Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Informace k letošní sezoně Tisk
Napsal Kamil Kleník  |  Středa, 25.03.2020

2020 prohlp 01Vážení nohejbalisté, celá naše země se potýká s pandemií zapříčiněnou novým typem koronaviru COVID-19, se kterým se dá úspěšně bojovat zejména karanténou a opatřeními vedoucími k vyloučení přenosu nákazy mezi lidmi doplněnou důslednou osobní hygienou. Vím, že se to osobně dotýká vás všech a že pečlivě sledujete vývoj vládních opatření, které nás mají co nejvíce ochránit a snad i v brzké době umožnit návrat některých činností, které jsou nyní zakázány.

I naše sportovní činnost již byla touto skutečností ovlivněna a zcela jistě i nadále bude. Proto vám touto cestou přináším několik informací k nadcházejícímu soutěžnímu období.

STK ČNS před týdnem reagovala na nařízení vlády o zákazu volného pohybu a shromažďování osob a vyzvala všechna ligová družstva, aby si v předstihu dohodla nové termíny pro úvodní dvě kola ligových soutěží(extraliga jedno kolo) , které jsou Rozlosováním stanovena na první dva dubnové víkendy. Je to prozatím krok kopírující vydané zákazy, který by až tak významně nenarušil náš Termínový kalendář. Dohodnuté změny specifikací jsou samozřejmě v tomto případě osvobozeny od poplatku.

Dosavadní vývoj ale nasvědčuje prodloužení těchto výše uvedených nařízení a pokud se tak opravdu stane, tak VV ČNS (jakožto řídící orgán) projedná návrhy STK a rozhodne o změně modelu soutěžní sezóny 2020 tak, aby se dala odehrát ve zbývajícím období do konce října 2020. Tomuto rozhodnutí bude předcházet komunikace STK ČNS s jednotlivými družstvy v konkrétních úrovních ligových soutěží, aby navrhovaný model vyhovoval co možná největšímu počtu z nich.

Ve hře je několik modelů, které by vygenerovaly postupující a sestupující družstva v jednotlivých úrovních a zaručily by účastníky pro superfinále na konci října. Velmi bude samozřejmě záležet na termínu, od kdy vláda uvolní volný pohyb osob a umožní konání sportovních akcí, alespoň v omezeném rozsahu divácké účasti.

I když v současné době situace v České republice nespěje k tomu, že bychom nemohli organizovat plánované MS v Praze v termínu 27.- 29.11. 2020, tak se přesto musíme připravit i na tuto možnost. A to zejména na případné omezení startu zahraničních účastníků, kterých by se dotýkal případný zákaz vstupu cizinců z určitých destinací na naše území. Budeme tento vývoj také průběžně sledovat a související rozhodnutí bychom vydali s dostatečným předstihem vzhledem k uzavřeným smlouvám o pronájmu a službách v O2 universum. Snad budeme moudřejší za několik měsíců a budeme se moci poučit z mezinárodních akcí ostatních sportovních odvětví. V žádném případě by majitelé již zakoupených vstupenek o své peníze nepřišli, protože bychom je buď vraceli zpět nebo prodloužili jejich platnost na nový termín konání MS, který by se pravděpodobně přesunul na rok 2021.

Závěrem vám všem chci popřát hodně pevné vůle, zdraví a štěstí v boji se zákeřným virem. A rád bych touto cestou poděkoval vám všem, kdo se podílíte svou osobní účastí na pomoci druhým a na zajištění nouzového chodu sportovních zařízení.

 

S úctou!

Kamil Kleník

Prezident ČNS