Dokument “Spartak v Koreji“ má premiéru Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pátek, 09.02.2018

2018 spvk 01(Čelákovice) Pozornost sportovních fandů z celé planety směřuje ode dneška do Jižní Koreje, kde startují 23. zimní olympijské hry. Tahle země je ovšem lákavá nejen pro vyznavače zimních sportů, ale i pro nohejbalové příznivce. Právě tam se totiž loni na podzim vydali nohejbalisté čelákovického Spartaku, aby oplatili svým korejským přátelům jejich návštěvu v České republice a zároveň vyzkoušeli tamní národní míčový sport jokgu přímo v jeho kolébce. Přivezli si celou řadu zážitků, vše poctivě zdokumentovali a jejich dobrodružné putování exotickou zemí si teď můžete v předvečer začínající olympiády připomenout i vy.

Na odkazu zde Spartak v Koreji je nově k dispozici krátký dokument o pobytu čelákovické výpravy v Jižní Koreji. „Určitě se u něj nebudete nudit,“ slibuje jeden z hlavních aktérů celé anabáze MARTIN SPILKA. A nemluví do větru. Už jen fakt, že během dvou týdnů nacestovali členové expedice v Asii přes pět tisíc kilometrů napovídá, že nejen o sportovní zážitky nebyla nouze. „Měli jsme jasně rozdělené úkoly. Michal Kolenský zajistil dárky dárky pro korejskou stranu v podobě slivovice a becherovky, Janko Kilík se stal hlavním fotografem, Martin Flekač kameramanem a já všude poctivě mával korejským bannerem. Teď se můžete na youtube podívat na výsledek našeho snažení,“ říká s úsměvem Spilka.

2018 spvk 02A co mu z paměti jen tak nevymizí? „Každý den jsme nocovali v jiném hotelu. Některé z pokojů občas byly upraveny do klasického korejského stylu – spaní na zemi. Naše záda nás úplně nechválila... Co ale všichni rozhodně ocenili, to jsou získané gastronomické zkušenosti. Pozoruhodná rozhodně byla například ochutnávka živých ryb a chobotnic. To byl pravděpodobně největší zážitek pro Radka Šafra, kterému se jeho oběd - chobotnice - přisál na obličej a nechtěl pryč,“ vypráví Spilka.

Čelákovické zaujaly třeba i některé stadiony místních týmů. „Venkovní areály se na řadě míst nacházejí pod silničními mosty, což je určitě výhodou, když prší,“ všiml si VOJTĚCH HOLAS. Ekipa z Čech navíc zavítala i na místa, kde se právě odehrávají boje zimní olympiády.

Kromě nabytých sportovních zkušeností a nových kamarádů si hráči Spartaku cení také toho, jak je místní nechali nahlédnout pod pokličku jejich kultury a zvyklostí. „V Koreji například mladší staršímu podává dvě ruce. To stejné platí i u přípitku, kdy mladší drží skleničku taktéž obouruč a vždy o kus níže,“ prozrazuje Martin Spilka. „Pokud někoho dokument zaujme a bude chtít nasát korejskou atmosféru nebo okusit korejskou kuchyni, ať si v kalendáři rezervuje datum 14. července a přijede na chystaný jokgu turnaj do Čelákovic,“ uzavírá.

Komentáře   

 
#1 Tomáš 2018-02-09 21:49
Hoši, tohle se vám vážně povedlo, tleskam. sleduju dal tenhle pribeh.
 
 
#2 jc 2018-02-10 11:14
souhlas s Tomasem
 
 
#3 Názor 2018-02-11 09:56
Tak toto se vám povedlo. Krásně zpracované, super propagace
 
 
#4 Poznatek 2018-02-11 17:41
Ať už jste udělali spoustu problemů, tak za video a celkově snažení a propagaci palec nahoru.
 
 
#5 . 2018-02-11 17:42
Kdo nic nedělá ni nezkazí. Ale máš pravdu
 
 
#6 Antonín Stehlík 2018-02-12 17:04
Dobrá práce!