. Symbolickou tečku za dalším ročníkem mezinárodního kempu udělalo vyhlášení nejlepších hráčů z jednotlivých skupin. Ti si vyjma diplomů a upomínkových předmětů domů odnesli například i míč či kopačky na korejské jokgu.

„Kemp je pro mě už jakousi tradicí, na které se po vzájemné dohodě s ČNS rád podílím. Mám to tu rád, jelikož je zde každoročně výborná parta lidí, bezproblémová organizace, skvělé zabezpečení a hlavně je to akce pro rozvoj nohejbalu. Rozdíly mezi jednotlivými ročníky příliš velké nevidím, ale značný pokrok ve hře je určitě vidět na chlapcích, kteří sem pravidelně jezdí. Jediné, co by se do budoucna mohlo zlepšit, je pestřejší zastoupení zahraničních účastníků. Pro ně by byly tréninkové jednotky i lekce strečinku cennými zkušenostmi,“ konstatoval jeden z tradičních lektorů a zároveň slovenský reprezentant RICHARD MAKARA.

2013 kempchaba 03„Kemp v Chabařovicích byl pro mě novinkou, žádný jiný kemp jsem předtím nenavštívil. Bylo to pro mě určitě přínosem. Hlavně po stránce strečinku, kde mě Richard Makara ukázal, jak se správně protahovat. V celkovém bodování se mi dařilo díky turnajům a také díky mé výšce, která byla výhodou i při atletických testech. Rád vzpomínat budu i na exhibici, kde jsem měl tu čest si zahrát proti členům výkonného výboru. Musím se přiznat, že jsem od pana Kleníka tak kvalitní hru neočekával,“ podělil se o své dojmy z kempu vítěz elitní skupiny PETR CHEJN.