ČakoBrodské války Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Sobota, 03.02.2018

2018 cakobrodvalky 1(Praha, Český Brod) Nejen nohejbalem živ je nohejbalista. K jeho životu patří i zábava všeho druhu. Zajímavé rozptýlení, které však neopouští rámec sportovního zápolení, se zrodilo v hlavách hráčů z Českého Brodu a pražských Čakovic. Akci s názvem "ČakoBrodské války" přiblížil českobrodský trenér MAREK VEDRAL:

ČakoBrodské války nejsou až tak novou věcí, jak se na první pohled může zdát. Vždyť po několika posledních nohejbalových utkáních mezi Čakovicemi a Českým Brodem následovala daleko prestižnější akce, alespoň co se ega týče. Losovaný tenisový turnaj deblů. Letos tyto souboje povyšujeme na novou úroveň. Vymanili jsme se z bariér tenisových turnajů a záběr rozšířili na všechny sporty. Pravidla jsou celkem jednoduchá. Čakovice volily sport jako první. Zvolily hokej, prohraný z tohoto zápasu určuje další sport a zároveň platí velký sud plzeňského piva. Hraje se do třech vítězných utkání. Hrají registrování hráči oddílů, či blízcí přátelé.

2018 cakobrodvalky 2A jak tedy dopadlo první klání? Čakovice zvolily sport správně a chytře. Ve svých řadách schovávají několik hokejových talentů - Jakuba Kopáčka, Jardu Vacka, Františka Schneidera. I my, brodští jsme měli minimálně 2 trumfy, ale ani jeden jsme nedokázali z různých důvodů vytáhnout. Prvním byl David Horáček, který ve své největší slávě okusil farmu za velkou louží. Druhým byl David Ešner zvaný „Ešňo Chára" hrající jako malý kluk bez výstroje na zimních stadiónech po celé České republice.

Slavnostní výhoz, za účasti kamer Michala Němce, byl v pražských Leťnanech ve 22:55 středoevropského času. Jan Vokáč mladší nám po celou dobu klání ukazoval, že se na ledě narodil, a že rychlost je jeho nejsilnější hokejová stránka. Dále mnoha hokejovými zápasy ostřílený Tomáš Cibulka a Milan Majer se slitovali nad vyděšeným výrazem Jirky Kalouse v bráně a na jeho svatyni vystřelili doopravdy jen sporadicky. Další naši hráči bojovali srdnatě, ale výborně připravený led byl často nad naše síly a velmi často jsme okusili jeho tvrdost. Nebylo tedy žádným překvapením, že čakovičtí buldoci drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou, i přesto jsme se dotáhli až na dvoubrankový rozdíl, u kterého bohužel až do konce zápasu zůstalo. Výsledek tedy je 7:5 pro Čakovice. Nezbývá než pogratulovat a popřát, aby jim vyhraný sud piva předčasně nedošel.

Nyní je míč na naší straně kurtu. A my, po pečlivém zvážení všech variant, volíme jako svůj sport fotbal. Zápas by se mohl odehrát do tří týdnů na fotbalovém hřišti v Přistoupimi, nebo Kounicích poblíž Českého Brodu. Průběh utkání bude opět jak na Facebooku Českého Brodu, tak Čakovic a instagramových účtech hráčů. 

 

Komentáře   

 
#1 Michal.Nemec 2018-02-05 07:47
Foto z akce: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/galerie/fotografie/tj-sokol-aslav/ostatni/2018-hokej-akovice-vs-esky-brod

V prubehu tydne bude i sestrih.

Druha cast valek by mela byt v nedeli 11.2. v Kounicich.
 
 
#2 Michal.Nemec 2018-02-07 11:41
a slibovane video: https://www.youtube.com/watch?v=SYszpl5E2LU&t=3s