Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 21.05. 12:03 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
  Vážení nohejbalisté, nejdříve bych chtěl poděkovat všem co pro nohejbal ...
 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
ČNS spouští nové internetové stránky Tisk
Napsal Jiří Sládek  |  Pondělí, 25.04.2016

novy-web-cns

Svazový web je základním nástrojem pro komunikaci směrem k členské základně i široké veřejnosti. Stávající internetové stránky jsou v provozu již od poloviny minulé dekády, a i když sloužily ve své době velmi dobře, z technického a grafického již neodpovídaly současným trendům a nárokům uživatelů.

Proto cca po roční přípravě dojde v pondělí 25. dubna ve 20:00 ke spuštění nových internetových stránek Českého nohejbalového svazu.

Po dobu cca 12 hodin od spuštění nových stránek může docházet k výpadkům některých funkcí na novém i starém webu. Krátkodobě mohou být nedostupné také Registry ČNS (správa soupisek, hostování atd.). Za komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Nový web nabízí řadu funkcí, které ocení fanoušci i sami nohejbalisté. Hlavní změny shrnuje následující přehled.

1) Aktuality se nově dělí na tzv. Články (delší texty doplněné fotografií, které se zobrazují na třech pozicích na hlavní stránce) a na tzv. Krátké zprávy (stručné zprávy administrativního charakteru, většinou doplněné o přílohu). Důsledkem je větší přehlednost a možnost klást důraz na hlavní informace.

2) Výsledkový a statistický modul – funkce dříve obsažené na webu nohejbal-online.cz jsou nyní zakomponovány přímo do webu ČNS.

- Na jednom místě tak lze evidovat výsledky utkání, z nichž se automaticky počítají statistiky jednotlivých hráčů.

- Na webu jsou k dispozici profily ligových klubů, které budou ve spolupráci s jejich představiteli průběžně doplněny (zatím jsou doplněny informace o extraligových oddílech).

- Jsou k dispozici profily nohejbalových areálů, včetně přesné adresy a GPS. Není potřeba tyto údaje složitě vyhledávat v samostatném pdf dokumentu, vše je tak jednodušší i pro diváky.

- Efektivně lze provázat články, profily klubů, statistiky, fotogalerii a video z utkání. 

3) Kalendář – funkce automaticky generuje výpis všech ligových utkání na příslušný den (zobrazí se po najetí myší na den v kalendáři). Zároveň jsou do kalendáře zařazeny jednorázové akce pořádané ČNS a také administrativní termíny (tyto dvě části jsou řazeny shora).

V budoucnu (horizont několika měsíců) se kalendář rozroste o vrstvu regionálních akcí a také o kalendář nesvazových turnajů. Kalendář turnajů bude umožňovat celou řadu funkcí, které ocení hráči a především pořadatelé turnajů.

4) Fotogalerie - Na webu ČNS v sekci o nohejbalu je nově umístěná oficiální fotogalerie ČNS. V minulosti svaz využíval různé způsoby prezentace fotek a nyní dojde k postupnému sjednocení přímo na webu ČNS.

5) Aktuální nohejbalové přenosy / záznamy na tvcom.cz – Modul v dolní části stránky automaticky čerpá data o vysílání nohejbalových videí z databáze tvcom.cz. V týdenním cyklu bude od středy do soboty upozorňovat na plánované přenosy a od soboty do úterý pak na záznamy z právě odehraného kola extraligy. Manuálně lze doplnit odkazy na přenosy z jednorázových akcí ČNS nebo mezinárodních akcí.

6) Eshop – v dolní části stránky najdete proklik na nový eshop ČNS. Přes tento elektronický obchod bude v budoucnu možnost objednávat produkty svazových partnerů, dárkové předměty pro fanoušky a další sortiment. Nastavení eshopu přímo nesouvisí s novým webem a bude tudíž řešeno samostatně.

Především v oblasti statických stránek o činnostech komisí příprava stále probíhá a zatím jsou informace řešeny proklikem na staré stránky ČNS. Informace budou přeneseny na nový web ČNS v horizontu několika týdnů. Obdobně budou postupně dopracovány také stránky pro regionální svazy a dokončen přenos archivních výsledků soutěží.

Starý web ČNS bude nadále provozován na subdoméně old.nohejbal.org s tím, že na podzim dojde k jeho definitivnímu vypnutí. Soupisky, hostování, evidenční karty klubů a další funkce soutěžního charakteru budou vypadat stejně, jako doposud, a budou provozovány na subdoméně registry.nohejbal.org. Emailové schránky na doméně nohejbal.org budou fungovat beze změny v současné podobě.

Web nyní poběží v testovacím režimu. Budeme rádi za konstruktivní zpětnou vazbu k rozpracovaným i dokončeným částem stránek. Dotazy a připomínky můžete zaslat emailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo vložit do vlákna na Nohec fóru.