Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


V Chabařovicích to zase žilo. Už poosmé Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pátek, 11.08.2017

2017 kempchaba 01(Chabařovice) Stala se z toho tradice. Kdo chce o prázdninách zlepšit své nohejbalové dovednosti, zamíří na sever Čech. Letošek nebyl výjimkou. Chabařovice přivítaly ve dnech 24. až 28 července účastnice a  účastníky již osmého ročníku Mezinárodního nohejbalového kempu mládeže a žen. Ten pořádá místní oddíl TJ Slovan společně s Českým nohejbalovým svazem

Celá akce má dobrý kredit, takže i letos přilákala početné zájemce. Prezentovalo se 50 hráček a hráčů z 11 klubů České republiky. Dohromady se letošního kempu aktivně zúčastnilo 36 žáků, 14 žen, 11 trenérů a členů doprovodu a pět pořadatelů. Ubytování bylo zajištěno v nedalekém autokempu a celodenní strava veškolní jídelně. Veškeré zázemí se tak nacházelo v těsné blízkosti sportovišť a účastníky kempu nic neodvádělo od  plného soustředění na to hlavní – na nohejbal. Pro něj měli k dispozici tradičně vynikající podmínky. Sedm nohejbalových kurtů, včetně jedné umělky, a také záložní sportovní halu.

2017 kempchaba 02Účastníci byli podle věku a dovedností rozděleni do čtyř kategorií - mladší žáci, starší žáci, dorostenci a ženy. „Celý tréninkový proces byl připraven předními odborníky na metodiku tréninku v rámci Českého nohejbalového svazu v čele s Jiřím Šmejkalem, který byl odborným garantem celé akce,“ prozradil viceprezident ČNS PETR JAHODA. V rolích trenérů se pak představili Ondřej Košatka, Ondřej Pachman, Richard Makara, Michal Hostinský, Ivo Nováček, David Němec, Jiří Sochor, Alexander Rypka, Martin Sehrig, Luboš Albrecht a Petr Jahoda.

„I když předpovědi počasí ještě o víkendu nevěštily vůbec nic dobrého, tak se ukázalo, že Pánbůh má nohejbal rád. Pršelo sice denně, ale jakoby zázrakem vždy začalo až po ukončení odpoledního bloku a drobný déšť ustal během noci, takže jsme se ráno setkali na opravdu příjemně nakropených kurtech,“ pochvaloval si Jahoda. „Pouze poslední den ráno jsme vlivem většího nočního deště  přišli o jednu hodinu, protože jsme museli vyčkat na proschnutí kurtů. Díky skvěle fungujícímu technickému týmu se však hřištěpodařilo rychle připravit a závěrečné hodnotící turnaje mohly odstartovat. Odpoledne pak došlo k tradičnímu vyhodnocení, předání dárků na památku a posezení u grilovaných buřtů. To už za krásného sluníčka,“ dodal.

2017 kempchaba 03„Rád bych jménem Českého nohejbalového svazu poděkoval chabařovickému  nohejbalovému oddílu za opětovné uspořádání této velice užitečné akce. Speciální dík pak patří jeho předsedovi Vlastimilu Pabiánovi, který byl opět duší celé akce. On a jeho další místní spolupracovníci pak  společně pro všechny účastníky vytvořili velmi přátelské a pohodové prostředí. Celá akce by se také nemohla obejít bez finanční podpory města Chabařovice a sponzorů. I jim patří velký dík,“ uzavřel druhý muž českého nohejbalu Petr Jahoda.

 

Fotogalerie zde