Nohec magazín
Jsou vztahy s Korejci na mrtvém bodě? Tisk
Napsal Ladislav Barák   
Úterý, 24.12.2019

2019 korcr 01(Praha) Je to už sedm let, co se na nohejbalovém mistrovství světa v Nymburce objevila výprava z Jižní Koreje. Asiaté tenkrát působili jako zjevení a okamžitě si získali sympatie většiny diváků. U velké části nohejbalové veřejnosti současně vzbudili naději, že časem zvýší konkurenci na mezinárodním poli a zároveň bude možná spolupráce mezi jejich asociací jokgu a světovým nohejbalovým společenstvím. Zkrátka, že kooperace mezi příbuznými sporty pomůže oběma. Třeba časem i na Světové hry či podobný mezinárodní festival neolympijských sportů. Jenže roky letí a v současnosti to spíše vypadá, že očekávání byla až příliš optimistická.

 
Ligu nahradí Ligový pohár Tisk
Napsal Ladislav Barák   
Čtvrtek, 21.05.2020

2020 kkrozh 01(Praha) Ligovou soutěž ve zkrácené formě Rada ČNS minulý týden odmítla. Na stůl se tak dostaly další možnosti podoby letošních republikových soutěží. Výkonný výbor ČNS předložil ligovým oddílům tři možné varianty i šanci navrhnout vlastní model. Výsledkem je dvoukolová soutěž s následným play-off ve značné míře kopírující standardní ligový formát, včetně rozdělení do výkonnostních divizí. To vše pod názvem Ligový pohár. A největší rozdíl oproti původnímu návrhu? Dobrovolnost. Kdo se nepřihlásí, tomu žádný postih nehrozí. Ostatní čeká docela šichta, ve třech a půl měsících budou muset zvládnout prakticky stejnou porci utkání jako v běžné sezoně za pět. Samozřejmě za předpokladu, že se všichni přihlásí. Čas mají do konce týdne, pohár odstartuje už na konci května. Do zákulisí celého procesu jsme nahlédli společně s prezidentem ČNS a předsedou STK ČNS KAMILEM KLENÍKEM.

 
Základní otázky nohejbalu - 5 Tisk
Napsal Martin Maršálek   
Pondělí, 01.06.2020

2020 zakladniotazky5 1Poslední, pátá část seriálu komentujícího výsledky 6. etapy analýzy stavu nohejbalového hnutí v ČR s tématem Základní otázky nohejbalu, se zabývá koncepčními dokumenty a pohledu nohejbalové základny na budoucnost nohejbalu. Své komentáře k této části připojili KAMIL KLENÍK - prezident UNIF a ČNS, VLASTIMIL STEHLÍK - člen VV ČNS a předseda KZR ČNS a ANTONÍN STEHLÍK - místopředseda KTR ČNS.

 
Ligový pohár přilákal jen polovinu týmů Tisk
Napsal Ladislav Barák   
Středa, 27.05.2020

2020 lppulka 01(Praha) Už v neděli se rozběhnou republikové soutěže v nohejbalu. Ligový pohár, jenž letos nahradí klasickou ligu rozehrají jako první dorostenci, o týden později se přidají i muži. Jenže… Právě mužské soutěže budou trpět nízkou účastí. Mezi startujícími nenajdete úřadující mistry z Čakovic, Čelákovice, Šacung ani Žatec. Z prvoligových celků potvrdily svoji účast jen dva a chybějí i některé druholigové týmy. Jejich důvody? Jsou podobné a najdete je uvnitř článku.

 
Na Poruba!!! Open zvou i billboardy Tisk
Napsal Ladislav Barák   
Úterý, 23.06.2020

2020 poruba 01(Ostrava) Pokud jste v někdy v posledních dnech projížděli Ostravou, musela vás upoutat zajímavá věc. Na vekých billboardech u silnic i na zastávkách MHD visí pozvánky na nohejbalovou akci. V tuzemsku věc nevídaná. Ovšem jeden z nejlépe obsazených moravských turnajů Poruba!!! Open 2020 si o takovou publicitu přímo koleduje. Na podobně velký a kvalitní podnik v blízkém okolí nenarazíte. O víkendu 27.6 – 28.6. se koná už sedmý ročník. V sobotu si to v areálu ZŠ v Ukrajinské ulici rozdají rekreační hráči, o den později turnaj vyvrcholí, když poměří síly výkonnostní kategorie.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 264