(Zruč) Odpískáno, uklizeno. V definitivně posledním duelu letošního programu dlouhodobých republikových soutěží zametla Zruč v prvoligové baráži s pražskou Solidaritou. Po dvou vyrovnaných bitvách muselo vítěze určit utkání pravdy na půdě Západočechů. Do třetice už to ale žádná detektivka nebyla, střetnutí trvalo zhruba stejnou dobu jako cesta z hlavního města na Plzeňsko. Zruč si po exhibičním výkonu zajistila právo měřit síly s celky druhé nejvyšší nohejbalové soutěže i v příštím roce. Solidarita si znovu zahraje druhou ligu.

(Praha) Erupcí modřického nadšení vyvrcholil ve čtvrtek večer superfinálový den v UNYP Areně v Libni. Borci z jihu Moravy totiž v mužském klání o extraligový titul přejeli Čakovice a ukončili šestileté čekání na nejcennější tuzemskou trofej. Zlatý předkrm navíc odpoledne přichystali modřičtí mladíci, kteří v nervózním finále Botas dorostenecké ligy udolali Radomyšl. V modrobílém táboře tak zavládla dvojnásobná radost.

(Praha) Kdo zkompletuje osmičku prvoligových týmů pro příští rok? Jasno zatím není. Solidarita totiž ve druhém barážovém klání udolala na vlastní půdě nejtěsnějším rozdílem soupeře ze Zruče. Utkání plné zvratů a dramatických koncovek vyvrcholilo devátým zápasem, kde se mohl stát zručským hrdinou dorostenec Kopejtko. Ten podal výborný výkon, ovšem v klíčových momentech rozhodujícího setu neunesl tíhu okamžiku a dvěma chybami poslal baráž do třetího utkání. Hraje se v sobotu na západě Čech a bude to zároveň definitivně poslední letošní ligové střetnutí.

(Karlovy Vary) Přišel, viděl, zvítězil. Kolik takových zápasů na české i mezinárodní scéně, ve kterých nastoupil karlovarský KAREL BLÁHA (*1969), mohli diváci za posledních třicet let vidět? Rozhodně dost! „Král“ či chcete-li „Velký Karlos“ dokázal v kariéře, jíž začínal jako defenzivní hráč, hodně diváků potěšit a řadu soupeřů rozesmutnit. Vlastně je symbolické, že třeba v nedávném druholigovém semifinále vyškolil ve svých 52 letech soupeře v singlu(!). Ve čtvrtečním programu pražského superfinále čeká legendu ze západu Čech velká sláva. Jako „bažant“ bude totiž stávajícím mazákům ze Síně slávy nohejbalu nosit pivo. Naše redakce jej pověřila natipováním posledního mače letošního extraligového ročníku – souboje o titul.

(Praha) Zvedne pohár pro vítěze mužské extraligy nad hlavu Jakub Pospíšil, nebo Jiří Kalous? Na to je zvědavá drtivá většina nohejbalových fandů. Odpověď se všichni dozví už zítra večer. Ještě předtím však sváteční superfinálový den v pražské UNYP Areně (Kovanecká 2405/27, Praha 9 – Libeň) nabídne řadu dalších lákadel. Program bude nabitý už od rána.

(Žatec, Praha) Baráž o extraligu skončila dříve, než vlastně pořádně začala. Žatec přesvědčivě splnil proti pražskému Startu roli favorita a opět prokázal, že záchranářské práce zvládá dlouhodobě na jedničku. Pražané promarnili druhou šanci proklouznout mezi elitu, zradila je mezihra a trápilo nejisté pole. V sobotu na žatecké antuce získali hosté z hlavního města jen dva zápasové body, přestože v úvodu chvilku vedli. O den později, na domácí palubovce a v pozměněných sestavách, padli ještě výrazněji. Velký prostor haly hrál totiž do karet zejména žateckým rychlonohým polařům. Těžkou šichtu mají za sebou oba rozhodčí, kteří se pod přísným dohledem domácího Sachla při řešení nejedné situace pěkně zapotili…