Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
ČNS osvěžuje své logo a grafiku Tisk
Napsal Jiří Sládek  |  Středa, 05.10.2016

2016 novelogocnsnavrh 1(Praha) Logo je jedním ze základních kamenů prezentace každé firmy či organizace. To si plně uvědomuje i Český nohejbalový svaz, který nyní přichází s návrhem na revitalizaci stávajícího loga, jež by měla umožnit jeho širší použití a kvalitnější prezentaci ČNS.

Komise propagace a marketingu na novém logu pracuje již druhým rokem. Loňský návrh loga nebyl kvůli časové tísni na valné hromadě projednán, ale s odstupem času to lze hodnotit spíš jako pozitivum. Zpětná vazba, kterou jsme k loňskému návrhu loga získali, nám pomohla utřídit myšlenky a ukázala nám směr, jímž je třeba se při tvorbě nové grafické identity ČNS vydat. Autorem návrhu je renomovaný grafik Ondřej Skála, který realizoval mimo jiné také logo MS v nohejbalu 2016.

Video

Oproti verzi 2015 je nový návrh méně radikální a zároveň propracovanější. Respektuje stávající kruhový tvar loga a zároveň obsahuje všechny tři nohejbalové atributy, tedy nohu, míč a síť. Zůstává také česká trikolora, přičemž je oproti stávajícímu logu posílena role červené barvy. Logo je tak vyváženější a dynamičtější. Zůstává také modrý kruh s bílým nápisem, který nyní obsahuje celý název svazu. Oproti stávajícímu logu je to zásadní posun, protože budou dány různé varianty použití názvu svazu, se kterými se dá dále pracovat při různých aplikacích na internetu i v tištěné podobě. Mírná úprava použité symboliky (souboj na síti) dodává logu na dynamičnosti a atraktivitě. Touto cestou jsou v poslední době také další sportovní svazy v ČR.

Podívejte se na výhody nového loga oproti starším verzím v přehledném souhrnu.

2016 novelogocnsnavrh 2Pro některé účely (potisk dárkových předmětů apod.) je také vhodnější použít text stranou samotného loga, proto je součástí návrhu také varianta bez modrého kruhu. Široká paleta variant nám umožní s logem průběžně pracovat a použít vždy tu nejvhodnější variantu pro daný účel. Rozhodnutí o návrhu nového loga ČNS náleží valné hromadě, která se bude konat v sobotu 11. prosince. Aby měli delegáti úplnou představu o vzhledu a možnostech použití nového loga, budeme v rámci Superfinále a Mistrovství světa v nohejbalu provizorně používat toto nové logo. To se může objevit také na webu či sociálních sítích. Zároveň může návrh nového loga vidět i širší nohejbalová veřejnost a vyjádřit svůj názor na něj.

Kompletní logomanuál se všemi variantami užití loga

Pokud bude nové logo schváleno, bude postupně vloženo do všech oficiálních materiálů ČNS a stane se základním kamenem pro tvorbu nové grafické identity svazu. Pokud by však valná hromada s novým návrhem loga nesouhlasila, je díky kruhovému tvaru obou log možné se jednoduše vrátit k používání loga stávajícího.

Dotazy a připomínky k novému logu prosím zasílejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  Za KPM ČNS předem děkujeme za konstruktivní zpětnou vazbu.

 

Komentáře   

 
#1 Honza 2016-10-06 19:43
Můžete mi někdo vysvětlit, proč byl od jisté doby v logu vyměněn mezinárodní název footballtennis za futnet? Děkuji
 
 
#2 Veronika 2016-10-07 08:29
Dávám palec nahoru
 
 
#3 to honza 2016-10-07 11:57
..no protože to tady přece hrajeme. Docela by bylo zajímavé zveřejnit loga zemí, uváděných jako členských ve futnetové federaci.
 
 
#4 Honza 2016-10-07 13:05
Já myslel, že mezinárodní výraz pro nohejbal je footballtennis. A kde že se tady hraje ten futnet?
 
 
#5 Jiří Matyášek 2016-10-07 16:10
Ahoj Jirko.
Vážím si vždy množství práce, kterou kdokoli věnuje činnosti pro ČNS a přípravě novinek a změn. Za novým logem nějaká práce stojí a určitě nebylo ani zadarmo. Nevím absolutně nic o pozadí vzniku oné věci, mohu hodnotit jen to, co je zvláštní na samotné kresbě.

Přiznávám, že nemám patent na rozum, netvrdím, že designu či MKT hluboce rozumím, přesto si dovolím pár svých poznámek. Ber je, prosím v dobrém:
1. Základním úkolem loga je v první řadě čitelnost a zapamatovatelno st. Obávám se, že ani jedno není splněno. Stačí se trochu vzdálit a uvidím podivný pelmel objektů a drobného textu, jako kdybych vše strčil do bubnu automatické pračky a pustil ždímání 
2. Pokud se má jednat o lidskou nohu, jedná se spíše o somálskou, velmi hubenou nožku. Druhá noha (?) najednou nefunguje vůbec, působí spíše jako golfová hůl orámovaná tureckým půlměsícem, než míčem.
3. Základní červenomodrá barevnost je docela klišé. Používá ji skoro každý, kdo má v názvu "česká" nebo "české" a už je toho podle mě příliš. Jednobarevná verze nového návrhu loga funguje, dle mého, lépe.
4. Aby toho chaosu nebylo málo, jsou slova střídavě bold a je jich strašně moc. Je to opravdu nezbytné, mít tam slova všechna?

Celkově mi to připomíná emblém některé z NASA misí; jsou to takové poměrně složité nášivky na skafandry, kde lítají planety a rakety, a co si budeme povídat, jsou to pelmely různých sdělení, které jsou vzájemně téměř neodlišitelné.

Zapamatovatelnost našeho nově navrhovaného loga je nízká, a navíc je upovídané. Rozpoznatelnost nohy, míče a sítě je pro nenohejbalisty přetěžká.

Myslím, že celosvětový trend je jinde, že logo samo o sobě je pro jakoukoli organizaci k ničemu. Aby nějaká instituce nebo spolek vizuálně fungovala, musí hledat SYSTÉM, jehož je logo součástí. Ten systém tvoří především barevné schéma, kodifikace písma a grafických prvků.
Co tím myslím: je vlastně úplně jedno, jaké logo má např. Student Agency, všichni ale ví, že jedou žlutým vlakem či busem. Konzistentní a dlouhodobé užívání žlutého kódu nese své plody a nějaké logo S.A. je všem celkem ukradené.
Tím neříkám že je mi ukradené logo ČNS. Potřebujeme ale tu změnu opravdu tak nutně? Staré logo zase tak šílené není. Zapadá tedy nové logo do nějakého hlubšího schématu nový barevných standardů ČNS s provázaným systémem sebeprezentace ČNS, jehož bude nové logo součástí?

Rozhodně mé výhrady nejsou tak zásadní, aby měla valná hromada logo odmítnout - a logo ve zlaté a bílé barvě (dle fotky v článku) se může líbit.
Jsem rád, že zde může být nějaká veřejná diskuze. Věřím, že mnohým diskutujícím se naopak nové logo může moc líbit, subjektivní pocity má každý jiné.
Oceňuji, že vznikají články, co se má do budoucna dít v ČNS, a ne že se jen možná něco dozvíme expost, až ze zápisů/usnesení VV. Díky. JM
 
 
#6 Pavel K. 2016-10-07 17:48
Sice nebudu moc konstruktivní, ale při vsi úctě v tom logu vidím cednik, což ovšem může byt i dost metaforické vyobrazeni současného stavu CNS, v tom případě respekt.
 
 
#7 Jirka H. 2016-10-11 15:36
Z původního loga by měl určitě zůstat střed tj.míč,síť,noha .Z nového návrhu by mohla být použita jen nová písmena v kruhu.Bez popisu by totiž nikdo(ani nohejbalista)ne poznal o jaký sport se v novém logu jedná.Byla by to změna k horšímu a zbytečně vyhozené peníze Svazu.
 
 
#8 Kačer 2016-10-13 13:35
Podle posledních zpráv firmy Mercedes Benz a Rolex změnily svá loga, protože zjistily, že jej mají už příliš dlouho a lidé tak na první pohled poznají, o koho se jedná. Také FIFA se to dozvěděla a rozhodla, že udělá totéž a že změnu schválí ještě před konáním mistrovství světa. ČNS proto nechce zůstat pozadu a rovněž se připojí ke změně svého loga. Nové logo má být použito poprvé v listopadu t.r. při příležitosti konání Mistrovství světa, ještě dříve než bude projednáno valnou hromadou ČNS. Gratulujeme! Kachní nohejbalový svaz proto zároveň navrhuje změnu názvu tak, aby jeho oficiální název byl FUJNET. Všechny zdraví Kačer.
 
 
#9 Marek 2016-10-17 15:25
Tady 9í% národa je proti 1 dopadovému systému, takže naše neuvěřitelně chytré vedení udělá to, co vždycky.
Neslyší veřejnost, namyšleně jdou sami v té svojí ,,vizi,, my a nikdo a nepředloží logo k nahlédnutí, k diskuzi veřejnosti a navíc tam -a tohle je fakt masakr-ten 1.dopad dají.
Pánové, nevím, kdo přesně měl kompetenci tohle finálně odklepnout, ale můj názor, že jste banda, fakt sebranka, že vám není rovno!!!
A to se na mne zlbte jak chcete.
Doporučuji logo vylepšit nápim NOHEJBAL ZAPRODALI ČEŠI, resp....!
 
 
#10 Kačere 2016-10-17 18:26
Také se ptám, proč nové logo? Staré je okoukané? Nevyhovuje? Čím? Nabízí snad ČNS nějaký nový sportovní produkt? Má svaz v rámci sportu nějakou novou marketingovou strategii? Chce se něčím odlišit, či něčemu přiblížit? Paradoxně se odlišuje tím, že na logu uvádí sport, který nehraje! Až ho bude hrát a ne jej stále dokola pouze organizovat a financovat turistům, tak potom to možná bude smysluplné. Neviditelnou vizi, chybějící koncepci a pošramocenou morální důvěryhodnost změna loga nezachrání! Řešit a věnovat se podstatným věcem - tohle je naprosto zbytečné!
 
 
#11 F. Novy, SK Kobylisy 2016-11-06 23:29
Znovu Vas zdravim p. Sladku. Chtel bych se Vas nebo Vasi komise zeptat na financni podminky ktere provazi tyto prace. Neverim ze by renomovany p. Skala logo vyrobil zadarmo. Muzete nam rict kolik logo svazovou pokladnu stalo? Taky jsem si Vas chtel zeptat kolik stoji nove stranky na webu? Pry svaz staly 150 tis. Kc a byla tam vyplacena zpatna provize. Komu? Vsude slysim, ze stranky jsou hrozny a chodi se na starou verzi. Kdybyste nechali stare, ale zaplatili kdo se o ne bude starat, bylo by lip. Takto ostuda.
 
 
#12 Jirka Doubrava 2016-11-07 20:10
Dobry den, Frantisku.

Tesi me, ze mate takovy zajem o cinnosti KPM. Nove webove stranky byly nutnosti s ohledem na soucasne svazove potreby. Namisto polotovaru jsme zvolili komplexni reseni, ktere se postupne snazime vyladit k plne spokojenosti nohejbalove obce. Jsme velice radi za kazdy namet a proto i od Vas jsou napady vitany. Vzhledem k tomu, ze ve vlastnich radach nedisponujeme kreativnimi tvurci ochotnymi takovy web vytvorit, prirozene jsme vyuzili sluzeb profesionalu. To same plati i o tvorbe noveho loga. A to neco stoji. Pokud Vase dotazy smeruji ke konkretnim nakladum spojenym s temito projekty, jsem pripraven tyto polozky na prosincove VH objasnit.

Jirka