2017 aven 01Jak jsem již připomněl v úvodníku, negativních emocí je opět trochu moc. Při jakémkoli sporném momentu, změně či problému se vzedme vlna kritiky od kvanta mnohdy anonymních "odborníků". O tom, zda-li je taková kritika oprávněná, natož pak přínosná, lze často jen pochybovat. Přitom se dá v nohejbalovém prostředí najít spousta pozitivních věcí, ale my jsme se naučili spíš kritizovat. Je to totiž snazší.

I proto jsem se rozhodl k sepsání tohoto v nadsázce vedeného pojednání, abych zcela vážně poděkoval lidem, jež, podle mého, svou činností posouvají nohejbal dál. Jsou to lidé, kteří nejsou ve vedení svazu, přehnaně nekritizují, pouze dělají nejlépe, co umí. A to je dobře. Jsou to moji nohejbaloví Avengers – a já netvrdím, že vy – čtenáři nemáte své vlastní hrdiny. Budu moc rád, když se v komentářích objeví poděkování pro někoho dalšího, kdo pro nohejbal podle vás hodně znamená. Věřím, že poděkování zmůže leckdy mnohem více než kritika.

Jan Vanke (Captain America)

Zde je podobnost zcela zřejmá. Za prvé je Jan Vanke také kapitánem. Ať už ve svém klubu SK Liapor Witte Karlovy Vary, tak i v dresu české mužské reprezentace. Stěžejní jsou však obdobné povahové rysy. Kapitána Ameriku zdobí lidskost, odhodlání a inteligence, a to vše lze najít i u Honzy. Vedle nesporných nohejbalových kvalit je třeba vyzdvihnout jeho zapojení do výchovy dalších nohejbalistů v mateřském oddílu i na letních kempech a v neposlední řadě také reprezentativní vystupování jako jednoho z TOP hráčů národního týmu. Zkrátka, pokud bych si měl vybrat do mého mateřského oddílu jediného hráče, volba bude jasná. Bohužel však máme v Pekle kádr plný, tak Honzu budou asi dál vídat zejména příznivci nohejbalu v lázeňském městě... :-)

 

2017 aven 02Michal Němec (Hawkeye)

Málomluvný, trochu tajemný Avenger, který je ale vždy na správném místě a jeho střely nikdy neminou cíl. Zde je jasná podobnost Hawkeye s Michalem Němcem, který má na svém Youtube kanále přes čtyři tisíce videí a počet jeho precizních fotografií si opravdu netroufnu tipovat. Zkrátka přínos tohoto hrdiny pocítilo díky jeho skvělé práci celé nohejbalové hnutí. Můžeme být na něj právem hrdí.

 

 

 

2017 aven 03Zdeněk Musil (Iron Man)

Je pravda, že knírek i postavu má Tony Stark trochu propracovanější, nicméně podobnost se Zdeňkem Musilem se dá vystopovat. Mnohdy to vypadá, že budějovický odchovanec má při svém akrobatickém úderu na sobě neviditelný oblek Iron Mana, ale to není to hlavní. Hlavní je, že jak Tony, tak Zdeněk mají schopnost vynalézat a vytvářet pokrok. No a ke komu jinému Tonyho Starka přirovnat než k tomu, kdo ukázal, že lze vyřešit letitý problém zvaný TVCOM? Věřím, že projekt Nohejbal.tv bude slavit další úspěchy a možná právě takové projekty posunou celý nohejbal opět o kus dál.

 

 

2017 aven 04Jiří Kábrt (Thor)

Thor žije většinu času na Asgardu a svět lidí navštěvuje jen výjimečně. Pokud to však udělá, je to vždy velká pecka. Stejně tak se Jirka Kábrt většinu času pohybuje mimo nohejbal, ale už třikrát jsem měl tu čest s ním spolupracovat na organizaci mládežnických republikových šampionátů. A pecka to podle mého byla taky. Zatímco Thor má svůj věrný tým přátel a mocné kladivo, Jirka používá jako zbraň mikrofon a řadu jeho kamarádů a dobrovolníků mu může Thor jen závidět. Stejně jako Thora nezajímají zákony pozemského života, Jirka se nestará o podmínky zabezpečení šampionátu, jelikož je vždy bez problémů překoná. Zkrátka, čím více podobných organizátorů bude nohejbal mít, tím lépe.

 

2017 aven 05Spartak Čelákovice (Neuvěřitelný Hulk)

Jak jen to správně napsat? Hulk zkrátka disponuje neuvěřitelnou silou, kterou je mnohdy těžké ovládnout. Když se Hulk rozzuří v nesprávnou chvíli, kouká z toho velký průšvih. Právě Hulk je však v dílech, kde skupina Avengers zachraňuje svět, důležitou součástí záchranné mise. I ve Spartaku Čelákovice můžeme nalézt mnoho problémů v minulosti, ale jejich mediální aktivitu a propagační činnost nelze nevidět. Poslední projekt Working together se zapojením korejských hráčů do české extraligy je jistě jedním z průlomových činů v našem sportu. Věřím, že bude Spartak svou sílu využívat i nadále ve stejném duchu jako v posledním období.

 

 

2017 aven 06Zdeněk Kalous (Black Widow)

Ehm, tady jsem se domníval, že podobného Avengera v nohejbalovém prostředí nenaleznu. Ale na Poslední smeči jsem si to uvědomil. Black Widow je zkrátka atraktivní pro oko diváka, nebojí se změřit síly s jakýmkoliv protivníkem a brilantní technikou boje se silnějšímu sokovi vyrovnat. Zdeněk Kalous nemá problém díky své zdravé drzosti nastoupit proti elitním hráčům z mužské kategorie, byť je mu teprve 16 let. Pozitivní je, že se nestraní žádné disciplíny ani postu. Byť mám Honzu Vankeho rád, tak jsem měl nesmírnou radost z toho, když ho na turnaji znatelně menší Zdenda několikrát zavřel blokem. Právě takové technické typy hráčů jako bratři Kalousové jsou nesmírným lákadlem pro diváky. Věřím, že jejich pestrá hra má větší dopad na atraktivitu utkání než navrhované změny na snížení časových prodlev v utkání. Osobně se rád půjdu podívat na Kalouse, stejně jako se chodí na Jaromíra Jágra. Tak věřme, že podobných hráčů bude víc. Ze své pozice mohu říct, že nyní vyrůstá mezi nejmladšími mnoho dalších, technicky zdatných nohejbalistů.

Všem přeji pěkné Vánoce a mnoho úspěchů v příštím roce.


Komentáře   

#1 jc 2018-01-07 11:22
Kabrta neznam, ale jinak i pro mne skvely vyber a vyborne sepsane :)
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři