Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
Mezinárodní kemp napsal pátý díl Tisk
Napsal Vlastimil Pabián  |  Pátek, 01.08.2014

2014 mkm 01(Chabařovice) Ve dnech 21. – 26.7. se Chabařovice nedaleko Ústí nad Labem staly již popáté dějištěm Mezinárodního kempu mládeže a žen. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 50 chlapců a žen ze dvou zemí. Po roce opět přihlášená výprava Indie pro problémy s vízy nakonec nedorazila, a tak jedinou zahraniční účastnicí byla Camilla Friberg z Dánska. Celou akci kvalitativně pozvedla přítomnost trenérů a špičkových hráčů – pod vedením šéftrenéra Jiřího Šmejkala se kempu aktivně zúčastnili Richard Makara, Jiří Doubrava, Karel Hron, Jan Vanke, Ondřej Košatka, Ondřej Pachman a Radek Pelikán.

Žáci byli rozděleni do tří výkonnostních skupin. Tréninkové lekce dvou skupin dívek byly vedeny reprezentačním trenérem žen Jiřím Šmejkalem. Každé tréninkové jednotce předcházelo kvalitní rozcvičení, které je pro nohejbal velmi nutnou přípravou kvalitního sportovního výkonu. Nácviky jednotlivých herních činností byly často propojeny zábavnými disciplínami a také výkonnostními testy. Opět tropické letní teploty sice nejvyššímu sportovnímu úsilí moc nenahrávaly, ale až na drobné výjimky své tréninkové jednotky všichni zvládli. Další výdej energie si vyžádal čtvrteční aerobik, tedy cvičení s hudbou. Pozorně a obětavě se zapojily také zdravotnice firmy MEDIC Ústí nad Labem. A opět nadstandardně zvládla školní jídelna ZŠ Chabařovice kompletní stravování cca 70 osob. Malým stínem byl nedostatek vody na kropení antukových kurtů (po úřednickém zákazu odběru užitkové vody z místního potoka) a nedůtklivost vedoucího restaurace Na koupališti.

2014 mkm 02Páteční odpoledne patřilo již tradičně exhibičním vystoupením. Nejprve si domácí mládežnická trojice zahrála proti nejkvalitnější výpravě z Českých Budějovic, pak si nejmladší účastníci mohli zahrát po boku reprezentantů Jana Vankeho a Radka Pelikána. Poté přišly na řadu ženy v souboji s vybranými žáky druhé skupiny. Závěr patřil klání reprezentačních trojic. Nejprve na česká pravidla (dva dopady) a pak i na mezinárodní (jeden dopad). Symbolickou tečku za dalším ročníkem mezinárodního kempu udělalo vyhlášení nejlepších hráčů z jednotlivých skupin. Ti si kromě diplomů, pohárů a upomínkových předmětů domů odvezli i trička s logem kempu. Zvláštní ocenění za věrnost (účast na všech ročnících MKM) obdrželi Jiří Šmejkal a Richard Makara.

„Jezdím sem skutečně velmi rád. Nalézám tu kamarádský tým, hodnotné sportovní výkony, bezvadná organizace a skvělé sportovní prostředí, včetně zázemí. Letošní slabší účast zahraničních sportovců je zase jen podnětem pro svazové i mezinárodní orgány pro přípravu příštího ročníku,“ hodnotil jeden z tradičních trenérů RICHARD MAKARA.

 „Kempu v Chabařovicích už jsem se zúčastnil a znovu musím velmi vyzdvihnout takovou akci pro nohejbalovou mládež. Dynamo České Budějovice se zúčastňuje kempu od svého začátku, letos s nejvyšší účastí devíti žáků a tří členů doprovodu. Spolu s manželkou jsme si užili i okolí Chabařovic a mohu jen doporučit. Navštívili jsme Velké Březno se zámeckým parkem i Terezín s ojedinělou výstavou křišťálových otisků dlaní velmi významných osobností. Krásné výhledy jsme zažili po cestě lanovkou na Větruši a Komáří Vížku. Na závěr jsme dali všichni spontánně najevo hlavnímu pořadateli kempu, že příští rok se sejdeme zase v Chabařovicích,“ podělil se o své dojmy jeden z českobudějovickcýh trenérů PAVEL MUSIL.

2014 mkm 03Velmi pozitivní byl přínos chabařovické radnice, a to nejen díky finančnímu příspěvkem na akci, ale také technickým zajištěním, včetně bezplatného zapůjčení univerzálního hřiště s umělou trávou. Bylo tak možné použít až sedm kurtů. Dodatečně z rezervních zdrojů poskytl Krajský úřad Ústeckého kraje úřad dotaci, díky níž byly pokryty pokryty některé nutné náklady související s pořádáním kempu. Významný podíl na úspěchu Mezinárodního kempu má samozřejmě celý nohejbalový oddíl TJ Slovan Chabařovice. A tak, soudě i z velmi hlasitého přání účastníků MKM 2014, se můžeme těšit na další ročník.

Fotografie z kempu zde: http://cnsvlasta.rajce.idnes.cz/Mezinarodni_kemp_mladeze_a_zen_2014/

Komentáře   

 
#1 Lukáš 2014-08-03 00:01
Myslím, že perfektní! Kluci byli a jsou z kempu nadšení...
 
 
#2 Antonín Stehlík 2014-10-14 13:17
Zdravím Vás, chtěl bych udělat malý průzkum, která sokolská jednota by se chtěla zúčastnit přeboru ČOS v Modřicích a v které kategorii. (dvojice, trojice). Pokud budete mít někdo zájem, kontaktujte mně na emailu
Přebor by se měl konat asi 8. listopadu, což je sobota.